Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Produkty do pielęgnacji uszu i oczu psa

Czyszczenie uszu i odpowiednia pielęgnacja oczu psa są niezwykle ważne. Są też podstawowym elementem dbania o higienę i zdrowie czworonogów. W sklepie internetowym MAXI ZOO znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby czynności te przebiegały w sposób wygodny i efektywny.

Czyszczenie uszu psa

Choroby uszu psa to jedna z najczęstszych przyczyn konsultacji u lekarzy weterynarii. Uszy naszych czworonogów mają zupełnie inną budowę, niż ludzkie i z tego powodu wymagają innych technik czyszczenia. Należy do nich między innymi płukanie przy pomocy odpowiednich środków. W zanieczyszczonych uszach gromadzą się bakterie i grzyby, które następnie mogą prowadzić do zapalenia.

Regularnie sprawdzaj więc uszy swojego pupila. Najlepiej jest to robić w momencie, gdy jest zrelaksowany, np. po wieczornym spacerze. Sprawdzaj kolor skóry, ilość wydzieliny, zapach oraz ewentualne zabrudzenia. Gdy zaobserwujesz, że Twój czworonożny przyjaciel drapie swoje uszy, potrząsa głową, ma obrzęki lub zaczerwienienia w okolicach uszu, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Czyszczenie uszu psa powinno odbywać się w momencie, gdy jest on w pełni zrelaksowany. Jeżeli podejmiesz się tej czynności „na siłę”, możesz jedynie wystraszyć pupila i wywołać u niego niepotrzebny stres. Postaraj się również wybrać miejsce, w którym czuje się bezpiecznie. Na podłodze rozłóż dywanik. Płyn przeznaczony do płukania uszu możesz delikatnie podgrzać w garnku z ciepłą wodą. Następnie wlej do ucha psa ilość zalecaną przez producenta. Wykonaj delikatny masaż ucha. Pozwól psu wytrzepać uszy. Wytrzyj pozostałość płynu przy pomocy ręcznika lub gazy.

W naszym sklepie internetowym MAXI ZOO znajdziesz wysokiej jakości produkty do czyszczenia uszu psa od renomowanych producentów.

Pielęgnacja oczu psa

Odpowiednia pielęgnacja oczu psa jest równie ważna, jak higiena jego uszu. W przypadku, gdy nie boryka się on z chorobami okulistycznymi, proces nie powinien sprawiać większego kłopotu ani dyskomfortu. Przede wszystkim, należy pamiętać o regularnym usuwaniu wydobywającej się z oczu wydzieliny i „śpiochów”. Odpowiednia pielęgnacja oczu psa wymaga szczególnej delikatności i ostrożności. Nie chcesz przecież zrazić swojego pupila do tych zabiegów. Jedną z najprostszych technik jest nasączenie gazika odpowiednim płynem przeznaczonym do czyszczenia oczu psa. Następnie delikatnie rozchyl powieki pupila i powoli wyciśnij gazik nad jego okiem. Zwróć szczególną uwagę na odpowiednią temperaturę aplikowanego płynu! Do pielęgnacji oczu psa nie używaj waty. Jej drobne włókna mogą podrażnić oko, a nawet prowadzić do zapalenia.

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 10 odpowiedzi.