Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Miski i karmniki dla kota w sklepie online Maxi Zoo

Dlaczego mój kot nie chce jeść z miski?

Koty to wrażliwe i bardzo wybredne zwierzęta. Zanim połkną pokarm, sprawdzają go dokładnie swoim nosem. Dotyczy to także miski dla kota. Jeżeli z jakiegoś powodu kotu nie podoba się miska, może to być przyczyną odmowy spożywania posiłków. Przede wszystkim jednak koty uwielbiają czystość. Dlatego chcą otrzymywać karmę w czystej misce. Reszki jedzenia czy nasączone wodą chrupki suchej karmy szybko psują kotom apetyt. Jeżeli w domu mieszka kilka kotów, każdy z nich powinien mieć własną miskę, z której może spokojnie zjeść swoją karmę. Także wielkość miski ma znaczenie. Przykładowo rasy kotów o płaskich nosach i długich wibrysach potrzebują płaskiej miski, aby móc bez problemu dotrzeć do jej zawartości. Jeżeli nieustannie uderzają się w miskę podczas jedzenia, mogą być niezadowolone.

Dlaczego koty szurają łapą obok miski?

Jeżeli kot szura łapą obok miski, nie oznacza to niczego niezwykłego. Zwierzę realizuje w ten sposób swój naturalny instynkt: chce zakopać swój „łup”. Dzikie koty ukrywają w ten sposób resztki swojej porcji pokarmu przed wrogami. W przyrodzie nie ma przecież regularnych pór karmienia. Te mądre zwierzęta gromadzą w ten sposób zapasy pożywienia na gorsze czasy. Jeżeli koty domowe szurają obok miski, oznacza to przeważnie, że są najedzone i chcą schować resztę pokarmu. Jeżeli kot w ogóle nie je pokarmu, a jedynie ostrożnie go liże, sprawdza w ten sposób, czy pokarm mu w ogóle smakuje i jest wart zachodu. Może się jednak zdarzyć, że szczególnie wybredne koty chcą zakopać nielubiany pokarm – w nadziei, że znajdzie się coś lepszego. Jak widać, każdy kot ma swoje własne upodobania żywieniowe.

Jak wygląda idealna miska dla kota?

W celu zachowania higieny ważny jest materiał powierzchni: należy wybierać wysokiej jakości miski plastikowe, miski ceramiczne lub karmniki dla kota z metalu, porcelany oraz z emalii. Wszystkie te materiały mają gładką powierzchnię. Aby uniemożliwić zagnieżdżenie się bakterii w porowatych przestrzeniach materiałów ceramicznych, miska ceramiczna musi być dobrze polakierowana. W przypadku emalii i porcelany należy zwrócić uwagę, czy miski nie posiadają rys ani pęknięć. To samo dotyczy misek z plastiku. Nawet w najmniejszych rysach szybko zagnieżdżają się bakterie. Miska powinna być łatwa w myciu i stabilna. Przyssawki lub gumowe nóżki zapobiegają przesuwaniu się miski podczas jedzenia.

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 83 odpowiedzi.

  • 1
  • 2