Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
  • Sklepy
  • Moje zamówienia
  • Koszyk

Kiedy warto posłać szczeniaka do szkoły: porady i koszty

15.05.2023 - Czas czytania: 3 minuty

Właściciel trenujący komendy ze swoim szczeniakiem

Od czwartego tygodnia życia szczenię znajduje się w tak zwanej fazie socjalizacji i praktycznie niemożliwe jest oduczenie go zachowań, jakie przyswoi w tym okresie. Dlatego niezwykle ważne jest, aby dobrze wykorzystać ten czas. Młody psiak powinien poznać w tej fazie jak najwięcej świata, ludzi, istot żywych oraz zjawisk takich jak różne odgłosy i bodźce optyczne, aby nauczył się podchodzić do nich bez lęku i mógł bez problemów towarzyszyć Państwu w codziennym życiu. Poza codziennymi doświadczeniami w domu warto zapisać się ze szczeniakiem na profesjonalne kursy w szkole dla psów, podczas których zarówno pies, jak i Państwo nauczą się wielu przydatnych rzeczy.

Loading...

Szkoła dla szczeniąt: Kiedy rozpocząć naukę w szkole dla psów?

Kiedy wprowadzi się do Państwa szczenię, należy dać mu trochę czasu na przyzwyczajenie się do nowego otoczenia i nowych opiekunów. Po około tygodniowym okresie zapoznawczym mogą Państwo rozpocząć naukę, uczęszczając ze swoim nowym członkiem rodziny raz w tygodniu do szkoły dla szczeniąt. Z reguły nauka w ​​szkole dla szczeniąt rozpoczyna się od dwunastego tygodnia życia psa.

Co czeka małego psa w szkole dla szczeniąt?

W szkole dla szczeniąt młody pies spotyka inne szczenięta, które — w idealnym przypadku — powinny być w tym samym wieku i znajdować się na tym samym poziomie rozwoju co Państwa czworonożny przyjaciel. Podczas spotkań i zabawy z innymi psami szczeniak rozwija swoje umiejętności społeczne i uczy się komunikacji z innymi psami w zrelaksowany i odpowiedni sposób. Ponadto uczy się kilku podstawowych poleceń, które pozwalają mu skupić uwagę na właścicielu, nawet gdy w pobliżu znajdują się inne psy. Zwierzęta w szkole dla szczeniąt są także wystawione na działanie zewnętrznych bodźców, tj. trzepotanie taśmy, dziwne odgłosy lub różne powierzchnie. Doświadczeni trenerzy psów pozostają do Państwa dyspozycji przez cały czas trwania zajęć i udzielają wskazówek dotyczących treningu oraz codziennego postępowania ze szczenięciem. Kolejną zaletą uczęszczania do szkoły dla szczeniąt jest to, że spotkają Państwo innych właścicieli psów, z którymi mogą wymieniać się spostrzeżeniami.

Szkoła dla psów daje wiele korzyści

Zalety wizyt w szkole dla szczeniąt w skrócie:

  • W czasie szkolenia Państwa pupil spotka się z innymi psami na tym samym etapie rozwoju i poprawi swoje umiejętności społeczne poprzez zabawę.
  • Poprzez gry i zabawy ze szczeniakami w tym samym wieku Państwa czworonożny przyjaciel uczy się lepiej oceniać siebie i inne psy.
  • W sesjach treningowych z zabawą, podczas których zwierzęta poznają podstawowe komendy, tj. „Zostań”, młody pies uczy się od samego początku skupiać swoją uwagę na właścicielu, nawet wtedy, gdy jest rozkojarzony.
  • Konfrontacja z różnymi bodźcami środowiskowymi w wieku szczenięcym prowadzi do tego, że szczeniak w nowych sytuacjach może mieć mniej obaw i czuć się pewniej.
  • Wspólne treningi są świetną zabawą i budują więź między opiekunem a czworonożnym przyjacielem.
  • Trenerzy psów udzielają wielu wskazówek dotyczących codziennych sytuacji i pomagają w rozwiązywaniu indywidualnych problemów.
  • Spotkanie z innymi właścicielami psów może być okazją do ożywionej wymiany doświadczeń.

Jak znaleźć dobrą szkołę dla szczeniąt?

Szukając dobrej szkoły dla psów z kursami dla szczeniąt w Państwa okolicy, jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim ważne jest, aby szkołę prowadzili profesjonalni treserzy psów posiadający odpowiednie kwalifikacje. Zwłaszcza w przypadku kursów dla szczeniąt uczestniczące w nim zwierzęta powinny być na tym samym poziomie rozwoju i być przedstawicielami różnych ras.

Psy powinny być również dopasowane pod względem wielkości i wagi, ponieważ szczeniak pinczera miniaturowego prawdopodobnie nie może wiele zrobić z dogiem, a do tego może zostać nieumyślnie zraniony podczas zabawy przez znacznie większego od siebie psa. W idealnym przypadku liczba psów na trenera wynosi nie więcej niż sześć zwierząt, tak aby nauczyciel mógł zawsze mieć na oku wszystkie szczenięta. Kursy powinny być również dobrze strukturyzowane i oprócz jednostek zabawowych obejmować także fazy odpoczynku, szkolenie z właścicielem oraz konfrontację z różnymi bodźcami środowiskowymi. Kluczowe znaczenie ma również łagodne traktowanie zwierząt.

Szkoła dla szczeniąt: Koszty i kursy zaawansowane

Koszty uczestnictwa w szkole dla szczeniąt różnią się w zależności od dostawcy usług i wynoszą od 30 do nawet 150 złotych za godzinę. Często oferowane są karnety obejmujące 10 zajęć lub karnety miesięczne. Aby uzyskać więcej informacji na temat szkół dla szczeniąt w Państwa okolicy, mogą Państwo zwrócić się do innych właścicieli psów. Mogą Państwo także zasięgnąć takich informacji w Internecie. Ważne jest, aby najpierw wziąć udział w lekcji próbnej z uczniem na czterech łapach. Należy również mieć na uwadze, że odpowiedzialne szkoły dla psów dopuszczają do udziału w kursach tylko te zwierzęta, które zostały zaszczepione i odrobaczone. Kiedy znajdą Państwo szkołę dla psów, w której zarówno Państwo, jak i Państwa szczenię będziecie dobrze się czuć, warto jest dowiedzieć się więcej o rozszerzonym szkoleniu. Ponieważ dobrze zsocjalizowany i wyszkolony pies jest nieskomplikowanym zwierzęcym przyjacielem, który będzie Państwu towarzyszyć w każdej sytuacji!

Loading...

Pozostałe informacje, które mogą Państwa zainteresować