Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
  • Sklepy
  • Moje zamówienia
  • Koszyk

Bichon Frisé – sympatyczny kudłacz z Wysp Kanaryjskich

25.10.2023 - Czas czytania: 3 minuty

A Bichon Frise

Bichona Frisé (znanego również jako biszon kędzierzawy) nie może zabraknąć na żadnej liście ras rekomendowanych dla rodzin. Ten wytrzymały mały pies ma sympatyczny charakter, doskonały humor i wystarczającą pewność siebie, aby zachować wewnętrzny spokój, nawet w głośnej rodzinie, w której często panuje chaos. Dzięki odrobinie wychowania i dobrej socjalizacji biszon kędzierzawy jest idealnym towarzyszem na każdym etapie życia.

Loading...

To Francuz z hiszpańskimi korzeniami.

Bichon Frisé ma burzliwą przeszłość – W XIV w. żeglarze sprowadzili te małe białe pieski z Teneryfy na kontynent europejski. W ciągu kilku lat „bichon” stał się jednym z najbardziej lubianych psów towarzyszących wśród dam dworu w Hiszpanii i Francji. Swoją ostateczną nazwę „bichon frisé” i oficjalny opis rasy ten włochacz o radosnym usposobieniu otrzymał we Francji między pierwszą a drugą wojną światową. Dziś ten sympatyczny Europejczyk cieszy się dużą popularnością jako pies rodzinny.

Charakter biszona kędzierzawego

Bichon Frisé to wesoły pies pełen wiary we własne siły, pozytywnej energii i miłości do człowieka. Uwielbia wszelkie igraszki, a zabawę traktuje jak eliksir życia – wiele psów tej rasy chętnie uczestniczy w igraszkach do późnej starości. Jednak wyjątkową silną stroną tego małego psa jest jego zrównoważone usposobienie. Rozbrykany biszon jest w stanie zaledwie w ciągu kilku minut uspokoić się i nastroić na przytulanie. W kontaktach z dziećmi wyróżnia się wyjątkową wyrozumiałością i łagodnością. Jednocześnie może wiele znieść, co winduje tę rasę na szczyt listy ras psów o charakterze odpowiednim dla rodzin. Jego nieskomplikowane usposobienie w połączeniu z łatwym wychowaniem i wysoką inteligencją sprawiają, że biszon kędzierzawy jest wspaniałym towarzyszem dla osób w każdym wieku.

Wychowanie i hodowla biszona kędzierzawego

Te białe skrzaty mają doskonałą zdolność adaptacyjną, dzięki czemu mogą mieszkać praktycznie w dowolnym miejscu – czy to małe mieszkanie w mieście, czy też duża posiadłość na wsi – Państwa biszon znajdzie dobre strony w każdej lokalizacji. Mimo swej wielkości psy tej rasy mają dużo radości z ruchu i wymagają długiego spaceru każdego dnia. Zabawa z innymi psami i ludźmi doskonale zaspokaja ich potrzeby wysiłku. Będą Państwo zachwyceni również ich inteligencją i radością uczenia się: zabawy rozwijające inteligencję i sztuczki dla psów są optymalnym uzupełnieniem codziennej aktywności i doskonale wzmacniają więź z psem. Choć Państwa biszon jest posłusznym i ujmującym psem, jedna rzecz sprawia wielu psom tej rasy ogromne trudności – zostawanie samemu w domu. W miarę możliwości należy redukować czas rozłąki, a ponadto ćwiczyć tę sytuację z psem już od szczenięctwa. Dobrze jest mieć pod ręką plan B, np. profesjonalną opiekę dla psów.

Pielęgnacja biszona kędzierzawego

Nie należy lekceważyć pielęgnacji biszona kędzierzawego. Warto szczotkować go codziennie, aby usunąć zabrudzenia i sfilcowania. Co cztery do sześciu tygodni bichon frisé potrzebuje profesjonalnego strzyżenia u fryzjera dla psów. Szczególną uwagę należy poświęcić uszom i oczom. Muszą być one wolne od włosów, gdyż w przeciwnym razie istnieje ryzyko powstawania stanów zapalnych.

Cechy szczególne biszona kędzierzawego

Niestety w przypadku rasy Bichon Frisé znane są choroby genetyczne. Należą do nich problemy z rzepką, sercem, choroby oczu i uszu. Przy zakupie psa tej rasy należy zwrócić uwagę na to, aby rodzice mieli wszystkie zalecane testy zdrowotne, a hodowla była zarejestrowana w renomowanym związku kynologicznym, jak Związek Kynologiczny w Polsce.

W naszym sklepie znajdą Państwo najlepsze produkty dla Państwa biszona kędzierzawego!

Do produktów dla psów

Podsumowanie Bichon Frisé

Rasa
Bichon Frisé
Pochodzenie
Teneryfa
Klasyfikacja
Psy towarzyszące
Rozmiar
wysokość w kłębie: 23-30 cm
Waga
3-5 kilogramów
Budowa ciała
zwarta i mała
Oczy
duże do bardzo dużych i ciemne
Uszy
małe do średniej długości, wiszące
Sierść i umaszczenie
długie i luźne, kolor zawsze biały
Cechy szczególne
rasa należąca do najdłużej żyjących psów – 17 lat i więcej nie jest rzadkością
Charakter
przyjazny ludziom, lubiący dzieci, chętny do zabawy i wesoły
Pielęgnacja
Kontrola i oczyszczanie uszu i oczu
Zdrowie
Skłonność do niektórych chorób oczu, uszu, stawów i serca oraz alergie

Powinieneś także zwrócić uwagę na te małe rasy psów:

 

Zachęcamy do odkrycia idealnych produktów dla Państwa biszona kędzierzawego

Loading...

Pozostałe informacje, które mogą Państwa zainteresować

Dalsze tematy w skrócie