Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Kagańce i kantary dla psów w sklepie online Maxi Zoo

Kaganiec i kantar – lepsze zabezpieczenie psa

Mój pies nie potrzebuje kagańca – tak myśli wielu psich opiekunów. Jest jednak mnóstwo powodów, dla których pies powinien być zabezpieczony przed możliwością gryzienia. W zasadzie każdy właściciel powinien posiadać dla swojego psa wygodnie leżący kaganiec – a jego czworonożny przyjaciel powinien być wcześnie do niego przyzwyczajany.

Kiedy pies powinien nosić kaganiec?

Kaganiec dla psa jest przydatny na przykład podczas wizyty u weterynarza lub w sytuacji, gdy pies się skaleczy. Pod wpływem bólu wiele psów reaguje w sposób niespodziewany i może kłapać zębami. Regulamin Polskich Kolei Państwowych wymaga założenia kagańca na podróż u każdego psa.

Jak powinien leżeć kaganiec?

Kaganiec powinien pasować na psa. W przypadku wyjścia na spacer i ewentualnego spuszczenia ze smyczy pies powinien być w stanie ziajać i pić bez skrępowania. Kaganiec nieprawidłowego rozmiaru może prowadzić do przegrzania i problemów krążeniowych. Zagrożenie to jest szczególnie duże w przypadku ras z krótszą kufą. Bardzo wąski kaganiec należy zakładać wyłącznie podczas badania weterynaryjnego i w podobnych sytuacjach.

Psi kaganiec: jak mierzyć rozmiar?

Aby upewnić się, że kaganiec pasuje, należy zmierzyć głowę psa. Za pomocą taśmy mierniczej ustal długość kufy (grzbietu nosa) od linii oczu po czubek nosa. W drugim kroku należy zmierzyć obwód kufy w miejscu oddalonym około 1-3 cm od oczu. Kaganiec dla buldożka francuskiego lub mopsa osadza się 1 cm poniżej oczu. Przy kagańcu dla owczarka lub innego psa o długiej głowie będą to 3 cm. Aby określić właściwy rozmiar, należy dodać 1-2 cm do długości kufy i 2-4 cm do zmierzonego wcześniej obwodu. W przypadku kagańca dla małych psów należy zazwyczaj dodać nieco mniej niż w przypadku ich większych przedstawicieli. Wariant skórzany wymaga trochę większego naddatku niż model z tworzywa sztucznego czy metalu.

Jak przyzwyczaić psa do kagańca?

Na początku kaganiec lub kantar wydaje się szczeniętom tak samo dziwny jak obroża. Należy stopniowo przyzwyczajać swoich czworonożnych przyjaciół do tego nowego przedmiotu. Warto włożyć parę kąsków nagrody do kagańca i pozwolić psu wsunąć do niego nos. Gdy pies przestanie się już obawiać kontaktu z kagańcem, można na krótko zapiąć kaganiec. Po kilku sekundach powinien zostać otworzony, a czas noszenia należy ostrożnie przedłużać, sowicie nagradzając psa. Po paru dniach pupil będzie kojarzyć kaganiec pozytywnie. W naszym sklepie znajdą Państwo duży wybór kagańców dla psów – od kagańców dla przedstawicieli rasy chihuahua, aż po skórzane kagańce dla dogów – od producentów takich jak Trixie czy Baskerville.

 

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 4 odpowiedzi.