Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Dummy na przysmaki i zabawka do aportu dla psa w sklepie online Maxi Zoo

Dummy na przysmaki – praktyczna przyjemność z aportowania z gwarancją nagrody

Niezależnie od tego, czy pies biegnie za zabawką do aportowania, za dummy czy piłką wypełnioną przysmakami – aport dla psa jest dość wymagającym zadaniem. Pies nie może uszkodzić aportowanego przedmiotu, a co najważniejsze, musi go Państwu przekazać. Nie może go więc bronić, traktując jako własną zdobycz. Aportowanie jest głęboko zakorzenione w relacjach człowieka z psem. Psy myśliwskie przynoszą swojemu panu ustrzeloną dziczyznę, psy rybackie przynoszą sieci do łódki. Jeśli więc zaproponują Państwo psu sprawiedliwą wymianę w formie przysmaku, nauczenie psa przynoszenia przedmiotów nie będzie trudne. Wszystko, czego Państwo potrzebują, to wypełniony smakołykami dummy i, oczywiście, spora doza cierpliwości.

Czym jest dummy na przysmaki?

Dummy na przysmaki jest podłużnym pojemnikiem z wytrzymałego tworzywa, który, podobnie jak piórnik, jest zamknięty na zamek błyskawiczny. Ta zabawka do aportowania jest pomocą szkoleniową do napełniania karmą, np. niewielkimi, suchymi przysmakami dla psów, a następnie do rzucania psu. W porównaniu ze zwykłymi zabawkami do aportowania, takimi jak piłki czy klasyczny patyk, dummy na przysmaki ma tę zaletę, że pies czuje jego zawartość. Jeśli zwierzak zrozumie, że za przyniesienie zabawki do właściciela zostanie nagrodzony przysmakiem, dummy może zostać stopniowo zastąpiony innymi zabawkami do aportowania.

Jaką wielkość powinien mieć dummy na przysmaki?

Nawet jeśli Państwa yorkshire terier marzy o wypełnionym smakołykami dummy w rozmiarze XXL, zabawka do aportowania powinna być dostosowana do rozmiaru zwierzęcia. Oznacza to, że psu powinno być wygodnie chwytać ją do pyska i nosić. W naszej ofercie znajdą Państwo modele w różnych wielkościach i kolorach.

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie dummy na przysmaki?

Należy pamiętać o tym, że dummy na przysmaki powinien być wykonany z trwałego, łatwego w czyszczeniu materiału – podczas zabaw w rzucanie i przynoszenie dummy szybko się ubrudzi. Również jego wnętrze, wypełniane przysmakami lub suchą karmą dla psa, powinno posiadać higieniczną wyściółkę. Na wszelki wypadek warto wyposażyć się w drugie dummy na zmianę. Dla psów, które chętnie pływają, dostępne są pływające dummy na przysmaki, które mogą Państwo wrzucać nawet do wody.

Czym wyróżnia się zabawa w dummy na przysmaki?

Jeśli trenują Państwo z psem aportowanie za pomocą dummy na przysmaki, nie wolno wciągać się w zabawy polegające na gryzieniu i szarpaniu. Dummy są wprawdzie wytrzymałe, ale nie nadają się do tego rodzaju zabaw z psem. Jeśli Państwa zwierzak jest wielbicielem piłek i woli toczące się zabawki, doskonałą alternatywą dla podłużnych dummy są napełniane karmą piłki. Wysokiej jakości zabawki do aportu dla psa renomowanych producentów takich jak Trixie, Hunter, Dogs Creek i wiele innych, znajdą Państwo w naszym sklepie online.

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 6 odpowiedzi.