Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
10% rabatu z Newsletterem
Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze

A teraz powrót do biura – nasze biurowe psy Maxi Zoo pokażą, jak wygląda ich dzień.

Ostatnie półtora roku wielu z nas spędziło prawie wyłącznie w domowym biurze. Szczególnie podobało się to naszym zwierzętom domowym. Ale co dzieje się, kiedy trzeba znowu wrócić do biura? Powinni Państwo porozmawiać ze swoim pracodawcą i współpracownikami, czy „psi kolega” jest mile widziany w biurze. W firmie Maxi Zoo jesteśmy głęboko przekonani o tym, że obecność psów w biurze przynosi wiele nieocenionych korzyści zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt oraz że zapewniają one przyjemną i żywą atmosferę pracy przed, w trakcie i po pandemii!

Mia, kundelek, 2 lata
Mia wprost nie może się doczekać, kiedy w czasie przerwy obiadowej uda się na psią łąkę. Kiedy jednak tuż po godzinie 12 pańcia nadal jest na telefonie, czekanie może być bardzo trudne.
Trixie, beagle, 9 lat
Trixie lubi relaksować się w swoim transporterze. Kocyk dodatkowo sprawia, że miejsce odpoczynku jest bardzo przytulne.
Alvin, bolończyk kolorowy, 2 lata
Alvin lubi podkradać miejsce swojej pańci. Oczywiście ma też w biurze własne legowisko.
Nymeria, kundelek, 2 lata
Słodka Nymeria towarzyszy swojej pańci w terenie i urzeka każdego swoją aparycją.
Labradoodle Ylvi i border collie Bliss
Ylvi i Bliss z niecierpliwością czekają na przekąski po przerwie obiadowej.
Ulrich, labrador, 5 lat
Ulrich odpoczywa na kanapie w domowym biurze, a z nowo zakupionego koca zrobił sobie poduszkę.

Czego potrzebuje pies w biurze?

Odpowiednie wyposażenie jest ważne, aby pies czuł się w biurze jak najbardziej komfortowo i mógł się zrelaksować. W tym celu, stosownie do dostępnego miejsca, można sięgnąć po legowisko dla psów. W biurze, w którym dużo się dzieje, gdzie jest dużo ludzi lub innych zwierząt, transporter pozwala zapewnić psu przyjemne miejsce odpoczynku. Oczywiście należy wcześniej zapoznać psa z tego typu udogodnieniem.

Praktyczne akcesoria do biurowej codzienności

Czym zająć się w biurze?

Nuda w biurze? Szczególnie gdy jest dużo do zrobienia, na pewno nie chcą Państwo dodatkowo martwić się o zajęcie dla swojego znudzonego psa. Pomocne mogą okazać się zabawki, np. KONG lub inteligentna zabawka bądź gryzak. Najpóźniej po kilku godzinach należy zapewnić sobie i psu przerwę. Przyjemny popołudniowy spacer na świeżym powietrzu zapewnia relaks, a Państwa pies ucieszy się z możliwości pobiegania.

Obecność psa w biurze ma wiele zalet

 • Mniej stresu: obecność psa w biurze obniża poziom stresu, a więc także ryzyko chorób serca i układu krążenia.
 • Pies integruje: jako zwierzę stadne pies łączy. Pracownicy więcej ze sobą rozmawiają.
 • Aktywność fizyczna pracowników: zamiast przesiadywać w kantynie, pracownicy chodzą razem na spacery.
 • Motywowanie pracowników: obecność czworonoga w biurze zwiększa motywację pracowników.
 • Atrakcyjność pracodawcy: Firmy przyjazne psom uważa się za nowoczesnych i atrakcyjnych pracodawców.

Nasze wskazówki – Aby „współpraca” z Państwa czworonożnym przyjacielem nie zeszła na psy

W siedzibie głównej firmy Maxi Zoo w „normalnych” godzinach „pracuje” codziennie około 120 psów. Aby zapewnić prawidłowe codzienne funkcjonowanie firmy, pracownicy Maxi Zoo sformalizowali interakcje między ludźmi i psami za pomocą „psiej etykiety”. Ponadto wszystkie czworonogi są ubezpieczone, zaszczepione i dobrze wychowane. Popołudniem pracownicy lubią bawić się z psami na porośniętej drzewami łące dla psów lub spacerują w sąsiednim parku.

 • Bezpieczeństwo przede wszystkim: Państwa pies powinien posiadać wszystkie szczepienia, być wolny od pasożytów i mieć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej
 • Dobre wychowanie: W biurze jest dużo ludzi, a także często inne psy. Dlatego Państwa pies powinien być uspołeczniony i dobrze wychowany.
 • Zgoda: Ważna jest wcześniejsza konsultacja z pracodawcą i współpracownikami. Być może warto także zrobić mały test. Mogą Państwo wziąć pół dnia wolnego i przyjść z psem na kilka godzin do biura.
 • Wzgląd na innych: Jeżeli Państwa współpracownicy odczuwają lęk lub są uczuleni, należy wziąć pod uwagę ich potrzeby. Najlepiej będzie porozmawiać ze swoimi współpracownikami. W razie wątpliwości konieczne jest zapewnienie odseparowania.
 • Rutyna: Państwa miejsce pracy stanowi dla psa nowe, obce środowisko. Ustalona rutyna zapewnia większe bezpieczeństwo. Powinni Państwo zadbać o ustaloną i powtarzalną rutynę, która odpowiada Państwa psu.
 • Czystość: Bez względu na to, czy zdarzy się wypadek, czy też ma miejsce zmiana sierści – pies również brudzi. Najlepiej mieć w biurze odpowiednie i przyjazne zwierzętom środki do mycia, za pomocą których można usunąć wszelkie nieczystości.
 • Zakłócenia: Pies nie może w biurze szczekać i swobodnie się przechadzać. Może to przeszkadzać Państwa współpracownikom. W razie wątpliwości mogą Państwo skonsultować się z trenerem psów.
 • Interakcje i przysmaki: Prosimy przed pierwszymi odwiedzinami porozmawiać ze swoimi współpracownikami o tym, czy mogą głaskać Państwa pupila lub dawać mu coś do jedzenia.