Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
  • Sklepy
  • Moje zamówienia
  • Koszyk

Transport psa w aucie - o czym warto pamiętać

15.05.2023 - Czas czytania: 3 minuty

Pies siedzi w skrzyni transportowej w bagażniku samochodu

Z prawnego punktu widzenia pies podróżujący autem jest uważany za „ładunek”. Zgodnie z przepisami kodeksu drogowego ładunek należy tak zabezpieczyć podczas jazdy, aby bezpieczeństwo ruchu drogowego nie zostało w żaden sposób ograniczone. Naruszenia tej zasady są karane grzywnami, a rażące przypadki złamania przepisów — nawet punktami karnymi. Właścicielowi ratlerka może być trudno to zrozumieć, ale wszystko szybko staje się jasne, gdy weźmiemy pod uwagę następujące fakty: przy zderzeniu czołowym z prędkością 72 km/h ciało psa o masie 23 kg nabiera przyspieszenia do 1800 kg. Tu dowiedzą się Państwo, który system transportu i bezpieczeństwa jest najlepszy dla Państwa psa!

Loading...

Jazda samochodem z psem — przede wszystkim bezpieczeństwo

Dla bezpieczeństwa swojego i psa przy wyborze odpowiedniego systemu zabezpieczeń nie należy kierować się ceną ani wyglądem.

Transporter i pasy bezpieczeństwa dla psa:na co należy zwrócić uwagę?

Na infografice przedstawiamy możliwości bezpiecznego podróżowania z psem.

Najbezpieczniejszy sposób przewożenia psa to transporter, o ile oczywiście jego wielkość jest odpowiednia i jeśli mieści się on w samochodzie. Najbezpieczniejsze metalowe modele przykręcane do podłogi bagażnika nadają się tylko do kombi lub innego samochodu z dużym bagażnikiem.

To, czy wożenie transportera na tylnym siedzeniu ma sens, zależy od możliwości jego zamocowania i od wielkości psa. Transporter sprawdza się zwłaszcza w przypadku bardzo małych psów, które trudno zabezpieczyć samym pasem bezpieczeństwa.

Trzeba pamiętać o tym, że transporter musi być unieruchomiony pasami na siedzeniu. Nie należy wciskać transportera między oparcie a tylną kanapę, ponieważ w razie wypadku zwierzę może zostać zgniecione. Poza tym będzie mu tam za gorąco.

Przewożenie psa w bagażniku bez zabezpieczenia nie jest zalecane, ponieważ bez klatki transportowej w razie uderzenia z tyłu może on zostać poważnie ranny lub nawet zabity. Przegroda lub kratka nad tylnym siedzeniem zapewnia bezpieczeństwo przynajmniej pasażerom. Nie wszystkie psy lubią siedzieć w transporterze, nie wszyscy właściciele psów chcą używać transporterów i nie wszystkie samochody się do tego nadają. Dobrą alternatywą, która jest również bezpieczna i tania, są specjalne szelki i pasy bezpieczeństwa dla psa. Nie trzeba wtedy niczego specjalnie zmieniać ani montować, a pies pozostaje w kabinie blisko swoich państwa.

Wskazówka: warto sprawić sobie (i samochodowi) specjalną płachtę ochronną, która zabezpieczy przestrzeń ładunkową i pokrowce na siedzenia przed psimi pazurami i sierścią.

W każdym sklepie stacjonarnym Maxi Zoo można uzyskać porady w sprawie wyboru rozwiązania najlepszego dla Państwa i Państwa psa.

Jak przyzwyczaić psa do bezpiecznej jazdy?

Aby czworonóg wchodził do transportera bez oporów, musi najpierw uznać go za bezpieczną i przyjemną „jaskinię”. W przeciwnym razie istnieje ryzyko ogromnego stresu. Niektóre psy reagują na zamknięcie strachem i agresją. Dlatego szczególnie ważne jest, aby transporter był w domu na pewien czas przed podróżą.

Jeśli podczas jazdy pies ma mdłości, jest zaniepokojony albo panikuje, warto zasięgnąć porady specjalnych trenerów psów. Podczas długich przejażdżek samochodem niespokojnemu psu mogą pomóc preparaty homeopatyczne, tj. mieszanki kwiatowe Bacha („krople ratunkowe”) lub inne łagodne leki. Najlepiej skonsultować to z zaufanym weterynarzem.

Loading...

Inne artykuły, które również mogą Cię zainteresować

Pozostałe tematy w skrócie