Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
  • Sklepy
  • Moje zamówienia
  • Koszyk

Sznaucer – wysportowany przyjaciel konia z potrzebą fryzowania

08.01.2024 - Czas czytania: 2 minuty

Ein weißer Schnauzer.

Sznaucer średni jest pierwotną formą trzech ras o różnej wielkości. Sznaucer olbrzym i sznaucer miniaturowy bazują na genach tego odważnego łowcy szczurów, łasic i ptaków wodnych. Ponadto sznaucer okazuje talent jako pies stróżujący i członek rodziny. Szybkie spacery i regularne szczotkowanie należą do codziennej rutyny.

Loading...

Najlepszy przyjaciel rolników, nieodzowny towarzysz myśliwych

Znany jest też jako „rattler”, gdyż bezlitosne polowanie na szczurach było jednym z najważniejszych celów hodowli w XIX w. wieku. Jako pies rasowy sznaucer żył w towarzystwie koni i unicestwiał wszystkie gryzonie. Trwały sukces zdobył sobie wszechstronnymi talentami. Inteligencja, możliwość wyszkolenia i niemal niewzruszona wytrzymałość otworzyły lojalnemu zwierzęciu obok drzwi stajni i miejsca pracy jako pomocnik myśliwski również serca rodziny.

Charakter sznaucera

Szukają Państwo członka rodziny? Znaleziony! Mało która rasa tak świetnie łączy żywy temperament z troskliwą naturą i przywiązaniem jak sznaucer. Wesoły i zwinny, lojalny i wierny, czujny i nieprzekupny – sznaucer sprawdzi się w Państwa życiu jako pies rodzinny. Kocha wspólne spacery podobnie jak szaleństwa z dziećmi. Tu wykazuje niemal nadmiar ostrożności i tolerancji. Dzięki średniej wielkości pies może mieszkać w mieszkaniu, gdy jest odpowiednio zajmowany. Państwa sąsiedzi rzadko będą słyszeć skomlenie. Jego przywiązanie do ludzi kwalifikuje tego sprytnego brodacza do bycia idealnym towarzyszem i psem rodzinnym.

Podsumowanie Sznaucer

Rasa
Sznaucer (średni)
Pochodzenie
Południowe Niemcy
Klasyfikacja
Pinczer i sznaucer
Rozmiar
od 45 do 50 cm
Waga
od 14 do 20 kilogramów
Budowa ciała
średniej wielkości, silne, jędrne, umięśnione, grzbiet opadający do tylnych łap
Oczy
ciemne, żywe i skierowane do przodu, średniej wielkości i owalne
Uszy
wysoko osadzone uszy, przylegające do policzków krawędzie
Sierść i umaszczenie
twarde jak drut, twarde i gęste, gęsty podszerstek i dłuższe przylegające włosy okrywowe; w pełni czarny lub w kolorze soli z pieprzem; obfite brwi i wąsy brody
Cechy szczególne
jako pies rodzinny potrzebuje aktywnego zajęcia; odnosi sukcesy w sporcie, ratownictwie i poszukiwaniu oraz jako towarzysz podczas jazdy konnej
Charakter
odważny, zwinny, posłuszny i bardzo pojętny; lubi zabawy, miły do dzieci, czujny, nie skomle, samce są czasem agresywne wobec innych zwierząt; legendarna zręczność i odwaga
Pielęgnacja
codzienne szczotkowanie jest niezbędne, należy je przycinać od 2 do 3 razy w roku
Zdrowie
bardzo wytrzymały, skłonność do HD (dysplazja stawów biodrowych)

Hodowla bystrego supernosa

Już szczenięta dobrze znoszą pracę socjalną z ludźmi i zwierzętami, które pojawią się na drodze sznaucera. Wychowanie i więź z psem udają się łatwo, jeśli jego aktywne potrzeby są spełniane, a inteligencja zajmowana. Uda się to między innymi z sukcesem w sporcie dla psów. Sznaucer idzie do koszyczka dopiero wtedy, gdy wykona pracę. Przejście między żywym temperamentem a rozważnym spokojem jest typowe dla rasy. Przywiązuje się i lubi bawić się z dziećmi. Jego czujność przychodzi bez szczekania. Węch, uszy i oczy są ciągle w zastosowaniu i są podporą jego uwagi.

Pielęgnacja sznaucera

Państwa odkurzacz domowy to ucieszy – sznaucer traci bardzo niewiele włosów. Typowa oznaka, czyli wąsaty pysk, przyciąga wzrok i nadaje mu wyrazisty wygląd. Pies ma podwójną sierść, która w naturalnym środowisku zapewnia mu odporność. Szorstkie włosy okrywowe pokrywają miękką, krótką sierść. To połączenie wymaga codziennego szczotkowania i regularnego trymowania. Obie czynności cieszą sznaucera, jeśli pies wcześnie przyzwyczai się do zabiegu.

Cechy szczególne i zdrowie

Sznaucer ma tendencję do dysplazji biodrowej (HD). Jest to deformacja panewki stawu biodrowego, która uniemożliwia poza tym wytrzymałemu psu bezbolesne ruchy. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na potwierdzoną wolną pod względem HD hodowlę.

Najlepsze produkty dla Państwa sznaucera znajdą Państwo u nas!

Do produktów dla psów

Loading...

Pozostałe informacje, które mogą Państwa zainteresować

Dalsze tematy w skrócie