Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
10% rabatu z Newsletterem
Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze

Wyprawka dla psa: Zestaw startowy dla szczeniąt

15.05.2023 - Czas czytania: 3 minuty

Welpen sitzen in einem Korb.

Jeść, pić, trawić, bawić się i spać — to wszystko, czego w początkowej fazie życia potrzebuje szczenię. Należy więc zacząć od misek z wodą i jedzeniem. Dla dużych ras dostępne są stojaki na miski o regulowanej wysokości, które „rosną” wraz z psem i zapewniają dobrą pozycję podczas jedzenia. O czym jeszcze trzeba pamiętać, żeby naszemu czworonogowi niczego nie brakowało?

Loading...

Na smycz i w drogę – tak zaczyna się szczenięca codzienność

Poza smyczą i smakołykami na spacer warto się zaopatrzyć w szelki, które nie przeciążają szyi szczeniaka. Oczywiście malec musi się jeszcze nauczyć, co go czeka w nowym otoczeniu i jak sobie radzić z codziennymi wyzwaniami. Przysmaki do nagradzania psa najlepiej przechowywać w specjalnej puszce, która ochroni je przed powietrzem i światłem, aby na długo zachowały świeżość, a do której pies się sam nie dostanie. To tyle, jeśli chodzi o potrzeby szczenięcia.

Czas wspomnieć o obowiązkach wynikających z przepisów. Niektóre gminy w Polsce wymagają zarejestrowania psa w urzędzie i uiszczenia odpowiedniego podatku. Właściciel czworonoga zobowiązany jest również do sprzątania po swoim psie podczas spacerów — w przeciwnym razie grozi mu mandat. Dlatego do podstawowego wyposażenia świeżo upieczonego opiekuna należą też woreczki na odchody.

Do zestawu startowego dla szczeniąt należą psie zabawki i legowisko

Zabawki dla szczenięcia pobudzają jego zmysły i służą do przytulania lub gryzienia. Oczywiście wszystko musi być odpowiednio dostosowane do potrzeb szczeniąt, tak jak specjalne kości do gryzienia, które czyszczą i pielęgnują ostre ząbki maluchów. Małe psy są jednak bardzo porywcze i nigdy nie należy ich pozostawiać samych z zabawkami i kośćmi. Podobnie jak dzieci, szczenięta potrzebują dużo snu. Po dzikim szaleństwie z nowymi zabawkami mogą nagle opaść z sił i zasnąć. Dlatego należy im przygotować miękkie legowisko w spokojnym miejscu. A gdy maluch spokojnie śpi, my możemy się oddać lekturze nowej książki o wychowywaniu psów.

Kupując zestaw startowy dla swojego szczenięcia, należy pamiętać o jego bezpieczeństwie i ubezpieczeniu

Już podczas pierwszej podróży szczeniaka samochodem trzeba szczególnie zadbać o jego bezpieczeństwo. Świetnie się do tego nada specjalny transporter, który można unieruchomić w aucie. W sklepach stacjonarnych Maxi Zoo i w naszym sklepie internetowym można również znaleźć pasy bezpieczeństwa i kratki odgradzające, dzięki którym ciekawy świata pupil nie będzie przeszkadzać kierowcy podczas jazdy. Psy mogą stwarzać zagrożenie i powodować szkody — gdy podczas gwałtownego hamowania wypadną z siedzenia lub gdy nagle wbiegną na jezdnię, przyczyniając się do wypadku. Dotyczy to jednak nie tylko ruchu drogowego. Wystarczy, że zabrudzą drogi orientalny dywan znajomych — bo nawet takie drobnostki mogą się okazać kosztownym problemem. Na wypadek szkód wyrządzonych przez psa warto wykupić ubezpieczenie OC na odpowiednią sumę. Może się ono okazać szczególnie przydatne dla opiekunów większych psów.

Pielęgnacja szczeniąt: produkty medyczne i pielęgnacyjne do psiej wyprawki

Szczenięta uwielbiają kontakt cielesny, a głaskanie ich i czesanie miękką szczoteczką to dla nich sama przyjemność. Taka bliskość jest bardzo ważna dla budowania więzi z psem, a przy tym pomaga w utrzymaniu sierści w czystości. Jeśli sama szczotka nie wystarczy, dostępne są delikatne szampony dla psów, którymi można wykąpać szczenię. Latem należy szczególnie chronić młodego psa przed pchłami i kleszczami, ponieważ jego układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Istnieją specjalne środki odstraszające pchły i kleszcze, które ochronią malca przed atakami pasożytów.

Zestaw startowy dla Państwa szczenięcia:

Wyprawka dla psa

10 % rabatu do wykorzystania w lokalnym sklepie stacjonarnym.

Loading...

Pozostałe informacje, które mogą Państwa zainteresować