Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.
hund-st-einstiegsseite_pflege.jpg

Pielęgnacja

Wskazówki i informacje o psiej pielęgnacji: pielęgnacja sierści i łap, psia „wyprawka” oraz sposoby kąpania psa

Znają już Państwo te produkty? Tu zebraliśmy dla Państwa kolejne tematy dotyczące psów:

„Wyprawka”: pakiet startowy dla nowego szczenięcia

hund-beitrag-erstausstattung.jpg

Jeść, pić, spać, bawić się, trawić – to wszystko, czego w początkowej fazie życia potrzebuje szczenię. Należy więc zacząć od miski z wodą i jedzeniem. Dla dużych psów dostępne są stanowiska do karmienia o regulowanej wysokości, które „rosną” wraz z psem i zapewniają dobrą pozycję karmienia. O wszystkich innych niezbędnych akcesoriach dla Państwa czworonogów przeczytają Państwo poniżej.

Pielęgnacja psiej sierści – kwestia wizualna i zdrowotna!

hund-beitrag-fellpflege_580-280.jpg
Sierść psa informuje o stanie jego zdrowia: lśniąca sierść oznacza, że pies ma się doskonale. Matowa, łuszcząca się lub nieregularna sierść zazwyczaj wskazuje na niedobór lub pasożyty. Dlatego tak ważna jest regularna i intensywna pielęgnacja psiej sierści.

Obcinanie psich pazurów – ważny element psiego zdrowia

hund-beitrag-krallenschneiden.jpg
Jeśli spacer Państwa psa po domowej podłodze przypomina stepowanie, należy przyjrzeć się jego łapom. Prawdopodobnie łatwo da się zauważyć, że pazury czworonoga są zbyt długie. Obcięcie psich pazurów pozwala usunąć wszystkie problemy – wie o tym prawie każdy właściciel psa. Wiele psów ma głęboko osadzony lęk przed pielęgnacją łap i boi się obcinania pazurów.

Odpowiednia pielęgnacja oczy psa umożliwia zdrowy wzrok.

hund-beitrag-augenpflege.jpg
Choć przysłowiowe szczenięce oczka są słodkie i rozpalają serce, bardzo łatwo ulegają podrażnieniu. Są wrażliwe na przeciągi, dym papierosowy, perfumy czy rozpylacze zapachowe. Również wentylacja w samochodzie lub strumień powietrza zza okna mogą uszkodzić narząd wzroku psa. Jeśli psie oczy są lepkie, opuchnięte lub zaczerwienione, są to sygnały niepokojących zmian.

Kąpanie psa? Wskazówki dotyczące psiej kąpieli

hund-beitrag-baden3.jpg
Gdy Państwa głodny przygód pies znów postanowił się wytarzać w krowich odchodach, konieczne będzie przygotowanie odpowiedniej kąpieli.

Linienie u psa – czy da się to przyspieszyć? Mamy dla Państwa kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji!

hund-beitrag-fellwechsel_580-280.jpg
Niemal wszystkie psy -– z wyjątkiem starej peruwiańskiej i meksykańskiej rasy pierwotnej – posiadają sierść, która pokrywa całe ciało. Podobnie jak ludzie, którzy regularnie zmieniamy swoje ubrania, tak i większość psów zmienia swoje futro.

Nauka masażu dla psów – Kuracja dla Państwa czworonoga

hund-beitrag-massage.jpg
Masaże to kulturowe i lecznicze metody sprzed tysięcy lat. Służą one do odprężenia i pomagają w rozluźnieniu i rozmiękczeniu mięśni. Masaż dla psów polega na zastosowaniu u zwierząt technik leczenia wykorzystywanych i testowanych wśród ludzi. By odpowiednio wykonać masaż, ważne jest zastosowanie odpowiednich ruchów rąk.

Pielęgnacja zębów psa – ochrona przed płytką nazębną i całą resztą.

hund-beitrag-zahnpflegey_400-214.jpg
Zęby psa to narząd artykulacji, broń, narzędzie służące do polowania i spożywania pokarmów w jednym. Dlatego też zdrowe zęby i pielęgnacja zębów są dla psa kluczowe. O tym, jak zapobiegać płytce nazębnej, kamieniu nazębnemu i stanom zapalnym dziąseł u czworonożnego przyjaciela oraz jak działa właściwa opieka stomatologiczna dla psów, przeczytają Państwo tutaj.

Rodzaje psiej sierści

hund-beitrag-felltypen.jpg
Już u wilków można było zauważyć różne typy sierści – od bardzo krótkiego do bardzo długiego włosa okrywowego ze znikomym do bardzo gęstego podszerstka. Dzięki naturalnej selekcji i selektywnej hodowli, nasze psy rozwinęły wiele różnych rodzajów sierści.

Pielęgnacja psiej sierści

Odpowiednia pielęgnacja psiej sierści to nie tylko kwestia kosmetyki – regularne szczotkowanie ma również ważny wpływ na zdrowie psa. Tutaj dowiedzą się Państwo, jakie akcesoria będą Państwu potrzebne do udanej pielęgnacji sierści!

Czy szukają Państwo dalszych informacji dotyczących psów?