Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
  • Sklepy
  • Moje zamówienia
  • Koszyk

Cavalier king charles spaniel: mały pies z wielkim sercem

08.01.2024 - Czas czytania: 2 minuty

Mały pies Cavalier King Charles Spaniel siedzący i na smyczy

Już w XVI wieku mały czaruś cavalier king charles spaniel podbił serca angielskiej rodziny królewskiej. Stąd jego nazwa, pochodząca od królów Karola (Charlesa) I oraz Karola II, która utorowała uprzywilejowaną pozycję tej rasy. Również dziś niemal nikt nie oprze się temu kompaktowemu psu-zabawce o wspaniałej historii i wyostrzonym zmyśle życia w rodzinie.

Loading...

Królewski pies stróżujący o wielkich oczach

Od dawien dawna rasa ta okazuje ludziom nieograniczone poczucie lojalności i przynależności. Nic więc dziwnego, że ten pies o przyciągających uwagę wielkich oczach występuje na wielu historycznych obrazach europejskich rodów szlacheckich. Jego usposobienie odpowiada jego zachwycającej aparycji. Kocha ludzi i dobrze sobie radzi z innymi przedstawicielami swojego gatunku. Ta linia rasy hodowlanej uzyskała dodatek „cavalier” w XX wieku.

Charakter cavalier king charles spaniela

Ten towarzysz wielkich władców, tj. królowa Wiktoria, zachwyca swoją zwinnością i radością z zabaw, bez nerwowości i pośpiechu. W kontaktach z dziećmi jest rozważny, lecz mimo to zawsze gotowy do zabawy. Udowadnia swoją wierność także dzięki czujności bez wielu skomleń. Mimo to, przy spotkaniach z obcymi okazuje się przyjazny. Pasuje zarówno do rodzin z dziećmi, jak i do aktywnych seniorów, którzy pozwolą mu na odpowiednie wybieganie się.

Podsumowanie Cavalier King Charles spaniel

Rasa
Cavalier King Charles spaniel
Pochodzenie
Wielka Brytania
Klasyfikacja
Psy do towarzystwa
Rozmiar
od 30 do 33 cm
Waga
5–8 kilogramów
Budowa ciała
małe
Oczy
rzucające się w oczy, duże i okrągłe, ale nie sterczące
Uszy
długie i wysoko osadzone, długa, falista sierść
Sierść i umaszczenie
długa, jedwabista sierść, której nie wolno podcinać; czarny i jasnobrązowy (czarny ze złotym brązem), rubinowy (jednokolorowa głęboka czerwień), trójkolorowy (równomierny czarno-biało-czerwony), blenheim (głęboki kasztanowo-rudy kolor łat równomiernie rozmieszczonych na perłowobiałym tle)
Cechy szczególne
z trudnością tylko małe mioty, najczęściej od 2 do 4 szczeniąt
Charakter
przyjazny dla człowieka i zwierząt, lubiący dzieci, zwinny, odważny, dobry pies stróżujący
Pielęgnacja
codzienne szczotkowanie i cotygodniowa kąpiel zapobiegają plątaniu się sierści. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras z przylegającymi uszami, należy regularnie je czyścić
Zdrowie
Skłonność do chorób zastawek serca, nerwów i oczu

Cavalier king charles spaniel: Wychowanie i opieka nad jamnikiem

Cavalier king charles spaniel uwielbia podobać się swojemu właścicielowi. Jego wychowanie można w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu przeprowadzać bez trudu w trakcie zabawy. Ważne jest, aby wcześnie zacząć socjalizować psa i poznawać go z innymi przedstawicielami gatunku. Wizyta w szkole dla psów pomoże Ci w odpowiednim postępowaniu z nowym członkiem rodziny oraz umożliwi pożądane zachowanie czworonoga. Poza tym ten mały Anglik ceni sobie aktywne zaangażowanie, aportowanie, jogging a latem nawet wyborną kąpiel w jeziorze. Ten mały spaniel z pewnością doceni godziny pieszczot. Ze względu na ich usposobienie, troskliwa hodowla szczeniąt udaje się zwykle bez problemów.

Pielęgnacja cavalier king charles spaniela

Aby sierść była zdrowa i piękna, należy go przyzwyczaić do codziennego intensywnego szczotkowania. Jedwabista górna warstwa sierści szybko się filcuje przy niestarannej pielęgnacji. Zdecydowanie odradzamy przycinanie sierści. Ważnym elementem są długie, zwisające uszy. W tym przypadku konieczne jest codzienne ich czyszczenie, aby zapobiec występowaniu stanów zapalnych.

U nas znajdziesz najlepsze produkty dla swojego cavalier king charles spaniela!

Do produktów dla psów

Loading...

Pozostałe informacje, które mogą Państwa zainteresować

Dalsze tematy w skrócie