Darmowa dostawa od 99 zł
12% zniżki dla nowych klientów
1-3 dni robocze
10% rabatu z Newsletterem
Darmowa dostawa od 99 zł
12% zniżki dla nowych klientów
1-3 dni robocze

Dobra grupa zabawowa dla szczeniąt?

15.05.2023 - Czas czytania: 4 minuty

Trzy szczeniaki siedzące na kwiecistej łące

Grupa zabawowa dla szczeniąt jest ważnym miejscem dla młodych psów – tutaj szczenięta uczą się, jak obcować z innymi psami. Wykonując razem różne zadania, wzmocnią Państwo więź ze swoim pupilem. Nawet jeśli celem przedszkola dla psów jest dalsza socjalizacja psa i jego edukacja, aby stał się samodzielnym partnerem w życiu codziennym, w grupie zabawowej zarówno pies, jak i jego właściciel doświadczą sporej dawki wspólnej zabawy. W grupie zabawowej dla szczeniąt zwierzę spotyka się z innymi psami, komunikuje się, bawi, radzi sobie z konfliktami i zwiększa swoją pewność siebie.

Loading...

Czego uczy się szczenię w grupie zabawowej?

W grupie zabawowej dla szczeniąt młody pies ma kontakt z innymi psami i nowymi bodźcami, jednocześnie poznaje opiekuna jako niezawodnego partnera. Z kolei właściciel sporo dowiaduje się o języku psa, jak właściwie się z nim obchodzić i jak prawidłowo oceniać jego zachowanie. Aby mieć tak pozytywne doświadczenia, ważne jest, aby znaleźć odpowiednią grupę dla szczeniąt, która będzie działała profesjonalnie i będzie spełniała określone kryteria dotyczące jakości.

Cechy dobrej szkoły dla psów

Dobre szkoły dla psów pozwalają za darmo przyglądać się zajęciom w grupie dla szczeniąt i chętnie sprawdzą psa włącznie z jego kartą szczepień. Grupy zabawowe zazwyczaj liczą nie więcej niż sześć szczeniąt na trenera, aby ten zawsze miał je na oku. Jeśli w grupie jest więcej niż sześć szczeniąt, powinien być obecny drugi trener.

Opieka nad szczeniętami jest bardzo wymagająca i powinna być prowadzona przez wykwalifikowanych trenerów, którzy nigdy nie wywierają presji na zwierzęta. W grupach zabawowych dla szczeniąt zwierzęta różnych ras mogą i powinny się spotykać, ale muszą być na podobnym etapie rozwoju i podobnej wielkości. Oprócz nadzorowanego czasu na zabawę i dokazywanie, integralną częścią programu powinny być regularne przerwy na odpoczynek i spokojne fazy zabawy szczeniąt z ich właścicielami. Szkoła dla szczeniąt to kolejny etap edukacji czworonożnego ucznia. Tutaj wprowadzane są małe ćwiczenia komendami „zostań” lub „siad” w celu skupieniu uwagi psa na właścicielu.

Więcej informacji na temat szkoły dla szczeniąt znajdą Państwo w naszym poradniku “Od kiedy szkoła dla szczeniąt ma sens: wskazówki i koszty“.

Dlaczego grupa zabawowa jest dla psa tak ważna?

Grupy zabawowe dla szczeniąt w dobrej szkole dla psów są równie ważne dla ludzi, jak i psów. Jest to świetna okazja dla właściciela, aby dowiedzieć się więcej o swoim psie, aby go lepiej rozumieć i oceniać w codziennym życiu, na przykład podczas spaceru. Z kolei pies poznaje swojego właściciela jako partnera zespołowego, który oferuje mu bezpieczeństwo i stabilność.

Ponadto, pies jest wprowadzany do odpowiednich dla gatunku zabaw w grupie, co później pozwala mu lepiej radzić sobie z innymi psami. Poprzez zabawę pod okiem trenera pies może wyraźnie i pozytywnie komunikować się z innymi psami, co jest podstawą harmonijnego współistnienia psa z innymi psiakami, ale także z ludźmi. W grupie zabawowej dla szczeniąt młody pies spotyka inne rasy, różne charaktery, a także poznaje przeróżne zachowania i formy zabawy. Poszerza to spektrum społeczne i wzmacnia otwartość zwierzęcia. Nawet nieśmiałe psy w końcu uczą się podchodzić do innych psów i z czasem stają się bardziej pewne siebie.

Kolejną zaletą grupy zabawowej dla szczeniąt jest to, że psy uczą się hamowania gryzienia już w wieku szczenięcym. Jeśli któryś z psów zbyt gwałtownie ugryzie drugiego podczas zabawy, zostaje odrzucony. W ten sposób szczeniak uświadamia sobie z czasem, że jego zachowanie nie będzie tolerowane.

Kiedy należy zapisać szczenię do grupy zabawowej?

W zasadzie szczeniak może przystąpić do grupy zabawowej dla szczeniąt już od 12. tygodnia życia, kiedy został całkowicie zaszczepiony (z wyjątkiem wścieklizny). Niezwykle ważne jest, aby Państwa czworonożny uczeń miał kontakt z innymi psami, ponieważ w tym czasie znajduje się w fazie socjalizacji i jest szczególnie otwarty na doświadczenia z innymi stworzeniami i przedmiotami. Wszystkie pozytywne doświadczenia, jakie nabył w tym czasie, ukształtują jego życie.

Jak znaleźć szkoły dla psów ze znakiem jakości?

Niestety, dzisiaj każdy może kupić specjalną smycz do ćwiczeń, powiesić gwizdek na szyi i nazwać siebie trenerem psów. Zawód ten nie jest chroniony, chociaż popyt i wymagania stale rosną. W związku z tym powstała wspólnota niezależnych szkół dla psów, aby zagwarantować wysoki poziom wykształcenia i jakości. Taką grupą są również profis4dogs grupy Pet Group, do której należy m.in. ekspert w dziedzinie wilków, autor i trener Günter Bloch.

Szkoły dla psów grupy Pet Group i IG (Interessengemeinschaft unabhängiger Hundeschulen e.V.) można znaleźć w Internecie, posortowane według kodów pocztowych, dzięki czemu łatwo znaleźć szkołę ze znakiem jakości w swojej okolicy. Dobrym źródłem informacji na temat odpowiedniej szkoły dla psów i grup zabawowych dla szczeniąt są weterynarze lub sprzedawcy sklepów Maxi Zoo w Państwa okolicy. Można w nich również spotkać innych właścicieli psów, których warto zapytać o ich doświadczenia i rekomendacje.

Loading...

Inne ciekawe artykuły, które mogą Państwa zainteresować