Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Karmniki i budki dla ptaków w sklepie online Maxi Zoo

Karmnik dla ptaków — dokarmianie i ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Dokarmiając ptaki, nie należy wysypywać jedzenia bezpośrednio na ziemię: może w ten sposób szybko zawilgotnieć, zabrudzić się i przyciągnąć inne zwierzęta, które niekoniecznie chcesz gościć w swoim ogrodzie. Najlepszym rozwiązaniem będzie karmnik lub budka dla ptaków. W karmniku wykonanym z drewna karma dla ptaków jest zabezpieczona przed czynnikami pogodowymi i pozostaje czysta zarówno latem, jak i zimą. Zamontowany na balkonie czy ogrodzie karmnik dla ptaków to nie tylko popularny punkt spotkań dla sikorek i spółki. Może być także atrakcyjną dla ludzkiego oka ozdobą, choć warto pamiętać, że dla ptaków najważniejsze będą względy praktyczne.

Jak ustawić karmnik dla ptaków?

To, czy lepiej sprawdzi się karmnik wiszący czy stojący, zależy od warunków panujących w danym miejscu i ilości przestrzeni. Ważne jest, aby nie stawiać go w miejscu mocno nasłonecznionym lub narażonym na silne podmuchy wiatru i opady deszczu lub śniegu. Jeśli karmnik jest postawiony w ogrodzie, upewnij się, że wolno chodzące koty nie mają możliwości „podkradania się” w sposób niezauważony do zajętego jedzeniem ptactwa. Upewnij się, że odległość od najbliższych krzewów jest odpowiednia i że koty nie są w stanie wspiąć się na karmnik ani wskoczyć na jego dach. Dodatkowym zabezpieczeniem może być ogrodzenie stojącego karmnika. Zanim kot pokona przeszkodę, ptaki już dawno go zauważą. Jeśli do Twojego ogrodu przylatuje wiele większych ptaków, jak na przykład gołębie, zdecyduj się na większy karmnik, w którym będzie dość miejsca dla wszystkich Twoich ptasich gości. Upewnij się też, że budki lęgowe dla ptaków są zabezpieczone przed czynnikami pogodowymi i nie są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych w ciągu dnia. Otwór wejściowy powinien być w miarę możliwości skierowany na wschód. Zawieś budkę lęgową powyżej wysokości głowy i w pewnym oddaleniu od miejsc, z których często korzystasz, aby nie przeszkadzać ptakom.

Jak dbać o higienę w karmnikach i budkach dla ptaków?

Tam, gdzie jest wiele ptaków, pojawiają też pióra i ptasie odchody. Chociaż dzikie ptaki są bardzo odporne na infekcje, trzeba jednak zadbać o pewien poziom higieny. Obejmuje to regularne czyszczenie karmnika i budek dla ptaków. Dzięki kilku sztuczkom jest to całkiem proste: jeśli masz karmnik na stojaku lub większy karmnik wiszący, możesz wysypywać karmę do płaskiego pojemnika czy miski (na przykład podstawki pod doniczkę albo starej tacy czy talerza), które będziesz codziennie wyjmować i płukać. Grubsze zanieczyszczenia usuń przy tej okazji szczotką. Co parę tygodni umyj cały karmnik czy budkę. Te wykonane ze stali nierdzewnej pozwalają unikać pasożytów — nie ma w nim powierzchni, na której mogłyby żerować. Szeroką gamę pięknych karmników, domków i budek dla ptaków oferują firmy takie jak Dobar, Gardenlife i Patkar.

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 16 odpowiedzi.