Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.
00-Einstiegssite.jpg

Akcesoria dla psów w domu i w podróży

Aby mieć pewność, że pies przez cały czas będzie się czuł komfortowo i bezpiecznie, trzeba go wyposażyć w odpowiednie akcesoria. Obejmują one np. legowisko nadające się dla danej rasy oraz zapasowe legowisko do jazdy w samochodzie. Planując wyjechać z psem na wakacje lub podróżować pociągiem, trzeba wziąć pod uwagę specjalne przepisy bezpieczeństwa. Należy też zapoznać się z wymaganiami dotyczącymi wwożenia zwierząt do kraju docelowego. Często psy bez mikroczipa nie mogą w ogóle przekroczyć granicy. W poniższych poradnikach piszemy o tym, jak znaleźć godnego zaufania opiekuna dla psa i na co zwrócić uwagę, wybierając akcesoria dla czworonoga.

Z psem w drodze — od spaceru po podróż samolotem

37-Mit-Hund-unterwegs_kachel.jpg
Psy są zwierzętami bardzo towarzyskimi. Na szczęście coraz więcej właścicieli psów chętnie podróżuje ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać, aby wspólny pobyt w miejscach publicznych nie zaszkodził psu i aby w podróży niczego mu nie brakowało. Tu można przeczytać zestawienie najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę — wybierając się i na zwykły spacer, i w długą podróż.

Udar cieplny: nie wolno zostawiać psów w samochodzie

40-Hund-im-Auto-lassen_kachel.jpg
Każdego lata wiele psów umiera w samochodach — przyczynami są udar cieplny i ignorancja ich właścicieli! Właściciel psa chce tylko wypić kawę albo skoczyć po zakupy… a w tym czasie pies zamknięty w samochodzie przeżywa udrękę, która może skończyć się nawet śmiercią. Nawet jeśli okno w aucie jest uchylone, temperatura we wnętrzu zaparkowanego pojazdu może w ciągu kilku minut gwałtownie wzrosnąć. Wpędza to zamkniętego w aucie psa w panikę i może szybko doprowadzić do udaru cieplnego. Tu można przeczytać o tym, jak zapobiegać udarowi cieplnemu u psa i jak reagować w nagłych wypadkach!

Miejsce do spania dla psa — strefa niezakłóconego odpoczynku

35-Schlafplatz_kachel.jpg
Odpowiednie miejsce do spania dla psa to nie tylko posłanie. Ponieważ psy odpoczywają, drzemią lub śpią przez większość życia, charakter i umiejscowienie ich legowiska do spania są bardzo ważne. Ogromna oferta najwyższej jakości legowisk dla psów może jednak przytłoczyć każdego. Najlepiej więc zawsze kierować się najważniejszym pytaniem: „Jakie miejsce do spania jest odpowiednie dla mojego psa?”. Odpowiedź na to pytanie i więcej wskazówek można znaleźć poniżej.

Czipowanie psa — większe bezpieczeństwo w kraju i za granicą

36-Hund-chippen_kachel.jpg
Na czym dokładnie polega czipowanie psa? Jakie ma to zalety i wady? Najpierw dobra wiadomość: czip dla psów to malutki układ scalony wszczepiany pod skórę psa bez znieczulenia, który zupełnie mu nie przeszkadza. Dzięki niemu pies jest bezpiecznie oznakowany na całe życie i da się go łatwiej odnaleźć na całym świecie. Tu można przeczytać o tym, co wziąć pod uwagę, aby podczas wyjazdu za granicę i ewentualnego zaginięcia psa wszystko skończyło się dobrze.

Jak znaleźć godnego zaufania opiekuna dla psa na czas wakacji

38-Urlaubsbetreunung_kachel.jpg
Jeśli wybierają się Państwo na wakacje bez swojego wiernego czworonoga, z pewnością chcą Państwo zapewnić mu optymalną opiekę. W końcu pies też zasłużył na udane wakacje! Oferta opieki wakacyjnej dla psów i usług tzw. dogsitterów jest dość bogata. Warto poszukać takich ogłoszeń tablicy w supermarkecie, na giełdach i w internecie. Wybór nie jest jednak prosty, ponieważ wśród ogłoszeniodawców ukrywają się także „czarne owce”. Nasze wskazówki pomogą Państwu wybrać odpowiedni dom tymczasowy lub hodowlę!

Prawidłowy transport w samochodzie — bezpieczna jazda

39-Hund-im-Auto_kachel.jpg
Z prawnego punktu widzenia pies podróżujący autem jest uważany za „ładunek”. Zgodnie z przepisami kodeksu drogowego ładunek należy tak zabezpieczyć podczas jazdy, aby bezpieczeństwo ruchu drogowego nie zostało w żaden sposób ograniczone. Naruszenia tej zasady są karane grzywnami, a rażące przypadki złamania przepisów — nawet punktami karnymi. Właścicielowi ratlerka może być trudno to zrozumieć, ale wszystko szybko staje się jasne, gdy weźmiemy pod uwagę następujące fakty: przy zderzeniu czołowym z prędkością 72 km/h ciało psa o masie 23 kg nabiera przyspieszenia do 1800 kg. Tu dowiedzą się Państwo, który system transportu i bezpieczeństwa jest najlepszy dla Państwa psa!

