• Brak minimalnej kwoty zamówienia
 • Bezpłatna wysyłka od 99 zł.
 • 45 dni na darmowy zwrot
 • Ponad 8.000 produktów
 • Program PAYBACK
American Pitbull Terrier Hund läuft durch ein Feld

Amerykański pitbulterier: inteligentny członek rodziny wykazujący ogromną radość życia

Konsekwentne wychowanie pozwoli amerykańskiemu pitbulterierowi wykazać się cechami predysponującymi go do życia w rodzinie. Posłuszeństwo, inteligencja i odrobina błazeństwa należą do jego prawdziwych atutów. Amerykański pitbulterier niezbyt nadaje się na psa stróżującego: lepiej czuje się w towarzystwie dzieci i jest przyjazny wobec obcych.

Loading...

Od zaangażowanego psa użytkowego do uwielbiającego sport przyjaciela rodziny

Na przestrzeni przeszło 150 lat amerykański pitbulterier praktycznie nie zmienił się wizualnie. W XIX. Przez całe sto lat hodowcy w Anglii, Szkocji i Irlandii krzyżowali buldogi i teriery w celu połączenia siły buldoga z instynktem do zabawy teriera.

 

Wraz z emigracją do Nowego Świata ta dzielna i przyjazna dla ludzi rasa trafiła do Ameryki. Był tam używany jako pies myśliwski do osaczania dziko żyjących bawołów i świń, do pędzenia bydła i polowań. Jednocześnie ich właściciele doceniają jego wysoko rozwiniętą zdolność do życia w rodzinie. Dziś ten uniwersalny pies może pokazać swoje talenty także w sportach dla psów.

Charakter amerykańskiego pitbulteriera

Prawie żadna rasa psa nie jest tak przywiązana do dzieci jak amerykański pitbulterier. Nic dziwnego, wykazuje bowiem wszystkie te cechy, które są Państwa pociechom bardzo dobrze znane: Oddanie i ciekawość świata, ale także dziecięcy zapał do zabawy, a  niekiedy wyjątkowy upór, który pełne życzliwości wychowanie jest w stanie przemóc. Ten pies mieszka w rodzinie i z rodziną. To przyjaciel człowieka i sportowa petarda. Wyróżniają go potrzeba ruchu i inteligencja. Zdarza się czasem, że nasz czworonóg podkreśla swój upór, co odbywa się jednak bez agresji.

Wychowanie i hodowla amerykańskiego bulteriera

Amerykański pitbulterier wykazuje w miesiącach szczenięcych i młodości specyficzną „pyskatość”. Oznacza to, że często używa pyska jako „narzędzia sterującego” w zabawie. O tym należy pamiętać i od samego początku korygować poprzez wychowanie, kierując jego uwagę na zabawki do gryzienia. Ogólnie rzecz biorąc, Państwa nowy przyjaciel rodziny musi nauczyć się powściągać swoją siłę.

 

Sprytny czworonożny pupil uczy się jednak szybko i wyróżnia się charakterystycznym dla swej rasy niezbędnym posłuszeństwem. Należy koniecznie skorzystać w tym obszarze z możliwości i wskazówek dotyczących socjalizacji, które oferują Państwu spotkania i szkoły dla szczeniąt. „Bully” uwielbia ruch i zabawę. Potrzebuje on dużej ilości ruchu na świeżym powietrzu i okazuje się pojętnym towarzyszem podczas uprawiania sportów, jak np. obedience, rally obedience, tropienie, agility, wyścig z przynętą czy skoki do wody.

Pielęgnacja amerykańskiego pitbulteriera

Krótka, niemalże sztywna sierść potrzebuje regularnego szczotkowania. Kąpiel nie jest konieczna. Oprócz pielęgnacji pazurów należy regularnie czyścić uszy.

 

W naszym sklepie znajdą Państwo najlepsze produkty dla psów rasy American Pit Bull Terrier!

Do produktów dla psów

Cechy szczególne amerykańskiego pitbulteriera

Amerykański pitbulterier nie jest rasą uznaną przez FCI (Międzynarodową Federację Kynologiczną). Jednak stowarzyszenie UKC (United Kennel Club) może pomóc w wyborze odpowiedzialnego hodowcy. Należy zwracać szczególną uwagę na brak cechy marmurkowości w umaszczeniu, co może w dużym stopniu wykluczyć choroby dziedziczne, takie jak głuchota, uszkodzenie oczu i ucha wewnętrznego.

 

Amerykański pitbulterier zawdzięcza licznym podejrzanym właścicielom psów swoją zła sławę oraz sklasyfikowanie na liście psów potencjalnie niebezpiecznych. Wiąże się to przykładowo z większym podatkiem od posiadania psa. W zależności od kraju należy spełnić takie wymogi, jak test charakteru dla psa lub wyrobienie tzw. „świadectwa” dla posiadacza czworonoga. Przed zakupem należy koniecznie zasięgnąć informacji o lokalnych przepisach.

 

American Pitbull Terrier Hund läuft durch ein Feld

Podsumowanie Amerykański pitbulterier

 • Rasa
  Amerykański pitbulterier
 • Pochodzenie
  USA
 • Klasyfikacja
  Pies łowczy
 • Rozmiar
  od 43 do 56 cm
 • Waga
  15–30 kg
 • Budowa ciała
  krępy i umięśniony, klatka piersiowa szersza niż biodra, nie za ciężki, zwinny
 • Oczy
  średniej wielkości, okrągłe, szeroko rozstawione, wszystkie kolory oprócz niebieskiego
 • Uszy
  wysoko osadzone i wiszące
 • Sierść i umaszczenie
  krótka, gęsta, błyszcząca; każdy kolor, wzór barwny lub kombinacja kolorystyczna dozwolone – z wyjątkiem merle; pręgowane i cętkowane
 • Cechy szczególne
  skuteczne zastosowanie w policji w charakterze psa tropiącego narkotyki i materiały wybuchowe
 • Charakter
  posłuszny, pojętny, przywiązany, przyjazny, szalony i czasem uparty
 • Zdrowie
  podatność na jedno- lub obustronną głuchotę, zaburzenia równowagi ze względu na problemy z uchem wewnętrznym i uszkodzenia oczu przy udziale genu merle

Zachęcamy do zapoznania się z produktami dla Państwa pupila rasy American Pit Bull Terrier

Loading...

Pozostałe informacje, które mogą Państwa zainteresować

Dalsze tematy w skrócie