Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Ograniczniki okna uchylnego i kratki ochronne na okno dla kotów w sklepie online Maxi Zoo

Ogranicznik okna uchylnego – mały element, duże bezpieczeństwo

Gdy kot wbije sobie coś do głowy, jest nie do powstrzymania. Może przy tym nie zauważyć, że naraża się na niebezpieczeństwo: jeżeli zobaczy za oknem coś ciekawego, a człowiek go nie dopilnuje, uchylone okno może się stać kuszącą bramą ku wolności. Jeżeli kot się poślizgnie podczas wspinaczki, może to mieć fatalne skutki, prowadząc np. do poważnych obrażeń. Ogranicznik okna uchylnego pozwoli zapobiec nieszczęściu, gdy naszemu pupilowi przyjdzie ochota na szukanie przygód po drugiej stronie okna.

Dlaczego okna uchylne są niebezpieczne dla kotów?

Otwór uchylonego okna ma kształt ostrokątnego trójkąta, zwężającego się ku dołowi. Jeżeli kot spróbuje przejść przez uchylone okno na zewnątrz, łatwo o nieszczęście. W razie ześlizgnięcia się po gładkiej ramie lub szybie okna zwierzę wpadnie w wąską szczelinę i nie będzie umiało się z niej wydostać, a przy każdej próbie wyjścia z pułapki będzie klinowało się w niej coraz bardziej. Skutki można sobie wyobrazić: jeżeli do szczeliny wpadnie głowa kota, może on się udusić lub złamać kark, jeżeli będzie to tułów, brzuch lub tylne nogi, uszkodzeniu może ulec kręgosłup lub inne kości, może także dojść do zgniecenia organów wewnętrznych. Zakleszczenie może także skutkować ograniczeniem dopływu krwi. Jeżeli kot nie zostanie szybko znaleziony i uwolniony, możliwe są tragiczne skutki, jak paraliż. Okna uchylne są tak częstą przyczyną wypadków z kotami, że weterynarze stosują nawet osobną nazwę dla tych obrażeń: syndrom uchylnego okna. Po takim zdarzeniu należy niezwłocznie zawieźć kota do weterynarza.

Jak należy stosować ogranicznik okna uchylnego?

Ogranicznik okna uchylnego może uratować życie i zdrowie naszego pupila. Ogranicznik, który nie wymaga wiercenia ani innych czynności technicznych, to klin na okno. Tego typu ogranicznik wystarczy umieścić w otworze okna tak, aby powstała gładka, pozioma krawędź między ramą a skrzydłem okna. Dzięki temu kot nie może ześlizgnąć się do zwężającej się szczeliny. Klin na okno jest wykonany z litego bloku z tworzywa sztucznego, pasuje do wszystkich rozmiarów okien i w razie potrzeby może być zainstalowany na stałe. Metalowa kratka ochronna na okno stanowi natomiast trwałą ochronę okna uchylnego, montowaną za pomocą kleju lub śrub do ramy okna. Osłania ona otwór okienny w taki sposób, że przejście przez niego jest całkowicie niemożliwe. Ogranicznik okna uchylnego razem z siatką ochronną na okno stanowi racjonalne rozwiązanie w celu ochrony pupila przed wypadkami. Systemy ograniczników okna uchylnego oferują na przykład takie firmy, jak Trixie czy Katzenfreund.

 

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 2 odpowiedzi.