• Brak minimalnej kwoty zamówienia
 • Bezpłatna wysyłka od 99 zł.
 • 45 dni na darmowy zwrot
 • Ponad 8.000 produktów
 • Program PAYBACK
Ein Dobermann rennt über eine Wiese.

Doberman – lojalny towarzysz o roszczeniowej naturze

Doberman to imponujący pies, który zachwyca swoją elegancją, sportowym charakterem i dumą. Ten wszechstronny czworonóg posiada wiele talentów: niezależnie od tego, czy jest to pies obronny, użytkowy czy rodzinny – konsekwentne wychowanie decyduje o wspólnym życiu w harmonii. Doberman nie bez powodu jest uważany za wymagające zwierzę, ale w rodzinie uchodzi on za jej czułego i przyjaznego członka.

Loading...
Ein Dobermann.

Podsumowanie Doberman

 • Rasa
  Doberman
 • Pochodzenie
  Niemcy
 • Klasyfikacja
  Pinczery i sznaucery, molosy, szwajcarskie psy pasterskie
 • Rozmiar
  od 63 do 72 centymetrów
 • Waga
  od 32 do 45 kilogramów
 • Budowa ciała
  smukła, wysportowana, dobrze umięśniona, dumna
 • Oczy
  średniej wielkości, w kształcie migdałów i ciemne
 • Uszy
  małe, trójkątne załamane lub stojące uszy, przylegające do głowy
 • Sierść i umaszczenie
  krótka, sprężysta sierść z wyraźnie zdefiniowanymi strukturami kolorystycznymi w kolorze czarnym lub brązowym
 • Cechy szczególne
  silne, zdrowe szczenięta trudne do znalezienia
 • Charakter
  żywy, czujny i opiekuńczy, zwinny i inteligentny
 • Zdrowie
  podatna rasa z licznymi chorobami typowymi dla rasy, od problemów z sercem po narkolepsję

U nas znajdą Państwo najlepsze produkty dla swojego dobermana!

Do produktów dla psów

Doberman – burzliwa przeszłość

Doberman to jedyna niemiecka rasa psów nazwana na cześć jej hodowcy. W połowie XIX wieku pan Dobermann chciał stworzyć silnego, pewnego siebie i energicznego psa, który mógłby służyć zarówno jako pies stróżujący, jak i obronny, oraz polować na szczury. Historycy do dziś spierają się, które rasy dały początek dobermanowi. Z całą pewnością były to pinczer niemiecki, wyżeł weimarski, jak również owczarek niemiecki. Inne potencjalne rasy psów to: dog niemiecki, rottweiler, owczarek francuski beauceron, greyhound i rasy terrierów. Niezależnie od tego, kim byli jego przodkowie: doberman to uznana rasa psów użytkowych, która w wielu krajach przez latami służyła nawet w policji.

Charakter dobermana

Nawet jeśli zgodnie ze standardem rasy mamy do czynienia ze zrównoważonym, pozwalającym dobrze się prowadzić psem, który jest niezawodny w pracy i charakteryzuje się, według celu hodowli, przyjaznym usposobieniem, a w obecności swojego człowieka jest zrównoważony, ciekawski i otwarty, nie możemy w pierwszej linii myśleć o dobermanie jako o psie rodzinnym. Dobermany były hodowane jako psy stróżujące i obronne – i jako takie powinny cechować się nieustępliwością, sprawnością i odwagą. Dlatego początkowo zachowuje się on podejrzliwie wobec obcych. Doberman, jako pies pracujący, broni swoich ludzi i terytorium, którego ma za zadanie strzec. Instynktownie potrafi on rozpoznawać to, co „dobre”, a co „złe”, i niezależnie interweniuje w sytuacjach, które tego wymagają.

Wychowanie i opieka nad jamnikiem

Dorosły doberman to potężne zwierzę z niepohamowaną wolą. Dlatego, jak w przypadku każdej rasy, niezwykle ważne jest, aby już szczenięta uczyć konsekwentnego i spokojnego zachowania. Jasne struktury, nieliczne, ale zrozumiałe polecenia oraz stałe okresy odpoczynku pozwolą młodemu dobermanowi zrozumieć, że jego ludzie zawsze mają wszystko pod kontrolą. Dla niedoświadczonych miłośników psów wskazówki i porady doświadczonego trenera psów są niezbędne podczas nauki właściwego zachowania.

Należy odpowiednio zbilansować odpowiednią ilość aktywności fizycznej i wysiłku umysłowego. Dla dobermanów nadaje się wiele różnych sportów dla psów. Szczególną wagę należy zwrócić na trening posłuszeństwa i sporty zręcznościowe, pracę nosem, jak mantrailing, a także ćwiczenia z zakresu podporządkowania oraz pracę z psem obronnym. W ten sposób odpowiednio zajęty doberman znający swoją rolę w rodzinie jest lojalnym, czujnym i spokojnym towarzyszem.

Opieka nad dobermanem

Krótka, gładka sierść dobermana sprawia, że ​​jej pielęgnacja jest łatwym zadaniem. Regularne szczotkowanie jest dobre dla Państwa czworonożnego przyjaciela i wzmacnia więź psa z właścicielem. Ponadto pomaga zmniejszyć ilość włosów, które „dobi” zostawia w domu. Kontrola zębów, uszu, oczu i pazurów jest częścią kontroli stanu zdrowia, którą należy przeprowadzać raz w tygodniu.

Cechy szczególne i zdrowie

Doberman był przez dłuższy czas modny i często hodowany. Z punktu widzenia rasy było to niekorzystne, ponieważ znacznie wzrosła liczba typowych dla niej chorób, takich jak choroby serca, epilepsja, głuchota i choroba von Willebranda. Tym ważniejszy jest wybór renomowanego hodowcy. Przed zakupem szczenięcia należy kilkakrotnie obejrzeć zwierzę w jego hodowli. Przy dobrej opiece i żywieniu doberman może dożyć nawet dwunastu lat.

 

Zachęcamy do odkrycia idealnych produktów dla Państwa dobermana

Loading...

Pozostałe informacje, które mogą Państwa zainteresować

Dalsze tematy w skrócie