Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Mleko dla kota w Maxi Zoo

Czy koty mogą pić mleko?

Nie zaleca się podawania kotom mleka, ani w wersji rozcieńczonej ani pełnej. Większość dorosłych kotów ma naturalną nietolerancję laktozy. Oznacza to, że ich organizm nie toleruje cukru zawartego w mleku (laktozy). Mimo że wiele kotów lubi mleko, jego spożywanie często skutkuje problemami trawiennymi, jak biegunka lub inne problemy zdrowotne. Nietolerancja mleka powstaje u kotów i większości ssaków po fazie odzwyczajenia się od mleka matki. W fazie ssania mleka matki kocięta bez problemu trawią zawartą w nim laktozę. Ich organizm wytwarza enzym zwany laktazą. Jest on odpowiedzialny za przetwarzanie i trawienie cukru zawartego w mleku. Gdy młode zwierzęta przestają ssać mleko matki, produkcja laktazy w ich organizmie stopniowo zanika. Dlatego w późniejszych fazach życia koty nie przyswajają laktozy lub mogą przyswoić tylko niewielkiej jej ilości. Podobnie jak wielu ludzi, mają one nietolerancję laktozy.

Czym jest mleko dla kota (różnica: mleko krowie i mleko dla kota)?

Mleko kociej matki ma inny skład niż mleko krowie. Wynika to z faktu, iż zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze ssaków jest różne dla poszczególnych gatunków. Kocięta przychodzą na świat ślepe i głuche. Dopiero po kilku tygodniach zaczynają się czołgać. Tymczasem cielęta krótko po narodzinach stają na własnych nogach i podejmują pierwsze niepewne próby chodzenia. Potrzebują dużo więcej energii niż nowo narodzone kocięta. Dlatego mleko krowie jest dużo bardziej tłuste niż mleko kocie, które za to zawiera więcej białka. Oba rodzaje mleka zawierają podobną ilość laktozy.

Jakie mleko jest odpowiednie dla kotów?

Wiele kotów lubi mleko. Jednak mleko krowie, nawet tak zwane „bezlaktozowe”, nie jest dostosowane do potrzeb kotów. Specjalne mleko dla kota zawiera mniej laktozy, jest łatwiej przyswajalne i idealnie dopasowane do potrzeb żywieniowych kotów.

Dlaczego warto kupić mleko dla kotów?

Mleko dla kotów jest pyszną przekąską, która może przyczynić się do zrównoważonego odżywiania kotów w różnych fazach ich życia. Witaminy wspomagają witalność i dobre samopoczucie, wapń wzmacnia układ kostny. Jeżeli mleko zawiera aminokwas taurynę, wzmacnia ona układ krwionośny i wzrok zwierzęcia. Ponadto mleko dla kota stanowi dodatkowe źródło płynów. Należy przy tym pamiętać, iż mleko nie nadaje się jako napój dla kotów. Powinna nim pozostać woda. Koty, które mało piją, można zachęcić, stosując specjalne poidło z fontanną. Jeżeli kot lubi chłeptać i uwielbia mleko, warto użyć mleka dla kotów jako nagrody lub przekąski.

Które mleko dla kotów nadaje się jako zastępcze mleko dla kociąt?

Jeżeli kocięta dorastają bez matki, można je karmić specjalnym mlekiem zastępczym (często w formie proszku). Jest ono wzbogacone o wszystkie istotne dla życia składniki odżywcze, jak pełnoporcjowe biologicznie białko, niezbędne kwasy tłuszczowe, węglowodany, witaminy, składniki mineralne i pierwiastki śladowe. W fazie wzrostu kociąt mleko zapewnia wsparcie ich rozwoju i poprawia odporność. Produkty te nadają się także jako karma uzupełniająca dla młodych kotków oprócz mleka matki, dla ciężarnych i karmiących kotek, a także dla niedożywionych lub osłabionych zwierząt.

 

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 9 odpowiedzi.