Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Klapki i drzwiczki dla kota w sklepie online Maxi Zoo

Klapki i drzwiczki dla kota umożliwiające swobodny spacer

Kot wychodzący na dwór ma przez cały dzień pełne łapy roboty: czuwanie nad swoim terenem, drzemka w koszyku, drażnienie psa sąsiadów, opróżnienie miski z karmą. Zwierzę stale krąży między domem a terenem na zewnątrz, który może obejmować nawet odpowiednio zabezpieczony balkon. Szczególnie zimą nieustanne wpuszczanie i wypuszczanie zwierzęcia może być uciążliwe dla mieszkańców. Klapka dla kota jest wówczas praktycznym rozwiązaniem – prawie jak automatyczne drzwi.

Jak działa klapka dla kota, jak działają drzwiczki dla kota?

Drzwiczki dla kota składają się z reguły z ramy z przymocowaną na górze na zawiasie poziomą klapką, którą zwierzę może przesunąć głową do góry, aby przejść przez otwór. W prostych mechanicznych drzwiach dla kotów klapka zamyka się szczelnie dzięki magnesom. Bardziej skomplikowane modele mają więcej funkcji: elektroniczna klapka dla kota jest wyposażona w czujnik, który rozpoznaje chip kota lub umieszczony w obroży mikrochip i otwiera drzwi tylko dla wybranego zwierzęcia. Dzięki temu nieproszeni goście nie dostaną się do środka. Inne możliwości to na przykład zaprogramowanie funkcji czasowej, dzięki której drzwi otwierają się tylko w określonych przedziałach czasu lub tylko w jedną stronę: dzięki temu kot może wieczorem w każdej chwili wejść do domu, ale nie może z niego wyjść aż do rana.

Gdzie można zamontować klapkę dla kota?

Zasadniczo klapkę dla kota można zamontować we wszystkich drzwiach z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Nawet szklane drzwi i drzwi balkonowe można przekształcić w wygodne wejście dla swojego pupila. Możliwe jest także zamontowanie klapki dla kota w oknie. Przed zakupem klapki należy jednak sprawdzić, czy wybrany model pasuje do określonych drzwi lub szyby. Do szczególnie grubych ścian, szyb lub drzwi dostępne są przedłużenia tunelowe. Aby zamontować klapkę dla kota, konieczne jest wycięcie dokładnie pasującego otworu w drzwiach lub szybie. To zadanie dla zaufanego stolarza lub szklarza. Jeżeli klapka zostanie umieszczona po zewnętrznej stronie domu, należy ją wyposażyć w izolację od wiatru i wilgoci. W przypadku wynajmowanego domu należy uzyskać zgodę właściciela na zamontowanie klapki w drzwiach wejściowych.

Przy montażu klapki dla kota należy zwrócić uwagę, aby otwór znajdował się na wygodnej dla kota wysokości, nie za nisko. W naszym sklepie online znajdą Państwo duży wybór klapek i drzwiczek dla kota takich producentów jak Dorel, Staywell i Sure Flap.

 

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 11 odpowiedzi.