Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Smycz dla psa w sklepie online Maxi Zoo

Dzięki naszym radom z łatwością znajdą Państwo odpowiednią smycz dla swojego psa!

Różnorodność smyczy jest obecnie ogromna: smycze spacerowe, treningowe, krótkie, automatyczne oraz smycze do biegania to tylko część z oferowanych na rynku wariantów. Jedno jest pewne: smycz dla psa oraz obroża lub szelki należą do podstawowego wyposażenia każdego psa. Jednak jaka smycz spełni nasze oczekiwania i będzie pasować dla konkretnego psa i jego właściciela?

Jak działa smycz dla psa?

Główna funkcja smyczy jest jasna: ma ona połączyć psa z człowiekiem oraz zapewnić poczucie kontroli i bezpieczeństwa. To jednak nie wszystko. Smycz dla psa jest również istotnym środkiem komunikacji, który pomaga psu odczytywać sygnały człowieka, a dodatkowo w ogromnym stopniu wspiera właściciela w procesie wychowania. Smycz skórzana i regulowana to model do codziennych zastosowań. Regulowane warianty nadają się również do wspólnych treningów biegowych. Jeśli chcą Państwo jednak dać pupilowi nieco więcej swobody, idealna będzie smycz automatyczna, która pozwoli psu zaspokoić potrzebę ruchu oraz jego ciekawość i jednocześnie pozostanie lekko napięta. Smycz nylonowa i smycz flexi dla psa dostępne są również w wersji odblaskowej, co zwiększa bezpieczeństwo i wpływa na widoczność psa w ciemności. Smycz treningowa to z kolei bardzo ważny element odpowiedniego wychowania psa. Dłuższa smycz tego typu będzie służyła jako przedłużenie ręki właściciela i pomoże w konsekwentnej nauce wykonywania komend.

Jak szeroka powinna być smycz dla psa?

W swoim życiu pies będzie potrzebował więcej niż jednej smyczy. Dla szczeniaków i młodych psów, które wciąż jeszcze rosną, najlepsza będzie smycz wąska, która przenosi mniejsze obciążenia na obrożę. Przy wyborze smyczy warto kierować się następującą zasadą: im mniejszy i lżejszy pies, tym węższa powinna być smycz. Duże i ciężkie czworonogi będą więc potrzebowały szerszych modeli. Innym rozwiązaniem są zaś okrągłe, plecione smycze, które wydają się wąskie i lekkie, jednak odpowiednio dobrane, mocne linki zapewnią bezpieczeństwo nawet w przypadku dużych psów.

Jak długa powinna być smycz?

Długość smyczy uzależniona jest od jej zastosowania. Do psich sportów idealna będzie smycz długości ok. 1 metra. Podczas codziennych zastosowań doskonale sprawdzi się zaś regulowana smycz o długości od 2 do 3 metrów, która będzie wygodna w użyciu i zapewni psu odpowiednią ilość swobody. W naszym sklepie znajdą Państwo odpowiednie smycze różnych producentów takich jak Hunter, Trixie, AniOne, MORE FOR, Wolters, Dogs Creek lub flexi.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 48 odpowiedzi.