Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
  • Sklepy
  • Moje zamówienia
  • Koszyk

Pomoc dla Ukrainy – wyraz solidarności z ludźmi i zwierzętami w potrzebie

Na Ukrainie trwa wojna. Tysiące ludzi właśnie teraz opuszcza ten kraj lub próbuje dotrzeć w bezpieczne miejsce, zabierając ze sobą nie tylko członków rodzin, ale także domowe zwierzęta. W Polsce gotowość do niesienia pomocy potrzebującym jest bardzo duża. Każdy gest wsparcia stanowi nieocenioną pomoc w obliczu tej tragedii!

 

Ukierunkowane działania pomocowe

Sytuacja na Ukrainie jest nieprzewidywalna. Wielu wspaniałomyślnych ludzi oraz liczne organizacje pomocowe nie ustają w wysiłkach, aby zyskać rozeznanie co do faktycznych potrzeb zarówno uchodźców, jak i zwierząt będących pod ich opieką. Także i my próbujemy obecnie uzyskać jak najpełniejszy obraz aktualnej sytuacji. Pozostajemy w kontakcie z koleżankami i kolegami w Niemczech oraz na Węgrzech, aby dowiedzieć się, jak moglibyśmy pomóc potrzebującym w najbardziej skuteczny i ukierunkowany sposób. W celu udzielenia bezzwłocznej pomocy jesteśmy gotowi przekazywać nie tylko środki finansowe, ale również darowizny rzeczowe, takie jak karma oraz transportery dla zwierząt.

Ukraine Spenden

Solidarni z ludźmi i zwierzętami w potrzebie

Trwa ewakuacja ludności cywilnej, jednak na terenach objętych walkami nadal przebywa wiele osamotnionych zwierząt. Działający na miejscu ukraińscy obrońcy praw zwierząt wciąż jeszcze angażują się na rzecz poprawy losu bezdomnych psów i kotów oraz bezpańskich zwierząt domowych. Działania tych odważnych ludzi są teraz znacznie utrudnione – nie tylko codzienny strach przed kolejnymi atakami, ale często również brak środków nie pozwala im odpowiednio zadbać o dobrostan zwierząt. Stąd właśnie oprócz pomocy humanitarnej skupiamy się także na niesieniu pomocy zwierzętom oraz wspieraniu organizacji zajmujących się opieką nad zwierzętami na Ukrainie. Gdy tylko zostaniemy poinformowani o konkretnym zapotrzebowaniu, natychmiast spieszymy z szeroko zakrojoną pomocą.

Co udało nam się osiągnąć

Grupa Fressnapf / Maxi Zoo włącza się w akcję pomocową dla zwierząt z Ukrainy.
Los czworonożnych przyjaciół jest dla nas bardzo ważny, dlatego w tym trudnym czasie chcemy zadbać również o zwierzęta i ich opiekunów. Wszystkie dary trafiły do fundacjaviva działającej również na rzecz zwierząt uchodźców, która podzieliła dary i przekazała je najbardziej potrzebującym.
W pierwszej kolejności zorganizowaliśmy transport aż 33 palet, na których znalazło się ponad 300 transporterów.

Kolejne dostawy darów zawierały:

  • 66 palet zawierających aż 21120 kg suchej karmy dla psów
  • 3 palety środków przeciw pchłom i kleszczom (w tym 2000 preparatów spot-on dla psów, 2000 preparatów spot-on dla kotów, 500 preparatów w sprayu)
  • 12700 sztuk akcesoriów takich jak: smycze, obroże, ubranka, maty do leżenia
    łącznie 4800 sztuk czipów
  • 4 palety karmy suchej Real Nature Wilderness True Country Junior 80 g dla psów
  • 66 palet z karmą suchą BioPlan dla psa o różnej gramaturze: 400g/2,5kg, 1kg/3kg  (łącznie to ponad 10 tysięcy kilogramów karmy)

Działamy wspólnie – dla zwierząt i ich opiekunów w potrzebie!💙💛
❤️ Razem możemy zapewnić zwierzętom uchodźców m.in. schronienie, pożywienie i bezpieczny transport. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w tym trudnym czasie.
❤️ Nieustająco zachęcamy do brania udziału w akcjach pomocowych i wspierania wymienionych organizacji oraz tych, które współpracują z naszymi sklepami stacjonarnymi – w grupie możemy więcej, a każda pomoc jest teraz na wagę złota!

