Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
  • Sklepy
  • Moje zamówienia
  • Koszyk

Czas na spacer! Tak długo szczeniak powinien spędzać na spacerze

15.05.2023 - Czas czytania: 1 minuty

Szczeniak Cavalier King Charles Spaniel biegnie przez łąkę

Psy potrzebują ruchu – wie o tym każdy. Wielu „świeżo upieczonych” właścicieli szczeniąt ma to także na uwadze i zapewnia maluchom wystarczającą ilość spacerów. Chcesz dla niego dobrze, ale nie zapominaj, że szczeniak nie powinien jeszcze wychodzić na bardzo długie spacery, ponieważ twój maluch nadal rośnie, jego kości są jeszcze miękkie i słabe, a płytki nasadowe jeszcze się u niego nie zamknęły. Należy uwzględnić to przy podejmowaniu decyzji o długości spacerów ze szczenięciem. Z zasady lepsze są częstsze, ale krótsze spacery!

Loading...

Mniejsze rasy dorastają wcześniej

Dlatego można w zasadzie powiedzieć, że mniejsze rasy osiągają pełny rozwój wcześniej niż większe rasy, dlatego można je wcześniej mocniej obciążać. U małych psów, takich jak jack russell terrier, wzrost jest już ukończony około szóstego miesiąca, natomiast u większych ras, takich jak golden retriever, – dopiero po około 12–15 miesiącach.

Uproszczona reguła: pięć minut na miesiąc życia

To dlatego zaleca się ostrożność, zwłaszcza przy obciążeniu u dużych ras, ponieważ szybko może dojść do przeciążenia, co doprowadzi do nieprawidłowego ustawienia stawów, a w późniejszym czasie do artrozy. Zatem za jednym razem szczenię powinno spacerować przez maksymalnie pięć minut na miesiąc życia. Podstawowa zasada związana ze spacerami: czasem mniej znaczy więcej. Lepiej wykonać parę treningów posłuszeństwa albo krótko się z nim pobawić pomiędzy spacerami. Jeśli szczeniak po spacerze nie jest jeszcze zmęczony, wystarczy ukryć kilka smakołyków w salonie i zaabsorbować nimi psa. Przecież praca węchowa także męczy, ale nie obciąża fizycznie szczeniaka!

Loading...

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Inne tematy w skrócie