• Skepy
  • Zamów ponownie
  • Lista życzeń
  • Koszyk
  • Brak minimalnej kwoty zamówienia
  • Bezpłatna wysyłka od 139 zł.
  • 45 dni na darmowy zwrot
  • Program PAYBACK

Jak pomóc kociakowi przetrwać okres linienia

07.09.2022

Eine Katze putzt sich

Jesienią robi się włochato: Twój koci przyjaciel przygotowuje się do zmiany sierści. Zaczyna rosnąć mu ciepły podszerstek, który powoduje zrzucanie letniego włosia okrywowego. Aby nie utonąć pod naporem wypadającej masy włosów, najlepiej codziennie wyczesywać zwierzaka grzebieniem i szczotką.

Codzienne szczotkowanie

Szczotkowanie poprawia ukrwienie skóry i usuwa obumarłe włosy. Obie te rzeczy przyspieszają wymianę sierści. Wybierz grzebień i szczotkę, które są dedykowane do typu sierści Twojego kota. Grzebień do podszerstka czy w postaci grabi jest w stanie usunąć dużą ilość obumarłego włosia za jednym razem.

 

Niektóre kociaki mogą cierpieć również z powodu świądu: luźne włosie blokuje cyrkulację powietrza w futrze, w konsekwencji czego skóra zaczyna się łuszczyć. W takiej sytuacji pomóc może tylko szczotkowanie!

Jak poradzić sobie z kłębkami sierści

W czasie linienia koty intensywnie wylizują sierść, połykając przy tym dużą ilość luźnego włosia. Trawa dla kotów i dedykowane przysmaki pomagają szybko usunąć zalegające w żołądku kłębki włosów.

 

Aby do żołądka dostawało się mniej włosia, warto stosować rękawice do pielęgnacji sierści zakończone gumowymi wypustkami. Usuwają bardzo dużo luźnego włosia, które przykleja się do rękawiczki. Dzięki temu włosy nie zostają połknięte ani nie zalegają w mieszkaniu.

Wsparcie od wewnątrz

Dieta wspomagająca metabolizm skóry może dodatkowo przyspieszyć linienie. Jesienią i zimą zadbasz o dobry stan skóry i sierści kota, podając mu wysokiej jakości karmę bogatą w proteiny wraz z witaminami B i kwasami tłuszczowymi Omega-3 i Omega-6, które występują na przykład w oleju łososiowym i oleju lnianym.

 

W sklepach zoologicznych znajdziesz odpowiednie preparaty w formie proszku, kropli i past. Szczególnie w przypadku dawkowania witamin zasięgnij najpierw porady weterynarza.

Inne artykuły, które również mogą Cię zainteresować