Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Domki dla gryzoni i małych zwierząt w sklepie online Maxi Zoo

Dlaczego małe zwierzęta domowe powinny mieć własne domki?

Gdybyśmy pozwolili małym zwierzakom, takim jak świnki morskie lub króliki miniaturowe, na swobodne poruszanie się po mieszkaniu, byłyby one stale narażone na niebezpieczeństwa i mogłyby uszkodzić lub zabrudzić meble, kable oraz podłogę. Odpowiednie domki dla gryzoni chronią więc nie tylko zwierzęta, ale również wyposażenie naszych mieszkań. Dodatkowo takie miejsce zapewni naszym ulubieńcom doskonałe poczucie bezpieczeństwa. Codzienna możliwość wybiegu pod nadzorem opiekuna pozwoli zaspokoić potrzebę ruchu i będzie dobrą rozrywką dla naszego pupila.

Jakie rozmiary powinien mieć domek dla jednej lub kilku świnek morskich?

Świnki morskie wydają się wprawdzie spokojne i niewymagające, jednak tak naprawdę uwielbiają ruch i aktywność. Dlatego też w swoim domku będą potrzebowały odpowiedniej ilości miejsca oraz możliwości wyciszenia, aby móc odpocząć od innych zwierząt oraz warunków zewnętrznych. Na każde zwierzę należy więc zaplanować ok. pół metra kwadratowego powierzchni. Najlepiej jednak wybrać jak największą klatkę. Jest to szczególnie ważne w momencie, gdy decydują się Państwo na kilka zwierząt – każde z nich będzie w końcu potrzebowało odrobiny prywatności.

Jakie rozmiary powinien mieć domek dla królika miniaturowego?

Również króliki potrzebują odpowiedniej dawki ruchu. W tym przypadku domek powinien mieć co najmniej metr długości, 50 cm szerokości oraz 45 cm wysokości. Jednak podobnie jak w przypadku świnek morskich, również tutaj sprawdza się zasada: im większy, tym lepszy. Schronienie dla królika musi bowiem pomieścić miskę, paśnik oraz w miarę możliwości miejsce do wypoczynku. Jeśli zależy nam na wychowaniu królika w czystości, warto zadbać o kuwetę ze ściółką. Króliki to zwierzęta, które dbają o czystość i lubią załatwiać swoje potrzeby w wyznaczonych do tego miejscach.

Czy domek dla małych zwierząt musi być zamknięty od góry?

To zależy od ich umiejscowienia oraz konkretnego zwierzęcia. Ponieważ świnki morskie nie wspinają się i nie są zbyt skoczne, ich klatki mogą być otwarte. Inaczej jest w przypadku królików, które mogłyby w takiej sytuacji łatwo wyskoczyć i zrobić sobie krzywdę. Praktycznym rozwiązaniem jest domek z możliwością otwarcia od góry, co znacznie ułatwia karmienie zwierząt i czyszczenie klatki. Szeroki otwór boczny umożliwia zwierzętom wychodzącym wolny dostęp do swojego schronienia. Jeżeli decydują się Państwo na ustawienie kojca na balkonie lub w ogrodzie, zaleca się wybór modeli z dachem lub siatką, które będą spełniały funkcję ochronną przed działaniem słońca, wiatru i deszczu.

Jakie klatki nadają się do trzymania królików i świnek morskich na zewnątrz?

Specjalny domek z drewna sprawi, że nasze króliki lub świnki morskie będą mogły żyć w ogrodzie lub na balkonie nawet przez cały rok. Wybierając domek, należy zwrócić uwagę na to, aby zapewniał on odpowiednią ochronę przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi. Powinien on również być na tyle duży, aby zwierzęta miały możliwość odpoczynku od obecności swoich towarzyszy. Należy jednak pamiętać, że dostępna powierzchnia nie zastąpi wybiegu. Odpowiednią ilość ruchu i rozrywkę nasze pupile odnajdą na dobrze zabezpieczonym balkonie lub w dołączonym kojcu.

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 2 odpowiedzi.