• Brak minimalnej kwoty zamówienia
  • Bezpłatna wysyłka od 99 zł.
  • 45 dni na darmowy zwrot
  • Program PAYBACK
Ein Hund gibt Pfötchen

Nauka łatwych sztuczek, które sprawiają psu frajdę i wzmacniają więź z czworonogiem

Psy są z natury ciekawskie i chętne do nauki. Lubią wyzwania i zajęcia, choć należy podkreślić, że nie są to zwierzęta cyrkowe. Sztuczki muszą być koniecznie dopasowane do umiejętności oraz ewentualnych potrzeb i ograniczeń zdrowotnych psa. Ćwiczenie odpowiednich sztuczek wzmacnia więź między psem i człowiekiem, i stanowi jednocześnie wyzwanie umysłowe dla psa. Poniżej znajdą Państwo informacje na temat psich sztuczek łatwych do nauczenia.

Loading...

Psie sztuczki

Psie sztuczki zrobią z Państwa czworonoga prawdziwego artystę. Ich nauka sprawia przyjemność i stanowi wysiłek umysłowy dla psa, a także wzmacnia jego więź z właścicielem i wzajemne zaufanie. Dobrze zaplanowane szkolenie pomoże nieśmiałym lub bojaźliwym psom w osiągnięciu sukcesów, które zwiększą ich pewność siebie. Nasz repertuar sztuczek przyniesie również korzyść starszym i niepełnosprawnym psom, nie przemęczając ich.

Na tej stronie przedstawiamy psie sztuczki, których mogą nauczyć Państwo swojego pupila za pomocą odpowiedniego dla niego szkolenia.

Początek nie powinien być trudny: Co należy wziąć pod uwagę?

Pierwszym krokiem do udanego szkolenia jest znalezienie przez psa i właściciela wspólnego języka. Dlatego konieczne jest, aby zwracać uwagę na zwierzę i jego reakcje podczas wykonywanych ćwiczeń. Z pewnością znajdą się w naszym repertuarze sztuczki, których Państwa pies nie będzie chciał wykonywać. Należy je wtedy zostawić na jakiś czas lub kompletnie zaprzestać ich nauki. Repertuar sztuczek należy dobrać tak, aby odpowiadał umiejętnościom i potrzebom pupila.

 

Ważna wskazówka: Psy reagują lepiej na gesty niż na polecenia werbalne. Dlatego konieczne jest wyćwiczenie odpowiednich sygnałów (zamknięta dłoń, wskazywanie palcem, wyciągnięta ręka, etc.).

Kliker w szkoleniu psa

Kliker to urządzenie w kształcie małego pudełka z przyciskiem, które wydaje po naciśnięciu charakterystyczny odgłos kliknięcia. Jest to uznane przez wielu narzędzie pomocnicze, które pozwala trenerowi na natychmiastowe „zauważenie” wykonanego przez psa ćwiczenia. Kliker nadaje się szczególnie do efektywnej nauki psich sztuczek. Należy jednak najpierw przećwiczyć jego obsługę samodzielnie, aż opanują Państwo „klikanie” do perfekcji. W naszym poradniku znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje na temat szkolenia z klikerem.

Ikona Grający pies

 

Więcej informacji na temat szkolenia z klikerem

 

Do artykułu

Proste psie sztuczki: trzy ćwiczenia

Najlepiej zacząć od prostej, znanej już sztuczki, łatwego ćwiczenia lub zabawy.

Ćwiczenie 1: Daj łapę

Ćwiczenie 2: „Poproś!”

Ćwiczenie 3: „Diwa” (Krzyżowanie łap)

Loading...

Inne artykuły, które również mogą Cię zainteresować