• Brak minimalnej kwoty zamówienia
 • Bezpłatna wysyłka od 99 zł.
 • 45 dni na darmowy zwrot
 • Ponad 8.000 produktów
 • Program PAYBACK
Mehrere Bloodhound Hunde schnüffeln im Gras auf der Wiese

Bloodhound: delikatny olbrzym z doskonałym nosem

Bloodhound – znany też pod nazwa „pies świętego Huberta“ to wrażliwy pies z doskonałym nosem. Mówi się nawet, że ma on najlepszy zmysł węchu wśród wszystkich ras psów. Ze względu na swój dobry nos i wytrzymałość, ten łagodny pies belgijski jest lubianym psem myśliwskim. Wykorzystywany jest również jako pies tropiący w poszukiwaniu przestępców. A ponieważ ten sympatyczny olbrzym z czułością traktuje dzieci, odpowiednia socjalizacja i wychowanie uczyni z niego również psa rodzinnego.

Loading...

Tropiciel o długiej historii

Bloodhoundy należą do najstarszych ras psów. Już od II wieku jego przodkowie podobno pomagali ludziom w polowaniach. Do XVI wieku mnisi z klasztoru Saint-Hubert w Ardenach hodowali zwierzęta pod nazwą „psy świętego Huberta” na potrzeby królewskich stad myśliwskich. W XI wieku pierwsze psy trafiły do Anglii, gdzie otrzymały nazwę „bloodhound”, przypuszczalnie dlatego, że jako psy myśliwskie świetnie wyczuwają trop zdobyczy.

Charakter bloodhounda

Psy tej rasy są łagodne i przyjazne. Emanują spokojem, który pozytywnie wpływa na otoczenie. Subtelny i radosny charakter tego dużego psa z Belgii czyni go wspaniałym towarzyszem we wszystkich okolicznościach życiowych. Jest on bardzo przywiązany do człowieka, a dobra socjalizacja oraz wychowanie zrobią z niego niezwykle cierpliwego partnera do zabawy z dziećmi. Bloodhound ma niezwykłą godność i nie daje się szybko wyprowadzić ze stanu uspokojenia – chyba że złapie trop. Podąża za nim niestrudzenie i zdecydowanie. Ten wrażliwy pies bywa wyjątkowo uparty, co stanowi część jego uroku.

Wychowanie i hodowla bloodhoundów

Bloodhound potrzebuje troskliwej i konsekwentnej ręki, gdyż dobrze reaguje na pochwały, ale na nagany jest bardzo wrażliwy. Dobra socjalizacja, uczęszczanie na lekcje dla szczeniąt i do szkoły dla psów stanowią fundament pod wykształcenie wspaniałego psa rodzinnego. Ponieważ pies jest przyjazny i chętny do nauki, lubi być prowadzony przez właściciela. Konsekwencją tego w kwestii wychowania będzie pojętny bloodhound, który wie, że ma służyć swojemu przewodnikowi. Nigdy do końca nie traci swojej uroczej upartości, bo jest ona sprzężona z jego usposobieniem. Właściciel powinien to akceptować, ale jednocześnie próbować być jak najbardziej konsekwentnym w prowadzeniu psa. Ten wielki pies myśliwski nie jest typem domieszkania w mieście. Najlepiej żyje mu się w wielkim domu z ogrodem. Ten „najlepszy psi nos na świecie” wymaga zapewnienia wystarczającej aktywności fizycznej i umysłowej w postaci długich spacerów i pracy węchowej np. na tropie. Kiedy psa łączy z właścicielem zaufanie, bloodhound jest cennym towarzyszem rodziny.

Pielęgnacja bloodhounda

Ten sympatyczny pies z Belgii jest bardzo łatwy w pielęgnacji. Od czasu do czasu należy szczotkować jego krótką sierść. Ze względu na długie uszy i opadające powieki w tych miejscach jest on podatny na stany zapalne. Dlatego zaleca się kontrolować regularnie oczy i uszy.

Cechy szczególne bloodhounda

Bloodhound ma tendencję do szybkiego zjadania za dużych ilości. Zwiększa to ryzyko skrętu żołądka. Należy zatem mieć swojego psa na oku. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości, tj. niepokój lub nieudane próby wymiotowania, lepiej udać się do weterynarza. Rasa ta ma tendencję do chorób serca i oczu. A ponieważ ta rasa jest rzadka, istnieje niebezpieczeństwo, że dojdzie do jej przerasowienia. W celu zakupu szczeniaka należy zwrócić się o poradę do renomowanego hodowcy i wymagać okazania dokumentacji hodowli. Związek Kynologiczny w Polsce chętnie udostępni Państwu odpowiednie adresy.

U nas znajdą Państwo najlepsze produkty dla swojego bloodhounda!

Do produktów dla psów

Mehrere Bloodhound Hunde schnüffeln im Gras auf der Wiese

Podsumowanie Bloodhound

 • Rasa
  Bloodhound
 • Pochodzenie
  Belgia
 • Klasyfikacja
  Psy gończe i posokowce / psy myśliwskie
 • Rozmiar
  duży, wysokość w kłębie od 58 do 72 centymetrów
 • Waga
  od 40 do 54 kilogramów
 • Budowa ciała
  potężny, umięśniony, prostokątny format, harmonijna budowa ciała
 • Oczy
  owalne i ciemnobrązowe
 • Uszy
  długie, zwisające
 • Sierść i umaszczenie
  dobrze przylegająca, krótka, umaszczenie: brązowy/czekoladowy/wątrobiany, czarny, rudy/jasnobrązowy
 • Cechy szczególne
  tendencja do szybkiego jedzenia zwiększa ryzyko skrętu żołądka
 • Charakter
  wrażliwy, łagodny, przywiązany, wesoły, spokojny, uparty, wytrzymały
 • Zdrowie
  ma tendencję do chorób oczu i uszu; ryzyko wystąpienia przerasowienia

Zachęcamy do odkrycia idealnych produktów dla Państwa bloodhounda

Loading...

Dalsze tematy w skrócie