Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Maszynki i trymery do strzyżenia psów dostępne w sklepie online Maxi Zoo

Maszynka do strzyżenia psów: pielęgnacja sierści dla Państwa psa

Długie włosy wymagają dodatkowej pielęgnacji; z ludzkimi włosami jest tak samo jako z bujną sierścią u psa. Pewne psie rasy mają sierść naturalną o szczególnie długim włosie okrywowym i gęsto rosnącym przez wszystkie pory roku podszerstkiem. Będąc właścicielem takiego puchatego psa, muszą Państwo codziennie używać grzebienia i szczotki, aby doprowadzać sierść do porządku. Jednak futro psa także odrasta. Aby u niektórych ras sierść nie wymknęła się spod kontroli, powinna być od czasu do czasu przystrzygana. Przy odrobinie praktyki i umiejętności mogą Państwo również samodzielnie poprawiać stan sierści za pomocą maszynki do strzyżenia lub trymera dla psów. Inwestycja w dobry trymer do sierści szybko się zwróci.

Jakie rasy psów trzeba strzyc?

Psie rasy, u których kształt sierści wymaga czasowego odświeżenia, to rasy małe, na przykład yorkshire terrier, shi-tsu i west highland terrier. W przypadku klasycznego pudla wygląd psa może wynikać z kształtu przycięcia fryzury; zazwyczaj podczas strzyżenia powinno się przycinać tylko te partie sierści na ciele, które rosną w sposób niekontrolowany. W przypadku takich ras psów jak jamnik szorstkowłosy, które ze względu na swoją historię hodowlaną nie wymieniają już w sposób naturalny sierści, trzeba regularnie używać trymera dla psów. Szczególnie ważne jest także strzyżenie w lecie. Rasy długowłose powinny uzyskać letnią fryzurę, która zapobiegnie przegrzaniu w gorące dni. Zresztą maszynka dla psa do strzyżenia sierści może okazać się przydatna również u zwierząt, które na ogół mają problemy z wymianą sierści lub są po konsultacjach medycznych – zupełnie niezależnie od rasy.

Jak dobrze strzyc psa?

Zasadniczo maszynka do strzyżenia psów działa tak jak golarka, którą przeciąga się po futrze. Sierść należy dokładnie wyczesać przed strzyżeniem, aby maszynka dla psa jej nie wciągała, lecz mogła bez oporów ślizgać się po włosach. Długość, do której ma być skrócone futro, jest regulowana za pomocą dołączanych grzebieni, które poruszają się „z włosem” po okrywie włosowej. W zależności od struktury włosa możliwe jest również strzyżenie „pod włos”, ale to raczej wyjątek.

Praktyczne zastosowanie mają maszynki do strzyżenia psów i trymery dla psów z akumulatorem, przy których przewody nie zakłócają pracy. Podczas strzyżenia pies powinien stać na powierzchni zabezpieczonej przed ślizganiem się. Strzyżenie należy rozpocząć od szyi, przechodząc kolejno do tułowia, klatki piersiowej i brzucha, szczególnie uważając na fałdy skórne. Wybierając maszynkę, trzeba upewnić się, czy pasuje ona do rodzaju futra Państwa czworonoga i czy oferuje głowice z drobnymi ostrzami do trudniejszych w strzyżeniu części tułowia, takich jak łapy i okolice uszu. W naszym sklepie online znają Państwo duży wybór maszynek do strzyżenia i trymerów dla psów oraz akcesoriów od renomowanych producentów, takich jak Moser, Oster, Kerbl Europet Bernina i wielu innych.

 

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 7 odpowiedzi.