• Bezpłatna wysyłka od 99 zł.
  • 45 dni na darmowy zwrot
  • Ponad 8.000 produktów
  • Program PAYBACK

Sprawdź, z jakimi schroniskami współpracujemy i dołącz do akcji

Shelter Poland CSR

 

Pomaganie zwierzętom jest dla nas niezwykle ważne. Ta idea przyświeca naszym działaniom od początku istnienia marki Maxi Zoo, dlatego aktywnie współpracujemy ze schroniskami, fundacjami, stowarzyszeniami i angażujemy się w pomoc charytatywną. Obecnie pomagamy kilkudziesięciu schroniskom z całej Polski, wspierając je poprzez przekazywanie pożywienia i akcesoriów, a także promując adopcję wśród klientów sklepów Maxi Zoo.

 

Nasi klienci również aktywnie przyłączają się do naszych działań. W sklepach znajdują się specjalne pojemniki na dary, które przekazują klienci. Każdy zainteresowany zaangażowaniem się w pomoc, może zapytać o szczegóły naszych lokalnych działań charytatywnych w najbliższym sklepie Maxi Zoo.

 

 

Wspólnie z Wami pomagamy zwierzętom w potrzebie

 

12 lipca 2020 r. przekazaliśmy „Pogotowiu dla Zwierząt” 1350 kg karmy dla poszkodowanych psów ze schroniska w Radysach. W schronisku w fatalnych warunkach bytowych znajdowało się ponad 1000 psów. Obecnie wszystkie czworonogi są pod opieką organizacji prozwierzęcych lub trafiły do innych schronisk m.in. we Wrocławiu i w Warszawie. Nasza karma w całości zostanie przekazana na wsparcie podstawowych potrzeb żywieniowych ponad 1000 podopiecznych „Pogotowia dla Zwierząt” w Radysach, w tym psów, które szczęśliwie znalazły opiekę i schronienie w domach tymczasowych.

 

Z ogromny smutkiem przyjęliśmy informację o dramatycznej sytuacji i losie psów ze schroniska w Radysach. Nie mogliśmy obok tej tragedii przejść obojętnie, bo żadne zwierzę nie zasługuje na takie traktowanie. Dlatego podjęliśmy decyzję o natychmiastowej pomocy dla poszkodowanych psów i przekazaliśmy 1350 kg karmy. Ten dramat szczególnie nas poruszył, bo wiele psów jest starszych i schorowanych, dodatkowy stres i okoliczności w jakich przyszło im żyć, ściska za serce. Mamy nadzieję, że takich przypadków będzie jak najmniej, a wszystkie zwierzęta przebywające w schroniskach będą miały opiekę na jaką zasługują. Jako Maxi Zoo wierzymy, że ten drobny gest przyczyni się do poprawy i zaspokojenia podstawowych potrzeb bytowych tych zwierząt. Zdajemy sobie sprawę, że to nie wyczerpuje wszystkich potrzeb jakie mają, dlatego zachęcamy każdego z osobna do wsparcia podopiecznych w Radysach w miarę swoich możliwości, każdy gest się liczy – powiedział Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska.

 

Od czasu interwencji opiekujemy się zwierzętami na miejscu i przez cały czas wysyłamy psy do zaprzyjaźnionych schronisk, organizacji i zgłaszających się osób prywatnych. Do dziś wyjechało ponad 500 zwierząt. Odbierających psy zaopatrujemy w karmę, dlatego tak ważne jest, aby było jej jak najwięcej. Dzięki takim inicjatywom, jak ta firmy Maxi Zoo możemy je wyposażyć w karmę, której brakowało w Radysach. W imieniu zwierząt bardzo dziękujemy za przekazanie 1350 kg karmy. Spożytkujemy ją właściwie – poprawimy dobrostan zwierząt, które do tej pory karmione były odpadami rzeźnymi najgorszej kategorii –  przekazał Grzegorz Bielawski ze Stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt”.

 

Niezależnie od tej inicjatywy, nasi pracownicy przeprowadzili wewnętrzną zbiórkę środków niezbędnych do pielęgnacji psów, które zostały przekazane wraz z karmą od Maxi Zoo.

