Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Kuwety dla kota i toalety dla kota w sklepie online Maxi Zoo

Kuweta dla kota to podstawowe wyposażenie w każdym domu, w którym mieszka kot. Koty z reguły bardzo chętnie i bez wahania korzystają z kuwety. Tutaj znajdą Państwo duży wybór kuwet dla kota, łopatek do czyszczenia kuwet, wycieraczek przed kuwetę i innych akcesoriów dla lubiących czystość pupili.

Jakie rodzaje kuwet dla kota są dostępne?

Wybór toalet dla kota jest duży, obejmuje różne warianty, jak kuwety zamknięte i otwarte, samoczyszczące oraz kuwety z sitkiem lub wysoką krawędzią. W zależności od upodobań pupila przy korzystaniu z kuwety można wybrać odpowiedni model marki Trixie, Nobby, Catit, Europet Bernina, Premiere lub innych producentów.

Jaka kuweta jest najlepsza dla mojego kota?

Najprostsza kuweta dla kota składa się z plastikowej miski z niską krawędzią. Nadaje się ona dla kotów, które bez problemu się załatwiają i spokojnie zasypują odchody. Istnieją jednak koty, które wolą korzystać z kuwety zamkniętej z pokrywą, gdzie mogą się odizolować od otoczenia. Jeszcze inne koty lubią bardzo grzebać lub załatwiają się na stojąco: takie zwierzaki potrzebują kuwety z bardzo wysoką krawędzią lub kuwety zamkniętej w rozmiarze XXL. Dla kota nie ma znaczenia, czy kuweta jest wyposażona w system samoczyszczenia, jest to rozwiązanie oferujące komfort właścicielowi, które zapewnia stale czystą i świeżą kuwetę.

Gdzie najlepiej ustawić kuwetę dla kota?

Toaleta dla kota powinna stać w spokojnym i rzadko odwiedzanym miejscu. Dzięki temu kot może w spokoju z niej korzystać. Nigdy nie wolno ustawiać kuwety w pobliżu miski z karmą, wodą lub blisko miejsca wypoczynku. W gospodarstwie, w którym mieszka kilka kotów, należy udostępnić co najmniej jedną kuwetę na kota, aby zapobiec zabrudzeniom. Sprawdzona żelazna zasada brzmi: jedna kuweta na kota plus jedna dodatkowa.

W jaki sposób i jak często należy czyścić kuwetę?

Kilkakrotnie w ciągu dnia należy usuwać odchody z kuwety. Najlepiej użyć do tego celu specjalnej łopatki z kratką (w przypadku żwirku zbrylającego) lub łopatki pełnej (w przypadku żwirku niezbrylającego). Aby zneutralizować nieprzyjemne zapachy, należy umyć całą kuwetę. Żwirek należy usunąć i wyrzucić do kosza z odpadami domowymi. Następnie umyć kuwetę gorącą wodą, w razie potrzeby z niewielką ilością środka do mycia. Po wysuszeniu kuwety napełnić ją nowym żwirkiem: Uwaga: używanie środków do mycia o intensywnym zapachu może zniechęcić kota do korzystania z kuwety, gdyż zapach może być dla niego nieprzyjemny.

 
Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 39 odpowiedzi.