Jak zapobiegać psim chorobom związanym z podróżą — porady eksperta

41-Reisekrankheiten_kachel.jpg
Wybierając się z psem za granicę, trzeba odpowiednio wcześnie sprawdzić, jakie pasożyty i patogeny występują w danym kraju i jakie choroby mogą powodować. Tu można przeczytać porady prof. dr. Georga von Samsona-Himmelstjerna, dyrektora Instytutu Parazytologii i Tropikalnej Medycyny Weterynaryjnej Wydziału Weterynaryjnego Wolnego Uniwersytetu w Berlinie oraz przewodniczącego organizacji eksperckiej ESCCAP w Niemczech. Generalnie jednak należy pamiętać, że podróżowanie z psem na południe naraża go na „niepotrzebne zagrożenie dla zdrowia”, którego można uniknąć. Żadne środki prewencyjne nie gwarantują 100% bezpieczeństwa dla zwierzęcia. Każdy opiekun psa musi więc samodzielnie zdecydować, czy chce podjąć ryzyko dla swojego czworonożnego przyjaciela.

Wymagania dotyczące wwożenia psów do krajów UE — to trzeba wiedzieć

42-Einfuhrbestimmungen_kachel.jpg
Żaden prawdziwy miłośnik psów nie chce spędzać wakacji bez swojego wiernego czworonożnego przyjaciela. Piesze wędrówki po górach, przechadzki po plaży, pływanie w jeziorze lub po prostu długie spacery po lesie — czym byłyby bez psiego towarzystwa? Dla wielu właścicieli psów wakacje bez psa to tylko pół urlopu! Na szczęście Unia Europejska już w 2004 r. ujednoliciła przepisy związane z wwożeniem psów, a później w 2013 r dodatkowo je uprościła. Przedstawiamy najważniejsze kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę, aby zagraniczne wakacje z psem odbyły się bez przeszkód.

Podróże z psem — beztroskie wakacje z czworonożnym towarzyszem

43-Reisen-mit-Hund2_kachel.jpg
Coraz więcej ludzi zabiera swoich czworonożnych przyjaciół na wakacje. To zasadniczo dobry pomysł, ponieważ psy to zwierzęta bardzo towarzyskie i przywiązane do właściciela. Nie lubią być oddzielone od swojego stada i tęsknią za swoim panem i swoją panią. Zabierając psa w podróż, trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Komfortowa i bezpieczna podróż zaczyna się od odpowiedniego planowania i przygotowania. W poradniku Maxi Zoo można znaleźć informacje o tym, na co zwracać uwagę podczas podróży z psem, a lista kontrolna „Podróżowanie z psem” pomaga pamiętać o wszystkim!

Latanie z psem: jak przygotować psa na taką podróż

45-Fliegen-mit-Hund_kachel.jpg
Czy można sobie wyobrazić coś lepszego niż spędzenie najpiękniejszej pory roku ze swoim czworonożnym towarzyszem? Podróż samochodem lub pociągiem to sprawa stosunkowa łatwa. Planując lot samolotem, należy jednak wziąć pod uwagę wiele dodatkowych kwestii. W przeciwnym razie urlop może się nieoczekiwanie zakończyć już przy lotniskowych bramkach. Trzeba też pamiętać, że każdy lot jest dla zwierzaka bardzo stresujący. Niektóre rasy, tj. buldogi, które szybko łapią zadyszkę (i w ogóle stare psy), nie powinny latać ze względów zdrowotnych. Przedstawiamy kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę, aby móc bez obaw latać z psem samolotem!

Instynkt ochrony u zwierząt: gdy pies broni człowieka i rzeczy…

11-Beschützerinstinkt_kachel.jpg
Psy w ludzkim społeczeństwie mają konkretne zadania: mogą być towarzyszami zabaw rodziny, przewodnikami stada, kompanami podczas polowań — lub czujnymi stróżami i „ochroniarzami”. Pilnowanie i ochrona domu oraz gospodarstwa lub Państwa to tradycyjne i typowe zadanie dla psów, które opiera się na wykorzystaniu naturalnych instynktów zwierzęcia. Cecha ta może stanowić problem, jeśli zostanie źle ukierunkowana lub będzie się manifestować zbyt mocno. Tu można się dowiedzieć, jak skierować „ambicje” psa na właściwe tory.

Światłość w ciemności: latarka, kamizelka odblaskowa i migające lampki

47-sicherheit-im-dunkeln_kachel.jpg
Spacery w ciemności mogą być wspaniałym doświadczeniem. Pies chłonie zapachy i dźwięki, a jego opiekun może podziwiać gwiazdy i napawać się ciszą. Spacerowanie w ciemności może jednak być niebezpieczne. Szczególnie podczas opadów deszczu, śniegu i na śliskich ulicach ważne jest, aby pies i jego opiekun byli dobrze widoczni dla innych osób lub użytkowników dróg.

Czy szukają Państwo dalszych informacji dotyczących psów?