Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Meble i drapaki dla kota w sklepie online Maxi Zoo

Meble dla kota i akcesoria do drapania – ważne dla kota, stanowiące ochronę dla mebli domowych

Jeżeli nie udostępnimy kotu odpowiednich akcesoriów do drapania, jak słupek do drapania czy legowisko z drapakiem, z dużym prawdopodobieństwem będzie on wykorzystywał do tego celu meble. Dlatego ważne jest zadbanie o ukierunkowane możliwości realizacji naturalnych potrzeb zwierzęcia, szczególnie w przypadku kotów niewychodzących. Do tego celu znakomicie nadają się specjalne meble dla kota albo przynajmniej niewielki drapak dla kota w formie deski. Inne meble dla kota, jak na przykład jaskinia, służą jako bezpieczna kryjówka do spania lub drzemki.

Dlaczego koty drapią?

Gdy kot wprowadza się do nowego domu, stopniowo zdobywa obcy teren i zamienia go w swój własny. Zwierzę przebywa w swoich ulubionych miejscach, gdzie czuje się bezpiecznie i pewnie. W przypadku kotów przebywających w domu terenem tym jest mieszkanie lub dom właściciela. Koty wychodzące traktują mieszkanie jako teren główny, rozszerzając jego zasięg o ogród i najbliższe otoczenie. Aby oznaczyć swój teren, kot umieszcza swój własny zapach między innymi w charakterystycznych miejscach. Robi to poprzez ocieranie się o przedmioty i meble albo drapanie tapet i futryn. Drapanie pozwala kotu także naostrzyć pazury.

Jakie meble i drapaki dla kota są dostępne?

Meble dla ciężkich, małych lub wyjątkowo dużych kotów: tacy producenci, jak Rohrschneider czy Silvio Design, oferują wiele wariantów drapaków. Oferta obejmuje od małych słupków do drapania, poprzez jaskinie i legowiska, aż po wysokie drapaki sięgające do sufitu z wieloma kryjówkami i legowiskami, dostępne w wielu wariantach stylistycznych.

Jak można odzwyczaić kota od drapania?

Jeżeli zwierzę zaczęło drapać meble, przy odrobinie cierpliwości i zastosowaniu kilku trików można je od tego odzwyczaić. Przed meblem, który kot obrał sobie za drapak, należy umieścić deskę do drapania lub inny sprzęt umożliwiający drapanie oraz nasączyć go kocimiętką. Warto zachęcić kota do skorzystania z zaoferowanych drapaków. Gdy kot zacznie ostrzyć sobie na nich pazury, należy go nagrodzić.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie mebli dla kota i drapaków?

Przy wyborze odpowiedniego przedmiotu należy zastanowić się, ile miejsca może zająć mebel lub drapak dla kota oraz jakie modele nadają się dla określonego zwierzęcia. W klasycznie urządzonym mieszkaniu można umieścić deskę do drapania lub niewielki słupek do drapania. Duże i ciężkie koty muszą mieć do dyspozycji wyjątkowo stabilny drapak z większą powierzchnią legowiska lub z jaskiniami do spania. Należy także zwrócić uwagę na odpowiednie wykończenie mebli dla kotów. W naszym sklepie online znajdą Państwo meble dla kotów znanych producentów, jak Ani One, Catgato, Trixie, Kerbel czy MORE FOR.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 68 odpowiedzi.

  • 1
  • 2