Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Domki i budy dla kota w sklepie online Maxi Zoo

Odporne na warunki atmosferyczne, bezpieczne miejsce odpoczynku dla kotów wychodzących

Koty wychodzące uwielbiają włóczyć się po okolicy. Ale nawet największy włóczykij potrzebuje czasami odpornego na pogodę schronienia do odpoczynku. Ponieważ nie każdy kot może wejść do domu lub mieszkania przez specjalną klapkę, domki lub chatki dla kotów umieszczane na tarasie, balkonie czy w ogrodzie są dobrą alternatywą. Domek dla kota oferuje bezpieczne miejsce odpoczynku w dzień i w nocy.

Jakie domki dla kota są dostępne?

Domki i budy dla kota umieszczane na dworze są dostępne w różnych wariantach. Dwupoziomowe domki dla kota oferują jaskinię na dolnym poziomie oraz zadaszoną platformę z zacienionym miejscem do obserwacji na górze. Jaskinia na dolnym poziomie służy natomiast jako kryjówka, a po wyposażeniu jej w kocyk lub odpowiednie legowisko stanie się przytulnym miejscem do spania. Jeżeli domek dla kota posiada izolację, ochroni kota także przed śniegiem, zimnem i wiatrem.

Z jakiego materiału powinien być wykonany domek dla kota?

Domki dla kota umieszczane na dworze są wykonane z odpornego na warunki atmosferyczne drewna oraz zabezpieczone powłoką chroniącą przed działaniem promieni słonecznych i wilgocią. Ważne jest, aby użyte materiały i lakiery nie zawierały substancji szkodliwych. Należy także zwrócić uwagę na odpowiednie wykończenie. Do izolacji dachu domku dla kota nadaje się okładzina z odpornej na warunki pogodowe papy bitumicznej. Jeżeli domek wyposażony jest w nóżki, chronią one podłogę przed wilgocią i zimnem. Regulowane nóżki pozwalają zniwelować nierówności podłoża.

Jak można zaizolować domek dla kota zimą?

Aby zapewnić kotu ciepłe schronienie na dworze także zimą, warto zakupić specjalnie izolowany domek lub buda dla kota. Boki i podłogi takich domków mają podwójne ściany i izolację ze styropianu, która zapewnia ciepło wewnątrz. Klapka lub drzwi wahadłowe w otworze wejściowym zapobiegają wnikaniu zimnego powietrza do środka domku.

Jakiej wielkości powinien być domek dla kota?

Przy zakupie domku dla kota należy także zwrócić uwagę na jego wielkość. Kot musi bez problemu wejść przez otwór do środka, a wewnątrz musi mieć dostateczną ilość miejsca, żeby móc się obrócić, położyć i rozciągnąć. Domki dla kotów bez drzwi wahadłowych powinny mieć nie za duży otwór, aby nie uciekało przez niego ciepło. Aby ustalić odpowiednią wielkość domku dla kota, najlepiej zmierzyć wysokość zwierzęcia i porównać ją z wymiarami domku. W naszym sklepie online znajdą Państwo domki i chatki dla kotów w różnych rozmiarach, dające im schronienie i przytulną kryjówkę, oferowane przez takich producentów, jak Kerbel, AniOne i Silvio Design.

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 1 odpowiedzi.