Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Huśtawki, drążki do siedzenia i inne akcesoria dla ptaków w sklepie online Maxi Zoo

Domek dla ptaków bez huśtawki lub drążka do siedzenia? To nie do pomyślenia! Akcesoria do klatek dla ptaków takie jak huśtawki i drążki to niezbędne wyposażenie klatki lub woliery, tak samo, jak miseczka na karmę. Ptaki bardzo lubią takie ruchome „mebelki”. Może to być też coś więcej niż tylko zwykła drewniana huśtawka: dzięki dodatkowym możliwościom zabawy, takim jak ruchome elementy, huśtawka staje się dla ptaka prawdziwą atrakcją.

Dlaczego ptaki tak bardzo lubią huśtawki?

Zasady w stadzie ptaków są proste: siadanie najwyżej, jak się da, gwarantuje silną pozycję w hierarchii. Wysoko położone miejsce zapewnia też pewną ochronę przed drapieżnikami i dobry widok dookoła. Huśtawka jest zwykle najwyżej położonym miejscem, na którym można usiąść — a ptak, który ją zajmie, jest, przynajmniej tymczasowo, „szefem” w klatce. Dlatego wiele ptaków sypia w nocy siedząc na huśtawce. Dodatkowo, dynamiczne kołysanie i balansowanie jest czynnością, którą ptaki po prostu lubią. Przypomina im to naturalne środowisko: siedzenie na gałęziach kołyszących się na wietrze. Huśtawka dla ptaków jest zatem bardzo ważną częścią wyposażenia klatki oraz ptasiego „placu zabaw”.

Jakie są dostępne modele huśtawek dla ptaków?

Huśtawki dla ptaków są dostępne w wielu wersjach. Model warto dobrać w zależności od ilości miejsca i możliwości montażu. W dużych klatkach i wolierach można też zamontować kilka różnych huśtawek.

  • Huśtawka typu trapez: klasyczna forma huśtawki — drążek zawieszony na dwóch prostych prętach bocznych na poziomej podstawie.
  • Huśtawka typu obręcz: huśtawki tego typu przypominają wahadła. Ptak siada w obręczy, która wisi na haku i może się kołysać na wszystkie strony.
  • Huśtawka łukowa: taka huśtawka to ruchomy poziomy drążek połączony z zawieszonym punktowo łukiem, tworząc kształt trapezu. Za mocowanie służy wygięty wspornik.
  • Huśtawka linowa: odpowiednio podwieszona lina do wspinania się — najlepiej wykonana ze skóry — także może służyć jako huśtawka dla ptaków. Zaleta: na takiej huśtawce jest miejsce dla kilku ptaków jednocześnie. A wiadomo, że fajniej jest huśtać się razem!
  • Drabinka dla ptaków: niektóre ptaki chętnie huśtają się na swobodnie zawieszonych drabinkach.

Oferujemy huśtawki i inne zabawki dla ptaków dostarczane przez wielu producentów, tj. AniOne, Trixie czy fit+fun.

Na co trzeba zwrócić uwagę podczas montażu huśtawki dla ptaków?

Zamocuj huśtawkę w klatce tak, aby ptaki nie zderzały się ze ścianami klatki, innymi zabawkami ani grzędami, nawet jeśli będą gwałtownie podskakiwać i trzepotać skrzydłami. Huśtawka powinna kołysać się jak najswobodniej i być łatwo dostępna: jeśli miejsca jest za mało, aby ptak mógł do niej podlecieć, musi mieć możliwość przeskoczyć na nią z równoległego drążka w klatce.

 

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 11 odpowiedzi.