• Brak minimalnej kwoty zamówienia
 • Bezpłatna wysyłka od 99 zł.
 • 45 dni na darmowy zwrot
 • Ponad 8.000 produktów
 • Program PAYBACK
Mädchen läuft mit Hund am Strand

10 najpiękniejszych plaż dla psów w Niemczech i Europie

Pływanie, kopanie i morska bryza otulająca psi pysk: większość psów kocha wakacje na plaży. Wyczerpujące informacje na temat plaż dla psów, zasad pakowania torby plażowej oraz najlepszych plaż, które znalazły się w Top 10 plebiscytu Maxi Zoo, znajdą Państwo tutaj.

Loading...

Plaże dla psów powstały ze względu na higienę i ochronę przyrody oraz z uwagi na turystów bez psów. Ograniczenia obowiązują zwykle tylko w miesiącach letnich, tj. od maja do września. W sezonie wakacyjnym powinni Państwo ograniczyć się do korzystania z plaż dla psów. Tutaj Państwa czworonożny przyjaciel może szaleć do woli. Na niektórych odcinkach nie ma już konieczności prowadzenia psa na smyczy.

 

Należy zwracać uwagę na odpowiednie oznaczenia oraz z wyprzedzeniem zasięgnąć wszelkich istotnych informacji. W razie wątpliwości prosimy zwrócić się do strażnika lub informacji turystycznej. W sezonie, w wielu miejscach poza plażami dla psów, przebywanie z czworonogiem jest zabronione. Ponadto ograniczenie dotyczące kąpieli dotyczy często także jezior.

Gdzie znajdują się plaże dla psów?

Na niemieckich wybrzeżach Morza Północnego i Bałtyckiego znajdują się liczne plaże dla psów. Odcinki plaży przeznaczone dla psów są również dostępne w innych krajach europejskich. Chociaż obowiązujące przepisy są w większości podobne, na miejscu należy zasięgnąć szczegółowych informacji. Wizyta na psiej plaży ma swoje zalety: Państwa czworonóg znajdzie przyjaciół do zabawy, Państwo będą przebywać w otoczeniu osób o podobnych upodobaniach, a wiele plaż dla psów jest bardzo dobrze wyposażonych — są tam dostępne prysznice dla psów, miski do picia, dozowniki na woreczki na odchody.

Jakich zasad należy przestrzegać na psiej plaży?

Przede wszystkim rozwaga! Należy także pamiętać o tym, aby pozbyć się nieczystości pozostawionych przez Państwa psa. Obszary znajdujące się w pobliżu plaż są często chronione: Jeżeli pomimo obowiązującego nakazu trzymania psa na smyczy, pozwolą Państwo swojemu pupilowi na swobodne bieganie po wydmach lub równinach błotnych, nie tylko narażają się Państwo na otrzymanie wysokiej kary, ale również zagrażają Państwo bezpieczeństwu dzikich zwierząt i ptaków.

Prosimy mieć na uwadze także innych plażowiczów. Nie pozwólcie Państwo, aby pies moczył ręczniki innych ludzi lub zaglądał do ich lodówek plażowych. Swojego pupila należy zawsze mieć w zasięgu wzroku. Na plaży wiele się dzieje: Psy się bawią, piłki latają tam i z powrotem, małe dzieci z piskiem wskakują w fale. Bardzo szybko może dojść do nieprzyjemnych incydentów. Ważne, aby właściciel zachowywał się jak odpowiedzialny ratownik.

Dzięki tym wskazówkom wspólny dzień na plaży będzie prawdziwym sukcesem

Dzięki dobrze zapakowanej torbie plażowej są Państwo przygotowani na wszystko i mogą naprawdę odpocząć. Tak zadbają Państwo o dobrostan zwierzęcia – dobrze będzie zabrać ze sobą butelkę z wodą na drogę lub psie zabawki do wody.

Pakujemy torbę kąpielową!

