Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Kojce i klatki zewnętrzne w sklepie online Maxi Zoo

Zabawy na zielonej trawie, wygrzewanie się na słońcu oraz kopanie w ziemi – kojce i klatki zewnętrzne zapewniają małym zwierzętom takim jak króliki, zające i świnki morskie życie w bliskości z naturą. Wybierając wybieg dla gryzoni, należy jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Jakie jest idealne miejsce na kojec dla gryzoni?

Miejsce, w którym ma stanąć wybieg dla gryzoni należy wybrać z rozwagą: taki obszar nie powinien być narażony na zbyt silne działanie wiatru ani słońca. Króliki i świnki morskie potrzebują dużo wolnej przestrzeni, aby mogły się swobodnie wyszaleć. Należy więc zaplanować min. 2-3 metrów kwadratowych powierzchni na jedno małe zwierzę. Wybieg powinien dodatkowo zapewniać dostęp do zacienionych obszarów, gdyż małe zwierzęta są wyjątkowo wrażliwe na upał. Daszek ochraniający 2/3 wybiegu chroni nie tylko przed dostępem promieni słonecznych, ale również przed deszczem. Oprócz zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi małe zwierzęta muszą być również odpowiednio przygotowane na wizytę nieproszonych gości takich jak kuny, lisy, koty i ptaki szponiaste. Gęsta i wytrzymała siatka druciana rozciągnięta wokół oraz ponad klatką będzie w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem. Najlepiej wkopać ją na głębokość ok. 50 cm w ziemię. Dzięki temu wrogowie nie będą mogli się podkopać i wedrzeć do środka, a nasze zwierzęta z pewnością nie uciekną z kojca.

Dlaczego tak ważne jest miejsce do odpoczynku w klatkach zewnętrznych?

Podobnie jak w swoich domkach również w warunkach zewnętrznych zwierzęta potrzebują odpowiedniego miejsca do drzemki, w którym będą czuły się bezpiecznie. Można je stworzyć, wykorzystując domek dla królików z surowego, nielakierowanego drewna lub kryjówkę z dębu korkowego. Najlepiej jest ustawić ją na stałe w zacienionym miejscu kojca.

Różnorodność w klatce zewnętrznej

Jak najlepiej urządzić kojec? Należy pamiętać o zapewnieniu odpowiednio zróżnicowanego otoczenia np. poprzez wykorzystanie gazonów z roślinnością. Będzie to nie tylko ładnie wyglądało, ale również zapewni gryzoniom możliwość szlifowania pazurów. Wybierając rośliny, należy pamiętać, aby nie były one trujące. Ze względu na wrodzony instynkt kopania małym zwierzętom należy zapewnić odpowiednie warunki do zabaw w ziemi. Skrzynia wypełniona piaskiem to zatem obowiązkowy element wyposażenia. Do przeskakiwania oraz w roli kryjówki idealnie sprawdzą się rury korkowe lub puste pnie drzew. Dobrze jest ułożyć je na różnych poziomach i w ten sposób zapewnić zwierzakom doskonałe miejsce obserwacji. Średnicę rury należy dobrać do wielkości zwierzęcia, zapewniając mu swobodę ruchu i uniemożliwiając utknięcie w środku. Małe zwierzęta i gryzonie uwielbiają chrupać. Długie przeżuwanie jest nie tylko dobrym sposobem na rozładowanie energii i pielęgnację zębów, ale również przyjemną formą spędzania czasu. Stosik nieobrobionych i odpowiednio dobranych gałęzi, np. z jabłoni, gruszy lub dębu, będzie zatem idealnym elementem wyposażenia kojca. Jednak najwięcej rozrywki zapewniają królikom inne osobniki tego samego gatunku. Zwierząt nie należy więc w żadnym wypadku trzymać w odosobnieniu.

 

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 6 odpowiedzi.