 

 

W kwietniu 2020 roku sfinalizowaliśmy kolejną wielką akcję przekazywania produktów. W ramach darowizny od Maxi Zoo, podopieczni schronisk i organizacji na rzecz zwierząt otrzymali produkty o łącznej wartości 450 000 złotych. Podarowaliśmy zwierzętom trochę radości, ale one nadal potrzebują naszego wsparcia. Pamiętajmy, że nie tylko nam zapasy szybko się kończą. Dołączcie do nas i pomagajmy razem!

 

 

W grudniu 2020 roku kolejny rok z rzędu wspólnie z naszymi klientami, spełniliśmy świąteczne marzenia zwierzaków w potrzebie. W imieniu podopiecznych Schronisk i Fundacji bardzo dziękujemy za ogromne wsparcie podczas Wielkiej Zbiórki Charytatywnej, która odbyła w dniach 1-24 grudnia. Za sprawą Waszych dobrych serc nasza akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Zbiórka trwała przez prawie cały grudzień, we wszystkich sklepach Maxi Zoo w Polsce. Dzięki Waszej pomocy zwierzęta ze Schronisk i Fundacji będą miały zapewnione m.in.  jedzenie, zabawki, legowiska i środki czystości w okresie zimowo-wiosennym. Udowodniliście, że są na świecie ludzie, którym nie jest obcy los bezbronnych zwierząt. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszystkie prezenty.

 

 

 

 

Sprawdź, z jakimi schroniskami współpracujemy i dołącz do akcji

CZĘSTOCHOWA

Sklep w Częstochowie, Al. Niepodległości 26 B, 42-216 (Vendo Park) – współpracujemy z Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Częstochowie (Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie).

BYTOM

Sklep w Bytomiu, Al. Jana N. Jeziorańskiego 25 – współpracujemy z Fundacją CHATUL.

BIAŁYSTOK

Sklep w Białymstoku, ul. Bohaterów Monte Cassino 10 (PH Przy Dworcu) – współpracujemy z Hajnowskim Stowarzyszeniem Ochrony Zwierząt „CIAPEK” oraz z Fundacją Kotkowo.

GDYNIA

Sklep w Gdyni, ul. Legionów 112/15 – współpracujemy z OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo”.

KRAKÓW MODLNICZKA

Sklep w Modlniczce ul. Prof. A. Rożańskiego 32 (PH Futura) – współpracujemy z Fundacja dla Zwierząt “Dar Serca”.

 

 

KRAKÓW CZYŻYNY

Sklep w Krakowie, ul. Medwcekiego 2 (CH Czyżyny) – współpracujemy z Fundacją Człowiek Dla Zwierząt.

WAŁ​BRZYCH

Sklep w Wałbrzychu, ul. 1 Maja 66, 58-300  – współpracujemy z Fundacja „Na Pomoc Zwierzętom”. 

LUBLIN

Sklep w Lublinie, al. Spółdzielczości Pracy 34 (Galeria Olimp) – współpracujemy ze Schroniskiem w Nowodworze oraz Radzyńskim Stowarzyszeniem Na Rzecz Zwierząt “Podaj Łapę“.

 

ŁÓDŹ

Sklep w Łodzi, ul. Piłsudskiego 94 – współpracujemy ze Stowarzyszeniem Ochrony Praw Zwierząt „JAZGOT”.

Sklep w Łodzi, ul. Rzgowska 136 C, 93-153 Łódź (PH Rzgowska) – współpracujemy z Fundacja Pomocy Zwierzętom Kundel Bury.

PIASECZNO

Sklep w Piasecznie, ul. Okulickiego 20 – współpracujemy z Fundacją Zwierzęta Niczyje.

POZNAŃ

Sklep w Poznaniu, al. Solidarności 42 – współpracujemy z  Fundacją Serce Gai oraz Fundacją na Rzecz Ochrony Zwierząt Sfora Husky.

Sklep w Poznaniu, ul. Szwedzka 10A – współpracujemy z Animal Security

SOSNOWIEC

Sklep w Sosnowcu, ul. 11 listopada 122 – współpracujemy z OTOZ Animals Oświęcim OTOZ O.Oświęcim.

SWARZĘDZ

Sklep w Swarzędzu, ul. Poznańska 6 (w ETC Swarzędz) – współpracujemy ze Schroniskiem dla zwierząt w Skałowie.

