Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
  • Sklepy
  • Moje zamówienia
  • Koszyk

Bezzbożowa karma dla psów a dieta naturalna: wskazówki dotyczące karmienia

15.05.2023 - Czas czytania: 2 minuty

Ein Hund liegt auf der Wiese.

To, co dla nas, ludzi, jest ważnym składnikiem codziennej diety, może okazać się szkodliwe dla zdrowia naszych czworonożnych przyjaciół. Jednak zboża takie jak pszenica, jęczmień, owies czy ryż także psu dostarczą energii, siły, wytrzymałości i ważny dla psa błonnik pokarmowy. Ponadto zboża zawierają cenne witaminy i minerały. Czy rzeczywiście należy tego wszystkiego zakazać swojemu pupilowi? — niekoniecznie. W przypadku psów z potwierdzoną nietolerancją zbóż zmiana diety może być natomiast wskazana i korzystna.

Loading...

Bezzbożowa karma dla psów — dobre rozwiązanie w przypadku alergii i nadwrażliwości żołądka

Psy są wszystkożerne i mają odpowiednio przystosowany układ pokarmowy. Najważniejsze jest dla nich mięso wysokiej jakości, z którego będą mogły czerpać białko i tłuszcze. Umiarkowanie aktywnym czworonogom, do zaspokojenia ich zbilansowanej diety wystarczy stosunkowo nieduża ilość węglowodanów. Prawidłowo przetworzone zboże jest zwykle łatwo przyswajalne nawet dla psów — choć wrażliwym zwierzakom może ono osiąść na żołądku. W tym przypadku konsultacja z lekarzem weterynarii zapewnia jasność co do przyczyn i konieczności zmiany diety. Jeśli pominie się produkty zbożowe, ziemniaki i warzywa dostarczą niezbędnych węglowodanów, błonnika, witamin i minerałów.

Naturalne żywienie dla psa — na czym to polega?

Wilk żywi się pierwotnie dużą ilością mięsa, a więc całością upolowanej zwierzyny (z wnętrznościami i kośćmi), a także padliną, jagodami i ziołami. Jeśli chcą Państwo karmić swojego psa w sposób dla niego naturalny, dobrym wyborem będzie naturalna karma dla psów. Tego typu karma sucha lub mokra jest wolna od konserwantów, aromatów i barwników, nie zawiera także zbóż.

Kolejną metodą żywienia jest dieta BARF, a więc karmienie surowym mięsem. Tutaj konieczne jest samodzielne przygotowanie posiłków z różnych składników, takich jak mięso, warzywa i witaminy.

Kupując karmę dla psa, należy zwrócić uwagę na dobre składniki.

Nie ma znaczenia, czy zdecydują się Państwo na bezzbożowa karmę dla psów, czy naturalną karmę suchą lub karmę mokrą: wystarczająca ilość białka i węglowodanów to podstawa optymalnego żywienia psów.

Naturalne żywienie dla psów — czym należy się kierować?

Także domowej roboty mieszanka karmy bez zboża musi być wzbogacona o witaminy i minerały. Zawartość psiej miski powinna być dokładnie dostosowana do wieku i aktywności psa. Sportowo aktywne psy, szczenięta lub suki karmiące mają większe zapotrzebowanie na białko i energię. W razie wątpliwości weterynarz doradzi Państwu w kwestii prawidłowego odżywiania czworonoga. Jakość, strawność i cena są ważnymi kryteriami. Mimo to, nawet najlepsza karma dla psów na niewiele się zda, jeśli nie będzie smakować Państwa ulubieńcowi. Stąd tak ważne jest, by mógł on spróbować kilku różnych rodzajów karm.

Loading...

Inne artykuły, które również mogą Cię zainteresować

Pozostałe tematy w skrócie