Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
  • Sklepy
  • Moje zamówienia
  • Koszyk

Cockapoo - urocza „trąba powietrzna” z głową na karku

27.10.2023 - Czas czytania: 4 minuty

Cockapoo biegnie przez łąkę

Jako skrzyżowanie cocker spaniela i pudla, Cockapoo (również: Cockerdoodle i Cockerpoo) idealnie łączy najlepsze cechy obu ras. Ta aktywna i sympatyczna psia hybryda w zasadzie daje się dobrze ułożyć i nadaje się dla zaangażowanych osób rozpoczynających wspólną przygodę z psem. Rasa nie jest oficjalnie uznana, występuje w różnych kolorach i rozmiarach. Towarzyski Cockapoo ma jednak wielu fanów i bardzo dobrze czuje się w rodzinie z dziećmi.

Loading...

Podsumowanie Cockapoo

Rasa
Cockapoo
Pochodzenie
USA
Klasyfikacja
Mieszanka cocker spaniela angielskiego i pudla
Waga
od 3 do 10 kilogramów
Budowa ciała
małe i średnie psy z prostym grzbietem i długim ogonem, większe psy rasy Cockapoo mają krępą, mocną budowę
Oczy
brązowe i czarne
Uszy
uszy zwisające
Sierść i umaszczenie
dłuższa i falista sierść, wszystkie kolory od czarnego do białego
Cechy szczególne
wygląd może się znacznie różnić w zależności od psa
Charakter
w zależności od rodziców; przede wszystkim sympatyczny, posłuszny, uroczy i wesoły
pielęgnacja
regularne szczotkowanie i przycinanie
Zdrowie
Zdrowie: Mogą wystąpić choroby dziedziczne ras rodzicielskich

W naszym sklepie znajdą Państwo najlepsze produkty dla Państwa psa rasy Cockapoo!

Do produktów dla psów

Charakter psów rasy Cockapoo

Większość przedstawicieli rasy Cockapoo to posiadające zdolność przystosowywania się psy, które tworzą bliską więź ze swoimi ludźmi. Są to w większości przyjazne, inteligentne, energiczne, a jednocześnie sympatyczne i przymilne psy, które są wspaniałymi towarzyszami zabaw dla dzieci. Niektórzy przedstawiciele rasy nadają się nawet jako psy terapeutyczne.

Cockapoo wykazuje cechy obu ras: Pudle są inteligentne i posłuszne, podczas gdy cocker spaniele angielskie są znanymi zapalonymi myśliwymi. Ponieważ jest to rasa hybrydowa, nie można przewidzieć, które cechy charakteru będą przeważające. Jest więc całkiem możliwe, że Państwa zwierzę będzie wykazywało wyraźny instynkt łowiecki.

Zachowanie i hodowla psów rasy Cockapoo

Nawet jeżeli pies rasy Cockerdoodle nadaje się dla osób niedoświadczonych w opiece nad psem, regularne obciążenie oraz konsekwentne wychowanie już od wieku szczenięcego mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia wspólnego życia w harmonii. Wiele psów rasy Cockapoo można z powodzeniem zainteresować sportami dla psów, jak Dogdance, Agility czy Obedience, a ponadto uwielbiają one aportować. Niezależnie od tego, na jaką formę aktywności się Państwo zdecydują: Ważne jest, aby pies powstały z połączenia cocker spaniela i pudla miał zapewniony odpowiedni poziom stymulacji oraz możliwość wybiegania się. Psy rasy Cockapoo nie lubią być same i chętnie uczestniczyłyby dosłownie we wszystkim. Jeżeli zwierzęta są często pozostawiane same, wykazują tendencję do szczekania i zachowań destrukcyjnych.

Pielęgnacja psów rasy Cockapoo

Wiele psów rasy Cockerdoodle ma kręconą, półdługą sierść, która wymaga intensywnej pielęgnacji, aby zapobiec jej filcowaniu. Do kędzierzawej sierści lubią przyczepiać się rzepy i małe gałązki, które muszą Państwo usuwać. Zaleca się czesanie czworonoga codziennie lub kilka razy w tygodniu. Jeżeli u Państwa psa rasy Cockapoo nie dochodzi do sezonowej wymiany sierści, należy zadbać o jej regularne strzyżenie. To, jaka będzie ilość sierści traconej przez Państwa psa, zależy od tego, czy przeważają u niego geny pudla, czy też geny cocker spaniela.