TYCHY

WARSZAWA

WOŁOMIN

Sklep w Wołominie, ul. Geodetów 2 (Galeria Wołomin) – współpracujemy z Fundacją Zwierzaki w Potrzebie oraz Fundacją Psy Ulicy oraz z Przyjaciółmi Zwierząt Klub Wolontariuszy Zielonka

WROCŁAW

Sklep we Wrocławiu, ul. Bardzka 3 – współpracujemy ze Stowarzyszeniem Grupa RATUJ.

BIELANY WROCŁAWSKIE

Sklep na Bielanach Wrocławskich, ul. Czekoladowa 9– współpracujemy z Fundacją Dwa Plus Cztery.

KATOWICE

Sklep w Katowicach, ul. Ułańska 8a – współpracujemy ze Stowarzyszeniem “Nadzieja Na Dom” oraz Komitet Społeczny „Kocia Zgraja”.

Sklep w Katowicach, al. Roździeńskiego 97 (w HOMEPARK Rawa) – współpracujemy z Fundacją For Animals

TARNÓW

Sklep w Tarnowie, ul. Nowodąbrowska 127 (Gemini Park) – współpracujemy z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony  Zwierząt OTOZ Animals Tarnów oraz z Fundacją „Zmieńmy Świat”.

KALISZ

Sklep w Kaliszu, ul. Młynarska 131 (w PH Kalinka) – współpracujemy z Ośrodkiem Terapeutyczno-Edukacyjnym Psierociniec Fundacji Bliżej Domu oraz z Fundacją Free Animals.

JAWORZNO

Sklep w Jaworznie, ul. Rzemieślnicza 14 (w Galerii Galena) – współpracujemy z Fundacją „Koty z Kociej oraz Fundacją SOS Animals oraz Hotelem.

ZABRZE

Sklep w Zabrzu, Plac Teatralny 12 (w CH Platan) – współpracujemy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt “Psitul mnie”.

RYBNIK

Sklep w Rybniku, ul. Jana Kotucza 17 (w PH Kotucza) – współpracujemy z Fundacją „Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią”.

PŁOCK

Sklep w Płocku, ul. Gałczyńskiego 11 (w Kaufland) – współpracujemy z Płockim Towarzystwem Pomocy Zwierzętom ARKA.

TORUŃ

Sklep w Toruniu, ul. Broniewskiego 90 (w CH Plaza) – współpracujemy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu.

LESZNO

Sklep w Lesznie, Al. Konstytucji 3 Maja 12 ( w Park Leszno) – współpracujemy z Fundacją Zwierzęce SOS. 

ŻORY

Sklep w Żorach, al. Jana Pawła II 41 (w S1 Center Żory)  – współpracujemy z OTOZ Animals Racibórz.

KIELCE

Sklep w Kielcach, ul. Edmunda Massalskiego 3 – współpracujemy ze Stowarzyszeniem Kudłate Szczęście

PIASTÓW

Sklep w Piastowie, ul. Warszawska 1 (w PH Piast) – współpracujemy z Piastowskim Stowarzyszeniem Bezpieczny Kot. 

RZESZÓW

Sklep w Rzeszowie, Al. Tadeusza Rejtana 65 (w Plaza Rzeszów) – współpracujemy z Fundacją Felineus

oraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt Cztery Łapy w Boguchwale

ZIELONA GÓRA

Sklep w Zielonej Górze , ul. Wrocławska 18a (w Park Estrada) – współpracujemy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa dla Zwierząt. 

SZCZECIN

Sklepy w Szczecinie, ul. Mieszka I 65 (w PH Mieszka) oraz ul. Wiosenna 76 (obok Kaufland) – współpracujemy ze Stowarzyszeniem Kudłata Przystań oraz ze Stowarzyszeniem KociArka.

STOJADŁ​A/MIŃSK MAZOWIECKI

Sklepy w Stojadłach koło Mińska Mazowieckiego, ul. Warszawska 57 – współpracujemy z Fundacja “Tymczasowa Kanapa”

KOSZALIN

Sklep w Koszalinie, ul. Holenderska 72  (w PH Vendo park) – współpracujemy z Fundacją Na pomoc Zwierzakom z Tereską