• Brak minimalnej kwoty zamówienia
 • Bezpłatna wysyłka od 99 zł.
 • 45 dni na darmowy zwrot
 • Ponad 8.000 produktów
 • Program PAYBACK
Maltipoo Hund kaut an einem Snack

Maltipoo – kudłaty towarzysz całej rodziny

Maltipoo łączy w sobie sympatyczność maltańczyka z inteligencją pudla. Mieszanka ta tworzy czujnego, wesołego i lubiącego zabawę psa rodzinnego, którego łatwo wychować i prowadzić na co dzień. Niezależnie od tego, czy bawi się z dziećmi, robi sztuczki z mamą czy też przymila się do babci – maltipoo to pies z pasją.

Loading...

Kłębek radości

Zarówno pudel, jak i maltańczyk to stare, znane i lubiane rasy psów. Małe, białe maltańczyki mogą pochwalić się długą historią w roli psa do towarzystwa, pieska pokojowego dla pań, a nawet królewskiego towarzysza. Dla rodzin z małymi, bardzo aktywnymi dziećmi maltańczyki są jednak nieco zbyt małe i delikatne.
Mieszanka z pudlem miniaturowym sprawia, że jest to nieco większy, inteligentny i łatwy w wychowaniu pies, który ma umiarkowaną potrzebę ruchu. Ponadto geny pudla zwiększają szanse na brak lub małą ilość włosów.

 

Chociaż maltipoo zalicza się do psów designerskich i przez hodowców postrzegany jest w sposób krytyczny, jego popularność co roku wzrasta.

 

 

Charakter maltipoo

Usposobienie tych małych, kudłatych piesków jest połączeniem typowych cech ras obu rodziców. Małe pudle i maltańczyki są do siebie tak podobne pod względem charakteru, że w ich mieszance nie pojawią się nieokrzesane niespodzianki.

 

Maltipoo jest wesołym, radosnym i zawsze dobrze usposobionym psem. Kocha wspólne pieszczoty i będzie w stanie spędzić ze swoim właścicielem kilka godzin na kanapie. Małe psy pokazują swoje atuty także w interakcjach z dziećmi: Są bardzo przyjazne ludziom i chętne do zabawy. Oczywiście młode maltipoo mogą być bardzo pobudzone i skłonne do intensywnego szczekania. Wprawdzie są one zasadniczo równie przyjazne dla gości i obcych, jak i dla swojego właściciela, jednak nie stronią od głośnego ogłaszania swojej obecności.

 

 

Wychowanie i hodowla maltipoo

Jeśli mielibyśmy opisać tego małego kudłacza jednym słowem, byłoby to „nieskomplikowany”. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebują one przewodnika. Z dniem zamieszkania w domu rozpoczyna się socjalizacja i wychowanie psa. Maltipoo raczej nie ma tendencji do lękliwego reagowania na środowisko, jednak w pierwszych tygodniach powinien mieć kontakt z wieloma elementami swojego przyszłego życia.

 

Dobrze uspołeczniony maltipoo to zrównoważony towarzysz, który poradzi sobie ze wszystkimi ludźmi i zwierzętami. Ta cecha jest ogromną zaletą, jeśli mieszkają Państwo w mieście lub chcą zabierać ze sobą psa do biura. Obie te opcje są możliwe bez problemu, gdy zaplanuje się zwierzęciu odpowiednią ilość ruchu i aktywności. Zabawy na inteligencję i w poszukiwanie, jak również sztuczki dla psów są optymalnym zajęciem dla tych małych kundelków.

 

 

Pielęgnacja maltipoo

Struktura sierści maltipoo może mieć formę od miękkiej i długiej po kręconą. Decydujące jest, czy dominuje sierść maltańczyka, czy też pudla. Oba rodzaje sierści wymagają intensywnej pielęgnacji z codziennym szczotkowaniem, a także regularnych wizyt u psiego fryzjera w celu strzyżenia. Maltipoo nie ma podszerstka i może bardzo łatwo marznąć. Zimą płaszczyk dla psa stanowi część podstawowego wyposażenia podczas spacerów.

 

 

Cechy szczególne rasy maltipoo

Podobnie jak większość innych małych psów, także maltipoo wykazuje tendencje do problemów z rzepką. Jeśli zauważą Państwo u niego nieregularności podczas chodzenia na tylnych łapach, należy udać się do weterynarza. Regularne, równomierne ruchy, na przykład podczas długich spacerów, wzmacniają mięśnie i są nieodzowne również dla małego psa. Mogą występować też choroby oczu.

U nas znajdą Państwo najlepsze produkty dla swojego maltipoo!

Do produktów dla psów

 

Maltipoo Hund kaut an einem Snack

Podsumowanie Maltipoo

 • Rasa
  Maltipoo
 • Pochodzenie
  USA (dziś na całym świecie)
 • Klasyfikacja
  Mieszaniec (maltańczyk i mały lub miniaturowy pudel)
 • Rozmiar
  wysokość w kłębie: 28−35 cm
 • Waga
  3–6 kilogramów
 • Budowa ciała
  mały i szczupły
 • Oczy
  duży lub bardzo duży, ciemny
 • Uszy
  małe do średniej długości, wiszące
 • Sierść i umaszczenie
  miękka, falowana lub kręcona, kudłata sierść w kolorze białym, morelowym, brązowym, czarnym lub łaciatym
 • Cechy szczególne
  nieskomplikowany pies przewodnik
 • Charakter
  przyjazny ludziom, lubiący dzieci, chętny do zabawy i wesoły
 • Pielęgnacja
  regularne szczotkowanie i przycinanie, pielęgnacja oczu i uszu
 • Zdrowie
  skłonność do niektórych chorób dziedzicznych, tj. problemy z oczami i stawami

Zachęcamy do odkrycia idealnych produktów dla Państwa beagle’a

Loading...

Pozostałe informacje, które mogą Państwa zainteresować