Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Domki i budki dla kota w sklepie online Maxi Zoo

Budka dla kota – przytulna i wygodna kryjówka

Gdy nasz tygrysek chce się schować, najchętniej wyszukuje kryjówki pod kanapą albo w szafie: koty uwielbiają się ukrywać, najchętniej w zamkniętych i ciasnych przestrzeniach. Potrafią się schować w najbardziej niespodziewanych miejscach. Mogą Państwo uprzyjemnić zabawę w chowanego swojemu pupilowi. Wystarczy zaoferować mu przytulną budkę dla kota, w której kot będzie mógł się zrelaksować i delektować odpoczynkiem.

Czym dokładnie jest budka dla kota?

Budka dla kota to rodzaj zamkniętego legowiska z otworem wejściowym, w kształcie domku lub półkuli, służącego jako kryjówka dla kota. Idealna budka dla kota jest wyściełana poduszką i stoi w miejscu, z którego kot ma dobry widok. W ten sposób może obserwować swój rewir z ukrycia. Budki dla kotów są dostępne w różnych wersjach modeli i materiałów, dlatego z pewnością znajdą Państwo wersję pasującą do własnego wnętrza i jego stylu aranżacji. Dostępne są modele z filcu, plecionki, drewna, rattanu czy pluszu, a także eleganckie meble designerskie: wybór należy do Państwa. W zależności od wariantu budka może być wyposażona w dodatkowe funkcje, jak na przykład drugie legowisko na dachu albo drapaki służące do ostrzenia pazurów.

Jakiej wielkości powinna być budka dla kota?

Dzięki swojej elastyczności koty potrafią zmieścić się nawet w niewielkich przestrzeniach. Dlatego budka dla kota nie musi być zbyt duża, dopóki umożliwia ona zwierzęciu wygodne zwinięcie się. Wejście do jaskini lub domku dla kota musi być odpowiednio szerokie, aby zwierzę mogło wygodnie wchodzić, a w razie potrzeby szybko opuszczać legowisko. Niektóre budki mają podwójną funkcję: modele z plecionki służą w domu jako kryjówki, a w podróży lub w drodze do weterynarza, po zamknięciu drucianych drzwiczek, stają się poręcznym transporterem. Budka dla dużego kota lub kilku zwierzaków, które uwielbiają być razem, musi być odpowiednio większa. Budka dla kota na zimę lub do stosowania na zewnątrz, przykładowo do ustawienia na balkonie lub tarasie, powinna być wykonana z materiału odpornego na warunki atmosferyczne oraz wyposażona w izolację od spodu, aby zwierzę się nie przeziębiło. 

W naszym sklepie online znajdą Państwo przytulne, nadające się na kryjówki budki dla kotów w różnych rozmiarach, oferowane przez takie marki, jak Silvio Design, AniOne, Trixie, Hunter i wiele innych.

 

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 4 odpowiedzi.