Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Wieże i drzewka dla kota do drapania w sklepie online Maxi Zoo

Dlaczego kot potrzebuje drapaka?

Kot ma wrodzoną potrzebę drapania: pozostawiając swój zapach znaczy w ten sposób swój teren i pielęgnuje pazury. Kota domowego nie można odzwyczaić od drapania. Dlatego we własnym interesie należy zaopatrzyć się w drzewko dla kota, aby chronić swoje meble i ściany. W idealnym przypadku drapak spełnia kilka celów: kot zaspokaja swoją potrzebę drapania, może zająć się wspinaniem i zabawą, a także ma spokojne miejsce odpoczynku.

Jaka jest różnica między drapakiem a deską do drapania?

Klasyczny drapak to pionowa rura, z reguły owinięta włóknami sizalowymi, naturalnymi włóknami roślinnymi z agawy sizalowej. Proste modele często składają się z jednej małej jaskini będącej miejscem odpoczynku dla kota, słupka do drapania oraz prostego legowiska, które przeważnie umieszczone jest na szczycie drapaka. Oprócz modelu standardowego dostępne są różne wielkości od 100 cm do ponad 160 cm, a także modele składające się z dwóch lub więcej wież dla kota umieszczonych obok siebie i połączonych platformami i drabinkami znajdującymi się na różnych wysokościach. Ponieważ wolnostojący drapak zajmuje dużo miejsca, w małym mieszkaniu można zdecydować się na deski do drapania umieszczane w dolnym obszarze ściany. Obecnie sklepy oferują wiele innych akcesoriów do drapania dla kotów, na przykład drapak falisty z wbudowaną jaskinią, drzewko dla kota do zabawy z drapakiem czy fantazyjny drapak w kształcie zamku.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie drapaka?

Im drapak jest większy, tym więcej możliwości zajęcia oferuje on kotu. Drapak musi jednak pasować do pomieszczenia. Rozwiązaniem oszczędzającym miejsce są drapaki trójkątne do ustawiania w rogu wyposażone w kilka platform: kot będzie uwielbiał się na nich wylegiwać, ponieważ będzie miał widok na cały pokój. Przed zakupem drapaka należy zmierzyć wysokość pomieszczenia, gdyż pomiędzy górną platformą drapaka a sufitem powinno być odpowiednio dużo przestrzeni dla kota.

Gdzie ustawić drapak?

Najlepiej ustawić drapak w miejscu, z którego kot będzie mógł obserwować pokój i patrzeć przez okno. Koty są z reguły bardzo ciekawskie, a obserwowanie otoczenia to dla nich świetna rozrywka! Należy zadbać o to, aby wieża dla kota miała stabilną pozycję i nie groziła przewróceniem się, gdy kot będzie po niej skakał. Drapak należy ustawić w pokoju, w którym właściciel i kot najczęściej przebywają. Jeżeli drapak zostanie umieszczony w kuchni, podczas gdy kot najchętniej dotrzymuje towarzystwa właścicielowi w pokoju, zabawka nie sprawi zwierzęciu przyjemności, a jako miejsce przebywania i ostrzenia pazurów wybierze ono raczej kanapę.

Co zrobić, jeżeli kot nie interesuje się drapakiem?

Młody kot na początku nie wie, do czego służy drapak. Można mu pomóc, demonstrując ostrzenie swoich własnych „pazurów”. Można także rozsypać odrobinę kocimiętki w proszku na drapaku: koty nie mogą się oprzeć temu zapachowi. W naszym sklepie online znajdą Państwo duży wybór drapaków z naturalnych materiałów, w eleganckim stylu, sięgających do sufitu czy mocowanych do ściany, oferowanych przez takich producentów jak Silvio Design, Trixie, AniOne, Catgato, MORE FOR i wielu innych.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 48 odpowiedzi.