Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Klatki i woliery dla ptaków w sklepie online Maxi Zoo

Klatki i woliery dla ptaków: schronienie i „salon”

Podobnie, jak w przypadku wszystkich zwierząt domowych, również dla ptaków klatka nie może być więzieniem. Ptak w klatce lub wolierze powinien czuć się swobodnie, jeść i mieć bezpieczne miejsce do spania. Idealnym rozwiązaniem jest pozostawianie domku dla ptaków zawsze otwartego — o ile tylko ptaki są pod nadzorem. Ustaw więc klatkę tak, aby ptaki mogły w niej komfortowo przebywać.

Jak duża musi być klatka lub woliera dla ptaków?

Odpowiedź jest prosta: nie ma czegoś takiego jak „za duża klatka”. Dotyczy to również sytuacji, gdy klatka lub woliera są wyłącznie miejscem do spania i karmienia. Ponieważ ptaki domowe są różnych rozmiarów, określenie optymalnych wymiarów klatki w centymetrach jest trudne. Klatki dla papużek falistych nie mogą być okrągłe, a podstawa woliery musi mieć co najmniej 150 x 60 cm. Wysokość zaś nie może być mniejsza niż 100 cm. Jeśli ponadto zwierzęta nie mają możliwości, aby swobodnie latać, trzeba im zapewnić co najmniej 2 m³ (dla maksymalnie trzech par). Nawiasem mówiąc: klatka i woliery nie powinny mieć prętów w kolorze białym, ponieważ utrudniają ptakom patrzenie na zewnątrz. Nie wolno też używać klatek cynkowanych ani pokrytych tworzywem sztucznym, zwłaszcza w przypadku papug z zakrzywionymi dziobami. Rozstaw prętów lub wielkość oczek siatki trzeba dobrać tak, aby zwierzęta nie mogły się między nimi przecisnąć. Klatki dla dużych i małych ptaków, tj. kanarki, papużki faliste, duże papugi, papużki i inne ptaki egzotyczne są dostępne w różnych przedziałach cenowych. 

Gdzie powinna stać klatka lub woliera dla ptaków?

Optymalną lokalizację klatki dla ptaków wybierz tak, aby mieć ją na poziomie wzroku. Miejsce, w którym stoi klatka, powinno być jasne (ale nie może znajdować się w pełnym słońcu) i oczywiście zabezpieczone przed przeciągami. Najlepiej postawić klatkę dla ptaków w pokoju, w którym spędzasz większość czasu. Wtedy ptaki zawsze będą przy Tobie. Zadbaj też o to, aby klatka stała na solidnej powierzchni, na przykład na półce. W przypadku większych klatek sprawdzają się dostępne w sklepach specjalistycznych podstawy na kółkach.

Jak czyścić klatkę i wolierę dla ptaków?

W zależności od liczby ptaków i ilości generowanych przez nie zanieczyszczeń trzeba czyścić klatki co mniej więcej trzy dni, co najmniej raz w tygodniu.

  • Najlepiej skorzystać z czasu, w którym ptaki swobodnie latają po pokoju, aby wyjąć akcesoria i zdemontować klatkę.
  • Wyjmij szufladę z dolnej części klatki i wyrzuć zanieczyszczone podłoże.
  • Umyj szufladę, a co jakiś czas także dno klatki, gorącą wodą bez środków do mycia.
  • Dobrze osusz elementy podłogi i rozłóż na nich nową ściółkę.
  • Akcesoria dla ptaków, grzędy, gałęzie i drążki do siedzenia wytrzyj ściereczką i gorącą wodą. W przypadku uporczywych zabrudzeń użyj gąbki do naczyń (przeznaczonej wyłącznie do czyszczenia klatki dla ptaków) albo nowej szczoteczki do zębów lub do paznokci. Przedmioty, których da się wyczyścić, trzeba wymienić. 

W naszym sklepie online znajdziesz duży wybór klatek i wolier ptaków dostarczanych przez renomowanych producentów, tj. AS, Interzoo, Kerbl, MORE FOR, Pet Partner, Pipe Cutter, Savic i wielu innych.

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 9 odpowiedzi.