 •  Woda do picia i miska
 • Smycz/długa smycz
 • Szelki/obroża
 • Ręcznik
 • Kamizelka pływacka
 • Woreczki na odchody
 • Parasol plażowy/parawan
 • Pływające zabawki
 • Przysmaki
 • Zestaw ratunkowy
 • Krem przeciwsłoneczny dla psów krótkowłosych lub uszy, lusterko nosowe

 

Uwaga: Prosimy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej! Bezpośrednie działanie promieni słonecznych może szybko zaszkodzić czworonogom posiadającym grubą sierść. Państwa pies zawsze potrzebuje zacienionego miejsca i wystarczającej ilości wody pitnej.

Plaże dla psów nad Morzem Północnym

Plaża dla psów Schillig: Oprócz jasnej, szerokiej, piaszczystej plaży w Schilling, dwu- i czworonożni urlopowicze mogą do woli cieszyć się Morzem Wattowym wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ponieważ psy znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Watt, powinny na ogół być prowadzone na smyczy.

Hund rennt am Strand Schilling

Plaża dla psów Föhr: „Fryzyjskie Karaiby” – tak nazywana jest wyspa Föhr ze względu na jasne piaszczyste plaże – oferują aż sześć plaż dla psów. Jedna z najpiękniejszych znajduje się w Utersum. Państwa pies może cieszyć się urokami plaży bez smyczy. Na wydmowej ścieżce o długości 1,5 kilometra, jaka prowadzi na plażę, Państwa pies musi pozostać na smyczy ze względu na ochronę przyrody.

 

Plaża dla psów Sylt: Popularna wakacyjna wyspa oferuje 15 plaż dla psów! Na oznakowanych obszarach Wenningstedt, Westerland, Rantum i Hörnum Państwa pies może plażować bez smyczy. Westerland Nord jest szczególnie pięknym miejscem: Płytka woda świetnie nadaje się do brodzenia i można korzystać z dostępnych dozowników woreczków na odchody oraz stacji z wodą pitną. Ponadto: Od 1 listopada do 15 marca na wszystkich plażach wyspy Sylt obowiązuje zasada „Bawimy się bez smyczy”!

Hund spaziert am Strand

Plaże dla psów nad Bałtykiem

Plaża dla psów Fehmarn: Na słonecznej wyspie Fehmarn znajdują się trzy plaże dla psów. Szczególnie polecane: Plaża dla psów Meeschendorf, która zachęca miękkim piaskiem i płytkim dostępem do wody. Dostępny jest również parking i wypożyczalnia koszy plażowych. Jedyna wada: Na całej wyspie Fehmarn istnieje obowiązek prowadzenia psa na smyczy.

Hund mit Alge im Maul an der Ostsee

Plaża dla psów w Grömitz: Plaża dla psów o długości 1,7 km w Zatoce Lubeckiej jest bardzo popularna wśród dwu- i czworonożnych urlopowiczów. Psy mogą się tutaj relaksować bez smyczy. Kosze plażowe, kawiarnie przyjazne psom, stacje wodne i automaty na woreczki na odchody sprawiają, że ta psia plaża to idealne miejsce.

Top 10 w rankingu Maxi Zoo

1. Niemcy: Wyspa Rugia

Na największej wyspie w Niemczech znajdują się liczne szerokie, piaszczyste plaże. Najpiękniejsze plaże dla psów znajdują się w Juliusruh, Göhren i Binz. Nie ma tu obowiązku prowadzenia psa na smyczy. Miesiące od kwietnia do października są uważane za najlepszy czas na odbycie podróż, ale Rugia jest piękna przez cały rok.

 

2. Niemcy: Neßmersiel nad Morzem Północnym

Na zielonej i piaszczystej plaży w Neßmersiel wymagane są smycze ze względu na ochronę przyrody, ale obok plaży znajduje się park rozrywki oraz wolny wybieg nad Morzem Wattowym. Niczego tu nie brakuje: prysznice, kosze przeznaczone do wyrzucania woreczków z odchodami i kosze plażowe.

