• Skepy
  • Moje zamówienia
  • Lista życzeń
  • Koszyk

Kromfohrländer – idealny towarzysz dla rodzin

15.05.2023 - Czas czytania: 3 minuty

Kromfohrländer Rasseportrait

Kromfohrländer należy do raczej nieznanych ras. Ten uroczy, inteligentny pies do towarzystwa ma wspaniały charakter, lubi dzieci, poddaje się szkoleniu i wykazuje jedynie ograniczony instynkt łowiecki. "Kromi" jest idealnym psem rodzinnym, który dzięki swojej średniej wielkości, niskim wymaganiom pielęgnacyjnym i bliskiej relacji z człowiekiem jest również idealny dla osób, które nigdy wcześniej nie posiadały psa.

Loading...

Kromfohrländer – pies rodzinny pełnym sercem

Rasa Kromfohrländer powstała w ramach projektu hodowlanego realizowanego w południowej Nadrenii Północnej-Westfalii w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Według historyków protoplasta rasy, „Original Peter”, przybył z amerykańskimi żołnierzami z Francji na obszar „krom for” – „Krumme Furche”. Region dał nazwę nowej rasie powstałej ze skrzyżowania foksteriera szorstkowłosego i Grand Griffon Vendéen. W psiej rasie Kromfohrländer można nadal rozpoznać oryginalne rasy. Od początku celem hodowlanym było wyhodowanie przyjaznego, łatwego w szkoleniu i nieskomplikowanego psa do towarzystwa. Dziś ta odnosząca sukcesy, silna i kochana rasa psów walczy o przetrwanie: jest niewielu hodowców, a wielu miłośników psów nie zna nawet uroczego Kromi.

Charakter Kromfohrländera

Pies rasy Kromfohrländer charakteryzuje się radosnym, zabawnym i czułym usposobieniem. Łączą go bardzo bliskie relacje z rodziną, dlatego niektóre psy niechętnie pozostają same. Im szybciej zaczną to Państwo regularnie ćwiczyć, tym lepiej wrażliwy Kromi poradzi sobie, pozostając sam przez kilka godzin bez właściciela. Inteligentny pies do towarzystwa ma ograniczony instynkt łowiecki ze względu na płynącą w jego żyłach krew teriera i jest uważany za czujnego współlokatora. Ten uroczy czworonożny przyjaciel jest bardziej ostrożny i powściągliwy w stosunku do obcych i psów, co jest typowe dla tej rasy. Nie wykazuje agresji, ale początkowo lubi pozostawać z tyłu.

Wychowanie i opieka nad jamnikiem

Sprytny Kromi to łatwa do wychowania rasa, która charakteryzuje się wielką „Will to please“ (tj. chęć zadowolenia). Ważne jest, aby pracując nad wychowaniem psa, na pierwszym miejscu stawiać konsekwencję i życzliwość. Kromfohrländer – jak większość ras psów – nie radzą sobie dobrze ze zmieniającymi się nastrojami właściciela. Podczas treningu nie należy zapominać o dziedzictwie foksteriera: Kromi posiada wyraźny, ale możliwy do kontrolowania instynkt łowiecki. Każdy, kto od samego początku ceni sobie niezawodne aportowanie i zapobiega polowaniu za pomocą smyczy treningowej, ma duże szanse na to, że wychowa psa, który będzie mógł biegać swobodnie niemal wszędzie. Popularne czynności, tj. zabawa w poszukiwanie, odpowiadające potrzebom gatunku gatunku psie sztuczki i sporty dla psów, jak agility, stymulują korzystnie inteligencję i radość z ruchu tej rzadkiej rasy.

Pielęgnacja Kromfohrländera

Oba rodzaje włosa Kromfohrländera – włos szorstki i gładki – należy czesać dwa razy w tygodniu. Zadbany pies prawie nie traci włosów w domu. Kiedy sierść zmienia się wiosną i jesienią, szata może stać się znacznie bardziej obfita. Uszy, oczy i pazury powinny być regularnie sprawdzane i – w razie potrzeby – czyszczone i obcinane.

Cechy szczególne i zdrowie

Średniej wielkości Kromfohrländer ma żelazne zdrowie i przy odpowiednim żywieniu oraz pielęgnacji jego długość życia wynosi 15 lat. Hodowla musi wykonać badania w kierunku kilku chorób dziedzicznych, np. hiperkeratozy i zespołu von Wollebranda (VWS). Rzadko występują padaczka, cystynuria i zwichnięcie rzepki. Odpowiedzialni hodowcy zwracają uwagę na te kryteria przy wyborze zwierząt hodowlanych. Dlatego powinni Państwo skontaktować się z hodowcą zarejestrowanym w Związku Hodowców Psów Rasowych lub innym uznanym stowarzyszeniu.

U nas znajdą Państwo najlepsze produkty dla swojego Kromfohrländera!

Do produktów dla psów

Podsumowanie Kromfohrländer

Rasa
Kromfohrländer
Pochodzenie
Niemcy
Klasyfikacja
Psy do towarzystwa i towarzyszące, sekcja Kromfohrländer
Rozmiar
średniej wielkości, wysokość w kłębie 38 do 46 cm
Waga
9–16 kg
Budowa ciała
pierwotna, sportowa, smukła i harmonijna
Oczy
średniej wielkości, owalne i ciemnobrązowe
Uszy
małe, trójkątne załamane, przylegające do głowy
Sierść i umaszczenie
dwa rodzaje sierści - szorstka i gładka, przeważnie w brązowo-białe łaty
Cechy szczególne
bardzo rzadka, zagrożona rasa psów z listami oczekujących prowadzonymi przez hodowców
Charakter
czujny, czuły, posłuszny, przyjazny i żywy
Zdrowie
tylko kilka chorób typowych dla rasy, jak padaczka i hiperkeratoza

Zachęcamy do odkrycia idealnych produktów dla Kromfohrländera

Loading...

Inne ciekawe artykuły, które mogą Państwa zainteresować