Regularna pielęgnacja uszu jest ważna, ponieważ w miękkich uszach tych zwierząt łatwo gromadzi się brud. Bez odpowiedniej pielęgnacji może rozwinąć się bolesny stan zapalny.

Umaszczenie psów rasy Cockapoo

W zależności od rodziców i skrzyżowania psy rasy Cockapoo występują w różnych umaszczeniach, także wielobarwnych. Warianty kolorystyczne psów rasy Cockapoo to czarny, brązowy, biały, srebrny, beżowy i morelowy. W zależności od skrzyżowania sierść jest kędzierzawa do falistej.

Pochodzenie psów rasy Cockapoo

Psy rasy Cockapoo po raz pierwszy pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w latach 50. XX wieku, kiedy hodowcy zaczęli kojarzyć ze sobą amerykańskie i angielskie cocker spaniele z pudlami. Ich sympatyczne usposobienie sprawiło, że psy rasy Cockapoo szybko stały się popularne. Chociaż od tego czasu podejmowano wiele prób zmierzających w tym kierunku, Cockapoo nie została jeszcze uznana za odrębną rasę. Od 1999 roku istnieje Cockapoo Club of America, który określa ważne standardy. Cena za psa rasy Cockapoo od renomowanego hodowcy waha się pomiędzy 800 a 1200 euro.

Cechy szczególne psów rasy Cockapoo

Psy rasy Cockapoo występują w różnych rozmiarach. Wysokość w kłębie dorosłego psa zależy od puli genowej pudla. Psy rasy Teacup-Cockapoo pozostają małe, osiągając wysokość od 20 do 30 centymetrów, podczas gdy psy rasy Toy-Cockapoo mierzą około 35 centymetrów. Karłowata odmiana psów rasy Cockapoo dorasta do 40 centymetrów wysokości, a psy Maxi-Cockapoo są największą z krzyżówek osiągającą do 45 centymetrów. Mając na uwadze, że psy tej rasy żyją od 14 do 16 lat, średnia długość życia Cockerdoodle jest stosunkowo wysoka.

Psy rasy Cockapoo nie posiadają dokumentów, dlatego myśląc o chorobach dziedzicznych, należy przyjrzeć się rodzicom. Możliwe jest, że rodzice przekazują szczeniętom problemy zdrowotne.

Znane choroby dziedziczne obejmują wady rozwojowe stawu biodrowego (dysplazja stawu biodrowego) i przemieszczenia rzepki (zwichnięcie rzepki). Mogą również występować choroby siatkówki (postępujący zanik siatkówki) oraz zaburzenia krzepnięcia krwi (choroba von Willebranda) oraz uszkodzenia rdzenia kręgowego (mielopatia zwyrodnieniowa). W szczególności niektóre złote i czerwone cocker spaniele wykazują bezpodstawną agresywność, tak zwany „zespół wściekłości cockera”.

Oto inne hybrydowe psy, które mają pudla w swoim pochodzeniu:

  • Cavapoo: Cavapoo, znany również jako Cavoodle, powstał z krzyżówki małych lub miniaturowych pudli z Cavalier King Charles spanielami.
  • Goldendoodle: Goldendoodle to dobroduszna rasa hybrydowa, która powstaje z krzyżówki Golden Retrievera z pudlem, co nadaje jej charakterystyczny wygląd misia.
  • Labradoodle: Labradoodle łączy serdeczność labradora z inteligencją pudla. Z odpowiednim wychowaniem może być wspaniałym towarzyszem rodzinnym.
  • Maltipoo: Maltipoo łączy serdeczność maltańczyka z inteligencją pudla. To mieszanka, która daje uważnego, wesołego i zabawnego psa rodzinnego. Jest on łatwy w wychowaniu i prowadzeniu.

Zachęcamy do odkrycia odpowiednich produktów dla Państwa psa rasy Cockapoo.

Loading...

Inne ciekawe artykuły

Inne tematy w skrócie