Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Produkty do bezpiecznego transportu kota i podróży z kotem w sklepie online Maxi Zoo

Wygodny transport kota: z kotem w bagażu

Większość kotów nie lubi podróżować. Jeżeli w ogóle wybierają się na wycieczki, to najchętniej na własnych łapach. Mimo to często zdarza się potrzeba przetransportowania kota: wizyta u weterynarza, zawiezienie pupila do hotelu dla zwierząt czy przeprowadzka do nowego domu. Ponieważ koty raczej nie są spokojnymi pasażerami, dla bezpieczeństwa wszystkich podróżnych warto zaopatrzyć się w odpowiedni transporter. Czy to krótki przejazd samochodem czy dłuższa podróż z kotem: w sklepie Maxi Zoo znajdą Państwo odpowiednie rozwiązania do transportu kota znanych marek, jak Aumüller, AniOne, Trixie, Beaphar i Hunter.

Jak mogę przewozić kota?

Czy to w zamkniętym samochodzie, w pociągu czy podczas krótkiego spaceru pieszo: podczas transportu zwierzę musi znajdować się w transporterze lub torbie transportowej. W przypadku wizyty u weterynarza praktyczną opcją są sztywne transportery, które są wyposażone zarówno w górne jak i boczne drzwiczki. W niektórych modelach można zdjąć całą górną część i pozostawić kota w dolnym pojemniku. Podłoga transportera powinna być szorstka, aby zwierzę się nie ślizgało. Ręcznik lub odpowiednie poduszki zapewnią ciepło i komfort.

Jakie korzyści dają torby transportowe?

W niektórych sytuacjach do transportu kota bardziej praktyczna jest torba transportowa; torby takie są dostępne w wersji na ramię, jako plecak lub wózek. Jeżeli możliwe jest niesienie kota jako „bagaż ręczny”, bardziej komfortowym rozwiązaniem dla zwierzaka może być miękka torba z elastycznymi ściankami niż sztywny transporter.

Jak mogę ograniczyć stres kota podczas transportu?

  • Oswojenie się: transporter należy wykorzystać w domu jako normalny element wyposażenia, który kot może przeznaczyć na jaskinię do spania lub kryjówkę. Dzięki temu zwierzę nie będzie kojarzyło widoku transportera z czymś nieprzyjemnym.
  • Uspokojenie: na czas podróży z kotem warto włożyć do transportera coś, co kot zna, na przykład kocyk lub poduszkę.
  • Bliskość: w miarę możliwości należy oszczędzić kotu podróży w lukach bagażowych. Jeżeli nie można uniknąć podróży lotniczej z kotem, najlepiej ustalić z góry, czy możliwy jest transport zwierzęcia w kabinie za dodatkową opłatą. W samochodzie kot może jechać w swoim transporterze. Ważne: transporter należy przypiąć pasami, a latem nie wolno zostawiać kota w zamkniętym samochodzie.
  • Leki: jeżeli kot jest bardzo bojaźliwy lub planowany jest długi, stresujący transport zwierzęcia, można mu podać lekki środek uspokajający. W tym celu należy wcześniej skonsultować się z weterynarzem! Także spraye z feromonami mogą mieć uspokajające działanie na kota.

W naszym sklepie online znajdą Państwo duży wybór produktów służących do bezpiecznego transportu kotów, oferowanych przez znanych producentów, jak AniOne, Aumüller, Beaphar, Felisept, Hunter, Trixie i wielu innych.

 

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 24 odpowiedzi.