Pomoc dla Ukrainy – jak mogę udzielić wsparcia

W sieci znajduje się wiele składek, do których możemy się przyłączyć. Zwracajmy jednak uwagę na adresy domen i sposób, w jaki księgowana jest nasza płatność. Należy zachować czujność i korzystać z tych sprawdzonych. Na pewno warto wesprzeć UNICEF https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-akcje/pomoc-dla-ukrainy, który zebrane środki, dzięki współpracy z lokalnymi partnerami, przeznaczy na zapewnienie dzieciom na Ukrainie bezpiecznych schronień i wsparcia psychologicznego, opieki medycznej, czystej wody i środków higienicznych. Istnieje wiele renomowanych organizacji, które zajmują się udzielaniem pomocy ludziom i zwierzętom znajdującym się w potrzebie. Nie zawsze jednak udaje się zapewnić adekwatnie dobrane środki wsparcia. My także wciąż jeszcze pozyskujemy informacje na temat aktualnej sytuacji oraz konkretnych potrzeb zgłaszanych przez uchodźców i organizacje charytatywne. Jeśli i Ty chcesz pomóc, koniecznie uwzględnij następujące zalecenia oraz zweryfikowane przez nas zbiórki:

1. Ukierunkowane wsparcie: Przed udzieleniem wsparcia dowiedz się, jakie formy pomocy są najbardziej oczekiwane. Dary rzeczowe takie jak żywność czy odzież przekazuj tylko wówczas, gdy lokalne organizacje pomocowe zgłaszają tego typu zapotrzebowanie. Bezpośrednie darowizny pieniężne pozwolą zakupić niezbędne zaopatrzenie unikając ponoszenia kosztów związanych z logistyką i transportem.
2. Zaufane organizacje: Często trudno jest potwierdzić, czy pomoc rzeczywiście dociera tam, gdzie jest potrzebna. Ufaj rzetelnym źródłom informacji i sprawdzaj certyfikat darczyńcy. Zaufane organizacje pomocowe chętnie udzielają informacji na temat podejmowanych działań.
3. Adekwatna forma pomocy: Oprócz przekazywania darowizn pieniężnych i rzeczowych, wiele organizacji stara się również oferować zakwaterowanie dla uchodźców. Organizacje oferują rozmaite formy pomocy. Zapoznaj się z proponowanymi formami wsparcia.

Lista zweryfikowanych zbiórek :
https://www.pah.org.pl/ 
https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/
https://pmm.org.pl/chce-pomoc
https://caritas.pl
https://pcpm.org.pl/ukraina

Pamiętajmy również o zwierzętach – cichych i niewinnych ofiarach konfliktów zbrojnych. Warto zapoznać się ze stowarzyszeniami i fundacjami, które koordynują działania pomocowe dla zwierząt. Zwróćcie szczególną uwagę na poniższe fundacje, które już rozpoczęły działania na rzecz zwierząt z Ukrainy:
https://viva.org.pl/apelujemy-o-pomoc-dla-podopiecznych-uchodzcow-ua/
https://www.facebook.com/Fundacja-Przysta%C5%84-Ocalenie-Organizacja-Po%C5%BCytku-Publicznego-210264679129301/
https://www.facebook.com/EKOSTRAZ
https://otoz.pl/

Chcemy pomóc i pomożemy. Grupa Fressnapf i Maxi Zoo Polska również dołącza do wsparcia. Jesteśmy w trakcie rozmów z fundacjami, ponieważ chcemy, by nasze wsparcie było jak najbardziej efektywne i długofalowe. Wkrótce poinformuję o szczegółach pomocy ze strony Maxi Zoo. Okażmy naszą solidarność. Pomoc może przybierać różne formy. Rozmawiajmy, działajmy. Wzmacniajmy naszych Przyjaciół.

 

Proszę śledzić nasze konta w mediach spolecznosciowych: LinkedIn, Instagram oraz Facebook. Będziemy informować Państwa na bieżąco o podjętych działaniach.