Bezpłatna wysyłka od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
Bezpłatna wysyłka od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
  • Sklepy
  • Koszyk

Wyprawka: pies wprowadza się do nowej rodziny – pakiet startowy dla nowego szczenięcia

15.05.2023 - Czas czytania: 3 minuty

Welpen sitzen in einem Korb.

Jeść, pić, spać, bawić się, trawić – to wszystko, czego w początkowej fazie życia potrzebuje szczenię. Należy więc zacząć od miski z wodą i jedzeniem. Dla dużych psów dostępne są stanowiska do karmienia o regulowanej wysokości, które „rosną” wraz z psem i zapewniają dobrą pozycję karmienia. O wszystkich innych niezbędnych akcesoriach dla Państwa czworonogów przeczytają Państwo poniżej.

Loading...

Na smycz i w drogę – tak zaczyna się szczenięca codzienność

Poza smyczą i smakołykiem, dobrym rozwiązaniem będą szelki, które zabezpieczą szyję szczenięcia przed kontuzją. Państwa rosnący ulubieniec musi jeszcze nauczyć się, jak radzić sobie w swoim wciąż nieznanym otoczeniu i ekscytującej codzienności. Przekąski do nagradzania psa najlepiej jest schować w specjalnej puszce na smakołyki. Dzięki temu pozostaną one świeże i będą chronione przed psim apetytem, powietrzem i światłem. To tyle, jeśli chodzi o potrzeby szczenięcia.

Teraz czas na życzenia ze strony administracji. Pies powinien posiadać przy obroży specjalny znaczek, która potwierdza, że zapłacili Państwo podatek od posiadania psa. Właściciel psa zobowiązany jest również do utrzymywania w czystości chodników podczas spacerów. Dlatego też worki na odchody znajdują się również w pakiecie startowym.

Do zestawu startowego dla szczeniąt należą psie zabawki i legowisko

Zabawki dla szczenięcia pobudzają jego zmysły i służą do przytulania lub gryzienia. Oczywiście wszystko musi być odpowiednio dostosowane do potrzeb szczeniąt, jak np. specjalne kości do żucia, które zapewniają zdrowie i czystość ostrym zębom. Małe psy są pełne wigoru i nigdy nie powinny być pozostawione same z zabawkami i kośćmi. Podobnie jak dzieci, szczenięta potrzebują dużo snu. Możliwe, że po dzikiej zabawie i odkrywaniu nowych zabawek nagle postanowią się odmeldować i utną sobie drzemkę. Dlatego tak ważne jest dla nich miękkie legowisko w spokojnym miejscu. Gdy pies spokojnie śpi, Państwo mogą w spokoju oddać się lekturze nowej książki o psim wychowaniu.

Kupując zestaw startowy dla swojego szczenięcia, należy pamiętać o jego bezpieczeństwie i ubezpieczeniu

Podczas pierwszej podróży bezpieczeństwo szczeniaka jest na pierwszym miejscu! W transporterze samochodowym do zamontowania w samochodzie Państwa szczenię będzie bezpieczne. W sklepach Maxi Zoo i w naszym sklepie internetowym znajdą Państwo również pasy bezpieczeństwa i przegrody, które uniemożliwią ciekawemu świata pupilowi przeszkadzanie kierowcy podczas jazdy. W ruchu drogowym psy mogą stwarzać szczególne zagrożenie, jeśli podczas awaryjnego zahamowania wypadną z siedzenia lub w niekontrolowany sposób przejdą przez drogę i spowodują wypadek. Ale wystarczy też, że zabrudzą drogi orientalny dywan znajomych, bo przecież nawet pechowe zdarzenie może okazać się kosztownym wydatkiem. Na wypadek szkód wyrządzonych przez Państwa psa, powinni Państwo wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej psa z wystarczającą ochroną ubezpieczeniową. Dla psów powyżej 20 kg/40 cm jest to nawet obowiązkowe.

Pielęgnacja szczeniąt: produkty medyczne oraz pielęgnacyjne do psiej wyprawki

Szczenięta uwielbiają kontakt cielesny, a głaskanie ich za pomocą miękkiej szczoteczki połączone z czyszczeniem sierści to dla nich sama przyjemność. Ta bliskość jest bardzo ważna dla utrzymania Państwa więzi z psem. Jeśli sama szczotka nie wystarczy, dostępne są delikatne szampony dla psów, którymi można wykąpać szczenię. Szczególnie latem należy chronić młodego psa przed pchłami i kleszczami, ponieważ jego układ odpornościowy nie jest jeszcze wystarczająco silny. Istnieją specjalne środki odstraszające pchły i kleszcze, które ochronią malca przed atakami pasożytów.

Pakiet startowy dla Twojego szczeniaka:

Loading...

Inne artykuły, które również mogą Cię zainteresować

Pozostałe tematy w skrócie