Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
Bezpłatny  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Kamizelki dla psa ochronne i ratunkowe w sklepie online Maxi Zoo

Kamizelki ochronne dla psów – bezpieczeństwo i dobra widoczność

Kamizelka dla psa może spełniać jednocześnie kilka zadań: takie ubranie chroni przed zimnem i kiepską pogodą, a także zapewnia bezpieczeństwo. Niektóre z kamizelek wyposażone są w kieszonki, w których można ukryć coś, co przyda nam się podczas spaceru, jak np. przysmaki lub kartkę z adresem – na wypadek, gdyby nasz pies z jakiegokolwiek powodu „zgubił” się podczas wycieczki.

W jakich sytuacjach należy sięgnąć po kamizelkę dla psa?

Często wyprowadzają Państwo psa wieczorami lub nawet w nocy podczas ciemniejszych pór roku, a Państwa pupil ma do tego ciemne umaszczenie? Jeśli codzienna trasa spacerów wiedzie przez niebezpieczne okolice, kamizelka dla psa będzie doskonałym rozwiązaniem. Kierowcy często nie zauważają psów spacerujących poboczem wzdłuż drogi. Jaskrawa kamizelka ostrzegawcza wyposażona w elementy odblaskowe będzie spełniała zatem funkcję zabezpieczającą. Takie ubranie będzie również przydatne podczas spacerów po lesie oraz wśród pól: materiał w neonowym kolorze sprawi, że nasz pies na pewno nie zostanie omyłkowo wzięty za dzikie lub bezpańskie zwierzę, jeśli przypadkowo znajdziemy się w obszarze, na którym odbywa się polowanie i pies oddali się z zasięgu naszego wzroku.

W jakich sytuacjach należy zakładać psu kamizelkę ratunkową?

Państwa pies uwielbia szaleństwa w wodzie, wykonuje pracę psa ratowniczego lub uprawia zawodowo sporty wodne? A może Państwa pupil to urodzony żeglarz, który towarzyszy Państwu podczas rejsów żaglowcem lub motorówką? Większość psów doskonale radzi sobie w wodzie, jednak nagły spadek energii lub zdradliwe prądy mogą narazić naszego czworonoga na niebezpieczeństwo. Kamizelka ratunkowa to odpowiednie zabezpieczenie, które przyda się podczas każdej wodnej eskapady. Tego typu ubrania produkowane są przez firmy takie jak Trixie, Hunter oraz AniOne i dostępne są w naszym sklepie internetowym.

W jaki sposób należy dobrać wielkość kamizelki ochronnej?

Kamizelki dla psów zakładane są przez głowę i zapinane na szyi, a także pod brzuchem czworonoga, najczęściej przy pomocy regulowanych rzepów. Określenie odpowiedniej wielkości kamizelki jest niezwykle łatwe. W zależności od producenta ważna jest w takim przypadku znajomość długości grzbietu lub obwodu klatki piersiowej psa. Aby poprawnie zmierzyć grzbiet czworonoga, należy po prostu przyłożyć centymetr pomiędzy karkiem a nasadą ogona psa oraz dodać do wyniku ok. 1 cm zapasu. Obwód klatki piersiowej należy zaś mierzyć bezpośrednio za przednimi łapami czworonoga.

W przypadku kamizelek do pływania należy uwzględnić też wagę psa. Dla bezpieczeństwa stosuje się pasy na stabilne zatrzaski i uchwyt na plecach do asekuracji.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 1 odpowiedzi.