Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Szelki i uprząż dla psa w sklepie online Maxi Zoo

Szelki dla psów: dobre dopasowanie i bezpieczeństwo

Coraz więcej właścicieli psów decyduje się na wybór szelek i tym samym rezygnuje z obroży. Szelki dla psa są rozszerzoną wersją klasycznej obroży wyposażoną w dodatkowy pasek przebiegający pod klatką piersiową psa lub wzmocnioną swego rodzaju kamizelką. W porównaniu do zwykłej obroży szelki posiadają wiele zalet, jeśli chodzi o ich wpływ na zdrowie czworonogów. 

Dlaczego mój pies potrzebuje szelek?

Obroża ciasno oplata szyję psa. Podczas ciągnięcia mogą więc powstawać ogromne przeciążenia, które w negatywny sposób wpływają na krtań i kręgosłup szyjny czworonogów. W przypadku większości szelek takich jak szelki norweskie smycz przypinana jest w miejscu połączenia pasa szyjnego i piersiowego, co przesuwa obciążenie z szyi na odcinek piersiowy.

Jakie rodzaje szelek są dostępne na rynku?

Szelki spacerowe znane są również pod nazwą „uprząż typu H” i dzięki dużej elastyczności i możliwości regulacji rosną razem z psem. Ponieważ ich konstrukcja jest niezwykle lekka i łatwa w obsłudze, nadają się również do uprawiania sportu i innych aktywności. Uprząż dla psa typu Y nieco bardziej przylega do ciała czworonoga i doskonale zapobiega szarpaniu. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się również szelki norweskie, które coraz częściej wybierane są przez właścicieli czworonogów. Szelki zakładane są przez głowę i zapinane na piersi psa. Tego typu uprząż przylega do ciała psa na stosunkowo niewielkiej powierzchni, dzięki czemu świetnie sprawdza się po operacjach, kiedy blizny są jeszcze świeże.

Szelki dla psa samochodowe przydadzą się wtedy, gdy będziemy chcieli przypiąć psa pasami w naszym aucie. Odpowiednie rozmiary tego typu akcesoriów można znaleźć również dla mniejszych piesków oraz szczeniąt.

W jaki sposób należy wybrać rozmiar szelek?

Wielkość szelek uzależniona jest od obwodu klatki piersiowej psa, który zmierzyć można, oplatając psa miarką na wysokości ramion oraz dodając do wyniku ok. 1 cm zapasu. Regulowane paski umożliwiają bezstopniowe dopasowanie szelek do potrzeb czworonoga. Pomiędzy paskiem a ciałem psa powinna znajdować się luźna przestrzeń o szerokości dwóch palców. Należy również uważać na to, aby pas piersiowy nie przylegał zbyt ciasno i nie blokował się na wysokości ramienia. W naszym sklepie online dostępne są szelki dla psa producentów takich jak Trixie, Hunter, AniOne, Curli, Julius-K9, MORE FOR, Dogs Creek, Puppia i wielu innych.

Jeżeli Państwa pupil nadal rośnie, należy pamiętać o dopasowaniu szelek do wielkości szczeniaka oraz w odpowiednim czasie zdecydować się na wybór większego rozmiaru.

Jak zakładać szelki?

Psa należy odpowiednio wcześnie przyzwyczaić do noszenia szelek. Najlepiej sprawdza się pozytywne nastawienie oraz nagradzanie czworonoga. Wystarczy na kilka minut założyć psu szelki, pobawić się z nim, a następnie zdjąć. W ten sposób nasz pupil w szybkim tempie nabierze pozytywnych skojarzeń z noszeniem szelek.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 30 odpowiedzi.