Darmowa dostawa od 99 zł
12% zniżki dla nowych klientów
1-3 dni robocze
10% rabatu z Newsletterem
Darmowa dostawa od 99 zł
12% zniżki dla nowych klientów
1-3 dni robocze

Tak kempinguje się z psami

12.06.2023 - Czas czytania: 4 minuty

Zwei Hunde baden.

Kemping jest „trendy”. Dotyczy to szczególnie rodzin z psami: Kemping to doskonała zabawa zarówno dla najmłodszych, jak i czworonożnych członków rodziny. Urlop na świeżym powietrzu i na łonie natury ma w sobie nutkę ogniskowego romansu i przygody. Być może kemping to odpowiednia forma wypoczynku także dla Państwa i Państwa psa?

Loading...

Kemping z psem – tak wygląda przygoda na świeżym powietrzu!

Lato, słońce, wakacje – dla wielu psiarzy jasne jest, że ich czworonożni przyjaciele powinni towarzyszyć im na wakacjach. Coraz popularniejsze staje się wakacyjne kempingowanie. Psy są nie tylko dozwolone, ale także mile widziane na wielu kempingach. Wielu operatorów pomyślało również o rozrywkach i udogodnieniach dla czworonożnych klientów i oferuje na przykład wybiegi, strefy agility, wyznaczone plaże dla psów i prysznice dla psów. Duże parki kempingowe wyznaczają nawet całe części terenu jako „strefę dla psów”, w której właściciele psów spędzają wakacje z innymi miłośnikami zwierząt. Wiele kempingów znajduje się na łonie natury i często charakteryzuje się malowniczym położeniem. Kempingować z psem nad jeziorem czy w górach? Wszystko jest możliwe, zarówno w Niemczech, jak i w krajach sąsiadujących.

Dodatkowo: Kemping jest cudownie nieskomplikowany i oferuje dobrą równowagę między prywatnością a spotkaniami towarzyskimi, doświadczaniem natury i relaksującymi wakacjami. Dlatego rodziny w szczególności decydują się na kemping z dziećmi i psami: Na kempingu dzieci zawsze mają coś do roboty, a towarzysze do zabaw znajdują się sami. Świetne szlaki piesze i spacerowe dla pańciów, pańci i piesków znajdują się na wyciągniecie ręki. Zatem wszyscy członkowie rodziny dobrze się bawią.

Kemping z psem: Ważne sprawy przed wyjazdem

Nawet jeśli wiele psów chętnie kempinguje – nie ma pewności, że Państwa psu podoba się wyprawa pod namiot. Zanim możliwy będzie relaks, trzeba odbyć podróż. Państwa pies musi być dobrze zabezpieczony na czas podróży – niezależnie od tego, czy podróżujecie wozem kempingowym, czy samochodem. Odpowiednie są do tego celu transportery, barierki oraz szelki. Należy, powoli, małymi kroczkami przyzwyczajać psa do transportera lub do szelek – w żadnym wypadku nie można tak po prostu umieścić w nich psa i ruszyć w drogę!

Kemping to dla psa zupełnie obce miejsce: nowe zapachy, nowe odgłosy oraz nieznajome dwu- i czteronożne osobniki. Zanim po raz pierwszy wyruszą Państwo w wielką wyprawę, powinni Państwo zrobić weekendowy wypad na znajdujący się w pobliżu kemping.

Wskazówka: Czy kemping rzeczywiście jest czymś odpowiednim dla Państwa i Państwa czworonoga? Zanim dokonają Państwo zakupu mobilnego mieszkania lub wozu kempingowego – warto najpierw je wypróbować! Tanią alternatywą – i biwakowaniem w najczystszej postaci – jest kemping z psem. Ponadto istnieją obecnie firmy wynajmujące pojazdy kempingowe, w których można znaleźć coś odpowiedniego dla psów.

Lista kontrolna rezerwacji kempingu podczas wspólnej wyprawy z psem

Psy są dozwolone na większości kempingów. Nie oznacza to od razu, że na pewno będą Państwo mile widziani w każdym miejscu. Jeżeli na stronie internetowej nie ma żadnych informacji na ten temat, pomocny będzie telefoniczny kontakt z właścicielem kempingu.

Powinni Państwo dowiedzieć się,

  • ile psów może przebywać na parceli lub w wynajmowanej kwaterze,
  • ile wynosi opłata za psa za dzień,
  • czy są oferty dla psów i ich właścicieli (prysznice dla psów, tereny zewnętrzne, plaże dla psów),
  • czy parcela może zostać ogrodzona,
  • czy Państwa pieska dotyczą szczególne zasady,
  • czy można zabrać psa do restauracji i
  • czy zwierzaki mogą kapać się w morzu lub w jeziorze.

Wskazówki dotyczące kempingu z psem - wyposażenie

Wyjeżdżając na wspólny kemping z psem, zasadniczo potrzebują Państwo wszystkiego, co w Państwa domu stanowi wyposażenie podstawowe: konieczne są zatem legowisko, miska na wodę i karmę, karma sucha i karma w puszce, smycz i obroża, zabawki, woreczki na odchody, przysmaki i ręcznik. Podróżując do innych krajów UE, należy również mieć przy sobie paszport UE z potwierdzeniem wykonania szczepienia przeciwko wściekliźnie – wielu właścicieli kempingów wymaga takiego poświadczenia. W zależności od celu podróży kaganiec jest obowiązkowy w niektórych miejscach, np. w transporcie publicznym.

Na kempingu sprawdziły się następujące akcesoria:

  • Hak przydaje się, aby zabezpieczyć smycz psa.
  • Podczas kempingowania z kilkoma psami popularne są ogrodzenia ochronne, które można szybko postawić na zajmowanej parceli.
  • Jeżeli Państwa pies lubi leżeć w cieniu, pomocny jest żagiel przeciwsłoneczny lub muszla plażowa. Muszla plażowa stanowi praktyczne rozwiązanie, jeżeli kempingują Państwo z psem nad morzem i wspólnie cieszą się urokami plaży.

Poradnik dobrych manier podczas kempingowania z psem

Kemping oznacza dzielenie tymczasowego domu z wieloma innymi osobami. Wymaga to odpowiedniej tolerancji i rozwagi od wszystkich zaangażowanych. Prosimy przede wszystkim mieć na uwadze, że nie każdy urlopowicz jest automatycznie fanem psów i są osoby, które się ich po prostu boją. Dlatego należy zawsze trzymać psa na smyczy. Państwa pies nie może wchodzić na inne parcele ani załatwiać tam swoich potrzeb. Należy zapobiegać nocnemu szczekaniu ze względu na ciszę nocną. I wreszcie, nie należy zostawiać psa samego w miejscu zakwaterowania ani w samochodzie kempingowym.

Loading...

Pozostałe informacje, które mogą Państwa zainteresować

Dalsze tematy w skrócie