Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
Bezpłatny  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Akcesoria i wyprawka dla szczeniaka w sklepie internetowym Maxi Zoo

Wyprawka dla szczeniaka – na dobry start dla nowego członka rodziny

Biorąc szczeniaka pod swój dach, powinni Państwo odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o niezbędne wyposażenie. Pielęgnacja szczeniąt to duże wyzwanie, w końcu od tej pory będą Państwo dbać o jego zdrowie i samopoczucie. W związanych z tym czynnościach, jak i w wychowaniu szczenięcia pomogą Państwu odpowiednie akcesoria.

Co wchodzi w skład wyprawki dla szczeniaka?

Zanim pies pojawi się w domu, należy przygotować mu miejsce do spania dostosowane do jego wielkości, np. legowisko, posłanie lub kojec dla szczeniaka. Miejsce, w którym pies będzie mógł się zaszyć, nie powinno znajdować się w pokoju przechodnim, lecz w spokojnym kąciku. Ponadto będą Państwo potrzebowali miski na karmę i wodę. Podkładka pod miskę pozwoli utrzymać w czystości podłogę. Następnie przyda się odpowiednia obroża lub szelki dla szczeniąt oraz smycz. Większość hodowców od samego początku przyzwyczaja szczenięta do noszenia obroży, zakładając im specjalną obrożę dla szczeniąt.

Niektóre rasy psów wymagają specjalnych akcesoriów. Dla ras o długiej sierści będzie potrzebny na przykład odpowiedni grzebień lub szczotka. Najlepiej od samego początku przyzwyczajać małego pieska do rytuałów pielęgnacji.

Jaką karmę dla szczeniąt wybrać?

Przywożąc szczenię do nowego domu, hodowca z reguły dostarcza również kilka porcji karmy, do której pies jest przyzwyczajony. Stopniowo można przestawić pupila na wybraną przez Państwa karmę. Dokonując wyboru karmy dla szczeniąt, należy uwzględnić ostateczną wielkość danej rasy. Są karmy dla dużych i małych ras, których skład jest dostosowany do odpowiednich procesów wzrostowych. Karma dla szczeniąt obfituje w witaminy i składniki odżywcze, których młode psy potrzebują do prawidłowego wzrostu. Należy zwrócić przy tym uwagę na zalecenia producentów karmy. Ponieważ ilość karmy jest uzależniona również od indywidualnych czynników, takich jak m. in. aktywność czworonoga, są to jedynie zalecenia. Ponadto trzeba regularnie dokumentować przyrost wagi szczenięcia. Na podstawie tablic wagowych weterynarz będzie mógł stwierdzić, czy rozwój Państwa szczenięcia jest właściwy dla danej rasy. 

Wybór karmy suchej lub mokrej jest często zależny od indywidualnego przypadku. Niektóre rasy psów nie tolerują pewnych rodzajów karmy. W razie wątpliwości należy poradzić się weterynarza.

Czy szczenię potrzebuje specjalnych zabawek?

Zabawa jest dla psów ważnym zajęciem zapewniającym urozmaicenie i wzmacniającym relacje człowieka ze zwierzęciem. Bawiąc się ze swoim czworonogiem, budują Państwo więź z psem. Istnieją specjalne zabawki dla szczeniąt wspierające rozwój zmysłów i pozbawione drobnych części. Bardzo małe zabawki dla psów nie nadają się dla szczeniąt, istnieje bowiem ryzyko połknięcia mniejszych części. W sklepie internetowym Maxi Zoo odkryją Państwo szeroki wybór wysokiej jakości akcesoriów dla Państwa małego pupila.

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 3 odpowiedzi.