 

3. Holandia: End Beach w Nordwijk

Na plaży End Beach w Nordwijk Państwa pies jest mile widziany bez jakichkolwiek ograniczeń. W pawilonie plażowym zapewniono nawet dla zwierząt miski na karmę i piłki do gry. Nordwijk oferuje ponadto dodatkową trasę spacerową dla psów. Najlepszy czas na wakacyjny odpoczynek przypada pomiędzy czerwcem a sierpniem.

 

Strand Nordwijk in der Ferne Menschen

4. Dania Wyspa Rømø

Rømø to niekończące się wydmy, słone łąki i piaszczyste plaże. Z roku na rok plaża jest jeszcze szersza ze względu na naturalne napływanie piasku. Od października do końca marca psy mogą się tu wyszaleć bez smyczy.

 

Düne auf Romo

5. Wielka Brytania: Kornwalia

Bez wątpienia plaża Bedruthan Steps plasuje się w pierwszej dziesiątce: Skały znajdują się na całym odcinku plaży i są obmywane przez turkusowe fale podczas przypływu. Nie ma obowiązku prowadzenia psa na smyczy, ale musi on nosić obrożę. Czworonogi mogą przebywać na plaży przez cały rok. Najprzyjemniejszy czas na odpoczynek to okres od kwietnia do października.

 

Hund am Strand von Cornwall

6. Szkocja: Wyspa Harris i Lewis

W Szkocji psy mogą przebywać na plaży prawie wszędzie bez ograniczeń. Szerokie, jasne piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda sprawiają, że wyspy Harris i Lewis są popularnym celem podróży. Najlepszy czas na wakacje na Hebrydach Zewnętrznych to okres od późnej wiosny do jesieni.

 

Strand Schottland South Harris

7. Francja: Narbonne Plage

Psie marzenia spełnią się na Narbonne Plage w południowej Francji. Czworonożni urlopowicze mogą swobodnie biegać po szerokiej, piaszczystej plaży, co w sezonie wakacyjnym jest zabronione prawie wszędzie w południowej Francji. Najlepszy czas na odpoczynek to okres od kwietnia do października.

 

Strand Frankreich La Franqui beach

8. Hiszpania: Agua Amarga

Plaża dla psów Agua Amarga znajduje się pomiędzy Alicante a Urbanova. Na plaży dostępne są leżaki dla dwunożnych urlopowiczów oraz leżaki i parasole przeciwsłoneczne dla ich czworonożnych przyjaciół. Nie ma tu obowiązku trzymania psa na smyczy. Przyjemne temperatury panują od maja do października.

 

 

Hund im Sand am Strand in Spanien

9. Chorwacja: Monty`s Dog Beach & Bar

Na chorwackim wybrzeżu Morza Adriatyckiego, w zatoce Kvarner, znajdą Państwo ekskluzywną plażę dla psów. Monty`s Dog Beach & Bar oferuje piwo dla psów, herbatkę ziołową, przekąski i przysmaki dla zwierzęcych urlopowiczów. Również ich właściciele znajdą w menu wszelkiego rodzaju smakowitości. W lipcu i sierpniu może być bardzo gorąco – wczesne lub późne lato jest bardziej odpowiednie na psie wakacje.

 

Deutscher Schäferhund liegt im Wasser

10. Włochy: Doggy Beach w Lignano Sabbiadoro

Tutaj można wynająć parasole przeciwsłoneczne, leżaki i legowiska dla psów. Na miejscu jest nawet weterynarz, a trener psów prowadzi animacje dla ludzi i zwierząt. Ponadto jedną z psich atrakcji jest Agility Feld. Najlepszy czas na podróżowanie to okres od maja do września – lipiec i sierpień mogą być dla zwierząt zbyt gorące.

Mają Państwo ulubioną plażę dla psów?

Prosimy podzielić się z nami na Instagramie swoimi najpiękniejsze momentami z pobytu na plaży dla psów oraz wysłać nam swoje najlepsze zdjęcia zrobione podczas plażowania!

Loading...

Pozostałe informacje, które mogą Państwa zainteresować

Dalsze tematy w skrócie