• Brak minimalnej kwoty zamówienia
 • Bezpłatna wysyłka od 99 zł.
 • 45 dni na darmowy zwrot
 • Program PAYBACK
Pharaonenhund liegt im Schnee

Pies faraona – zwinny sprinter o przyjaznym charakterze

Jego zgrabny wygląd przypomina wizerunki Anubisa ze starożytnego Egiptu, jego zamiłowanie ruchu i wyostrzone zmysły doskonale się uzupełniają. Rzadki pies faraona z Malty jest entuzjastycznym myśliwym, a zarazem łagodnym, wesołym i bystrym członkiem rodziny.

Loading...

Tajemnicza przeszłość

Wokół pochodzenia maltańskiego psa faraona splata się wiele różnych wątków. Rysunki i znaleziska kości sugerują jednak, że na Maltę został on przywieziony przez handlarzy ze starożytnego Egiptu.

 

Po tym, jak termin pies faraona był od dawna stosowany wobec psów myśliwskich podobnych do chartów z wyprostowanymi uszami, Fédération Cynologique Internationale (FCI) sklasyfikowało rasę w 1977 r. Doprowadziło to do nazywania rasy Pharao Hound; Maltańczycy nazywają psa faraona „Kelb al-Fenek” ze względu na wykorzystanie go do polowań na króliki. W swojej ojczyźnie pies faraona pilnuje również stad kóz.

Charakter psa faraona

Szukają Państwo czujnego, inteligentnego psa, który fascynuje swoją zwinnością i będzie Państwu towarzyszył w aktywnym stylu życia w zgodzie z naturą? Pies faraona będzie doskonałym kandydatem. Jest on znakomitym myśliwym oraz tropicielem i uwielbia wszelkiego rodzaju zabawy do późnej starości. Ze względu na swoje przyjazne, otwarte i troskliwe usposobienie, jest doskonałym towarzyszem rodzin. Ma dużo cierpliwości w stosunku do dzieci, dobrze dogaduje się również z innymi psami.

Wychowanie i hodowla psa faraona

Najważniejszy w hodowli tych czworonogów jest ruch w formie zabawy i/lub pracy. Oprócz codziennych spacerów okazję do skorzystania z umiejętności i do wyszalenia się zapewni psu faraona powersport agility. Wychowując psa faraona, należy zapewnić mu odpowiednią socjalizację i zajęcie właściwe dla danego gatunku. Pies faraona lubi zadowalać właściciela i pragnie nawiązać z nim bliski kontakt. Ze względu na to, że uwielbia szczekać, rozpiera go energia i potrzebuje sporej dawki aktywności ruchowej, raczej nie nadaje się do mieszkania w mieście.

Pielęgnacja psa faraona

Krótka, błyszcząca sierść psa faraona nie wymaga wielkich nakładów pracy. Regularne szczotkowanie pozwoli utrzymać jej połysk.

Cechy szczególne psa faraona

Pies faraona jest wrażliwy na zimno i ma skłonność do obżarstwa. Długość życia wynosi do 15 lat.

 

Rasa psów jest rzadka i wiąże się z pewnym ryzykiem chorób spowodowanych hodowlą. Dlatego też warto skontaktować się ze sprawdzonym hodowcą, który oddaje szczenięta na „wrażliwym etapie”, tj. w wieku od 12 do 14 tygodni, a także pozwoli Państwu na wcześniejsze wizyty w celu poznania psa. Związek Kynologiczny w Polsce udostępni Państwu listy rekomendowanych hodowców.

Najlepsze produkty dla Państwa psa faraona znajdą Państwo u nas!

Do produktów dla psów

Podsumowanie Pies faraona

 • Rasa
  Pies faraona (FCI: Pharao Hound, maltańska nazwa Kelb tal-Fenek)
 • Pochodzenie
  Malta (pochodzenia), Wielka Brytania (patronat)
 • Klasyfikacja
  Szpice i psy w typie pierwotnym
 • Rozmiar
  56–63,5 cm w kłębie (pies), 53–61 cm w kłębie (suka)
 • Waga
  brak ograniczeń, średnio od 18 do 27 kg
 • Budowa ciała
  gładka, o wyraźnie zarysowanych liniach; wypukłe żebra i głęboka klatka piersiowa; górna linia prawie prosta, linia brzucha umiarkowanie podwinięta; lekko pochylony tył o średnio wysoko osadzonym ogonie zwężającym się ku górze; korpus od wierzchołka mostka do guza kulszowego nieznacznie dłuższy niż wysokość w kłębie
 • Oczy
  owalny kształt; bursztynowy kolor; inteligentne, czujne spojrzenie
 • Uszy
  stojące, duże i delikatne, ze średniowysoką, szeroką nasadą
 • Sierść i umaszczenie
  sierść od średnio- do ciemnobrązowego; pożądane białe znaczniki na ogonie, dozwolone na palcach oraz w kształcie gwiazdy na piersi i w linii środkowej pyska; krótka i błyszcząca, o gęstej i delikatnej, niekiedy twardszej teksturze; brak piór
 • Cechy szczególne
  entuzjastyczny, szybki myśliwy z lekkimi, energicznymi ruchami; znakomity tropiciel; uwielbia szczekać, wyrażając swoją radość z życia; cechuje go duża aktywność fizyczna; uwielbia jeść; jest wrażliwy na zimno
 • Charakter
  inteligentny i czujny, o ufnym, przyjaznym i wesołym usposobieniu
 • Pielęgnacja
  uważany za wytrzymałą rasę; istnieje ryzyko wystąpienia chorób spowodowanych hodowlą – warto poszukać poważnych hodowców

Zachęcamy do odkrycia odpowiednich produktów dla Państwa psa faraona

Loading...

Pozostałe informacje, które mogą Państwa zainteresować

Dalsze tematy w skrócie