Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Mrożone surowe mięso dla kota: biologicznie odpowiednia dieta BARF dla kota

Dlaczego warto wybrać dietę BARF dla kota?

Skrót BARF („Biologically Appropriate Raw Food”) oznacza „biologicznie odpowiednia surowa karma” i odnosi się do żywienia surowym mięsem. Dieta BARF dla kota może być korzystna dla zwierząt z nietolerancjami pokarmowymi, problemami trawiennymi lub innymi dolegliwościami związanymi z dietą, np. cukrzyca. Ponadto surowe mięso dla kota – podobnie jak karma mokra – zawiera dużo wody, dzięki czemu koty przyjmują w ten sposób część niezbędnych płynów. Przygotowując menu składające się ze świeżych produktów, należy pamiętać o tym, aby pokryć indywidualne zapotrzebowanie na składniki odżywcze swojego zwierzaka. Gotowe produkty BARF mogą ułatwić to zadanie. Przygotowane porcje zawierają wszystkie ważne składniki niezbędne w żywieniu kotów, takie jak chude mięso, wnętrzności, kości i niezbędne dodatki.

O czym należy pamiętać, stosując dietę BARF dla kota?

Wprawdzie koty są mięsożercami, jednak w porównaniu do psów ci dawni mieszkańcy pustyń konsumują tylko mięso i kości swoich ofiar, pozostawiając na przykład żołądek. Często znajduje się w nim niestrawione pożywienie o roślinnym pochodzeniu. Pies pozyskuje z niego witaminy i węglowodany. W przypadku diety BARF u psów składniki te zastępuje się warzywami i owocami. Znajdujący się w niestrawionych resztkach jedzenia w żołądku ofiary błonnik koty pozyskują z futra myszy. Wspomaga on pracę jelit i ułatwia kotu oddawanie stolca. Dlatego koty potrzebują mniej węglowodanów, a więcej błonnika. Ważne jest zatem, aby podawać im wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania dodatki (suplementy) w zalecanej dawce, jakich zwierzęta nie otrzymują, spożywając mięso. Aby zapewnić zbilansowane żywienie swojego kota, należy także uwzględnić dodatkowe czynniki, jak wiek, masa ciała i stan zdrowia.

Ile razy w ciągu dnia należy karmić kota?

Z reguły kotu należy podawać od trzech do czterech posiłków dziennie. Ilość karmy jest uzależniona od wielu czynników. Należą do nich wiek, masa ciała, ogólny stan zdrowia, a także stopień aktywności. Koty wychodzące potrzebują z reguły większych dawek pożywienia niż koty niewychodzące. Młode zwierzęta, aktywne kocury kryjące, a także ciężarne i karmiące kotki mają także zwiększone zapotrzebowanie na pokarm.

Generalna zasada brzmi: 30 do 50 gramów na kilogram masy ciała kota.

Również skład i gęstość energetyczna karmy w diecie BARF dla kota ma istotne znaczenie przy doborze ilości. Koty lubią różnorodność w misce. Dlatego należy podawać im różne rodzaje mięsa, pochodzące z różnych części ciała, jak pierś, serce czy żołądek.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 3 odpowiedzi.